Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Szobatisztaság?

SOS Szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 12 hetes kutyám aki 8 hetes kora óta velem van. Nem tudom neki megtanítani ,hogy szobatiszta legyen... Van kint neki pelenka macskalom és vettem neki helyhez szoktató sprayt amire az van írva ,hogy oda szoktatatja a kutyust(kakilni pisilni) ahová fújjuk. Továbbá figyelem mindig és ha rossz helyre csinálja megszidom ha jó helyre akkor pedig jutalmazom dicséret+kaja. Ki még nem vihetem ,mert január elején kapja meg az utolsó oltását ráadásul nagyon pici még és féltem a hidegtől. Jó lenne ha tudnátok vmi tanácsot adni. Kérlek segítsetek. (Okoskodók kíméljenek!)
2012. dec. 22. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok híve az ilyen újabb divat szerinti sprayknek, de még pelenkát sem használtam soha.


Valakinek bejön, másnak nem.


Szerintem 12 hetesen simán le lehet vinni a kutyát, ha csak arról van szó, hogy elintézze a dolgát. Keress egy kutyamentes, forgalommentes füves helyet, ahol nyugodtan szaglászhat, és pórázon lehet. Evés-alvás után általában azonnal piszkolnak, ilyenkor le kell vinni, pár perc alatt elintézi és már mehettek is befelé.


Ha kistestű kutyáról van szó, akkor adj rá valami kutyaruhát, ha közepes- vagy nagytestű, akkor 12 hetesen nem kell aggódnod a hideg miatt, simán ki kell bírnia.


Ha semmiképpen sem akarod levinni, akkor a megoldás, ugyan az, csak evés, alvás után azonnal a macskaalomra kell helyezned, és eddig ott lenni vele, míg el nem végzi a dolgát.

2012. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen nem értem. Miért kell egy kutyát macskaalomba/pelenkára, akármire szoktatni? Türelmesen takarítok amíg nem lehet utcára vinni, és ha már lehet akkor rendszeresen 2-3 óránként kiviszem sétálni. Akármilyen kicsi egy kutya az mégiscsak kutya. Rendszeres séta kell mindegyiknek, akár hideg van, akár kánikula. Ha tényleg olyan kicsi, hogy megfázna (bár mozgás közben nem hinném) akkor egy egyszerű kis ruha rá, és nyomás sétálni.
2012. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Yorkiról van szó és 84dkg az egész kutya. A hasa még olyan kis csupasz ,félek ,hogy megfázik és még az utolsó oltás hiányzik.
2012. dec. 22. 20:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Lakásban sétáltatom rendszeresen 1 nap 5x 20 percet.
2012. dec. 22. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha 10 dekás, ha 100 kilós akkor is ki kell (majd) vinni. A séta nem csak arról szól, hogy pisi-kaki, hanem "újságolvasás", a többi kutyával való ismerkedés, szocializáció. A yorki terrier, és igazi pukkancs lehet belőle, ha ezeket elmulasztod kicsi korában. A lakásban sétát nem értem, bent ráadod a pórázt és sétál veled?
2012. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen... addig még nincs meg az összes oltása nem merem levinni ,majd csak utána
2012. dec. 22. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a hidegtől való félelem csak ilyen mai baromság. Akármekkora az a kutya, 10 perc sétától nem fog megfázni. Ne féltsd ennyire! A lakásban való sétának semmi értelme. El se tudom képzelni, hogy csinálod. Ahol egész nap van amúgyis, ráraksz egy pórázt, és ugyanazt csinálja mint egész nap, csak pórázon?

Vidd le nyugodtan, így lesz szobatiszta.

2012. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen oltása hiányzik? Kombinált v veszettségi?
2012. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1) A pelenkára járás nem szobatisztaság, és elég nagy kicseszés a kutyával, hogy most rászoktatod, később meg letiltod róla. Sokszor elég problémás is az átszokás, keress csak rá itt, hogy szobatisztaság, majd meglátod.

2) A helyhezszoktató spray sz*rt sem ér.

3) 3 hónaposan nagyon pici még, van ideje bőven szobatisztának lenni. A kölyökkutya egy mocskos dolog, ezt el kell fogadni.

4) SOHA nem szidunk kölyköt azért, mert pisil/kakil. Soha. A gyereket sem úgy szoktatod bilira, hogy ordítva cseréled a pelenkáját, az nem visz előrébb. Ezzel csak azt éred el, hogy stresszelni fog, ha dolga adódik, és a végén feleszi, vagy eljár majd valami eldugott helyre a dolgát végezni. Kizárólag pozitív megerősítéssel tanítjuk a szobatisztaságot, semmiféle módon nem lehet a kutyát a természetes szükségletei miatt megszidni.

5) Hideg ellen kutyakabát meg sok futás. Ha megvannak az érvényes oltásai parvo ellen, már viheted is le, sőt addig is, kabát alatt, nem kell letenni, csak hadd lásson világot. A lakásban nem lehet sétáltatni, sétál ő magától is eleget, de attól még nem ismeri meg a világot, nem lesz szociális; minden egyes nappal, amíg bezárva tartod, ráteszel egy lapáttal arra, hogy ő is idegbeteg visító kis görcs legyen, mint fajtatársainak egy jelentős része.

2012. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!