Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14éves lánynak pit bullt?

14éves lánynak pit bullt?

Figyelt kérdés
Imádom a pit bullokat meg a hozzá hasonló „harci kutyákat”. Szeretnék egy pitt bullt. Apukámmal élek lakásban. Már volt két kutyánk egy spániel és egy keverék szóval a kutyus ápolásának ezen részét tudjuk!! A kutya nevelése gondozása rám hárulna. Tanítanám foglakoznék játszanék vele napi minimum 2-3 órát de többet szoktam. Apa viszi le reggelente 5:30-6 között pisiltetni én 14:00 vinném le és 16 ig lent és tudnánk lenni vele. Majd 19:00-19:30 között pisilni meg este 21:00 után apa pisilni. A másik két kutyinál ez így okés volt nem is ez a probléma. A kérdés igazándiból az hogy egy 14 éves lánynak pit bullt nyílván kutya suli meg nem harcoltatnánk meg rendes tenyészetből vennénk. Apa nem ért a kutyákhoz szereti őket de nem ért. A kutya ránk támadna e mert nyílván egy erélyesebb fajta mit a spániel. Nem tudom hogy jó e ha rácsapok vagy hogy kellene megnevelni. Vagy esetleg egy bull terrier? A pit bullból a bully típusú lenne már ha van ilyen lehet én hallottam rosszul a lényeg hogy ez a nagy fejű izmos kutya és fiú lenne. Nagy falat ez nekem?
2012. dec. 22. 21:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján (rácsapok, hogy kéne nevelni, ránk támadna) semmiképp se ajánlom, h ilyen kutyád legyen.
2012. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tudsz többet a kutyanevelésről, a kutyák működéséről, addig mindenképpen sok neked, ráadásul 14 évesen én egyáltalán nem vennék magamhoz kutyát. Gondold el, az a kutya jó esetben még látni fogja a gyerekeid megszületését, felnövését, és addig neked minden egyes nap felelősséget kell vállalnod érte, hiába jön közbe érettségi, egyetem, buli, pasi, külföldi lehetőségek, bármi.
2012. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen ezt fel fogtam! De mit írtam volt már kutyám akkor is meg oldottam most s menne ezen része.
2012. dec. 22. 21:12
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem, szóval ha tudsz dodgemet vezetni, simán beülhetsz egy forma1-es ferrariba is, nem? A pitbullt aztán hiába csapdosod, meg sem érzi, viszont esetleg visszaszólhat a pofátlanság miatt, ha nem tudja a helyét a családban. Szaktudás (mondom szaktudás, nem egy-két kutyás tapasztalat) nélkül ne akarj ebbe belevágni. Vagy ha meg mindenképpen ezt akarod, bármit mondunk, akkor mi a fenéért jöttél ide kérdezősködni?
2012. dec. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban úgy gondolkozol a kutyanevelésről, ahogy írtad, az előző kutyáidat sem tudtad megfelelően megnevelni. Mond csak, de tényleg őszintén, az előző kutyáid sosem viselkedtek agresszívan más kutyákkal, emberekkel? Mindig, minden körülményben behívhatóak voltak?
2012. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
akuminak ráadásul 14 évesen én egyáltalán nem vennék magamhoz kutyát. Gondold el, az a kutya jó esetben még látni fogja a gyerekeid megszületését, felnövését, és addig neked minden egyes nap felelősséget kell vállalnod érte, hiába jön közbe érettségi, egyetem, buli, pasi, külföldi lehetőségek, bármi. én ezen részére írtam !!!!
2012. dec. 22. 21:38
 7/25 A kérdező kommentje:
Igen kedves utcsó és mélyen magamba néztem
2012. dec. 22. 21:38
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
igaz, hogy nekem csak tacsi keverékem van, de sose ütöttem meg, mégis meg tudtam nevelni, ha már eleve úgy gondolod, hogy majd megcsapdosod, nem ajánlom, egy ilyen kutyához erős kéz kell, ami nem azt jelenti, hogy meg kell verni, egyszerűen olyan személyiség kell, akit a kutya elfogad falkavezérnek
2012. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
Kérdezhetek? Miért szereted a harci kutyákat? Miért pont ezek tetszenek? Miért pont a pitbullt választottad?
2012. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom, főleg mivel ha jól értelmeztem nem is kertes házban laktok (ha tévedek akkor bocs)és azért pl. panelba nem éppen való ez a kutyafajta.
2012. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!