Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát póráz...

Hogyan lehet a kutyát póráz nélküli sétához szoktatni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 22. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Marha sok tekintéllyel, meg ha a kutya alaptermészete olyan. Pl. huskyval ne nagyon próbálj meg póráz nélkül sétálni, de ha biztos vagy a kutyád behívhatóságában és letilthatóságában, akkor próbáld meg. Ha nem, akkor szerezz tekintélyt. Forgalmas út mellett mindenesetre én még így sem szoktam elengedni, bármitől megijedhet, reflexből nekiiramodhat, és kész a baj.
2012. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minél többet kell vele olyan helyen sétálni, ahol nem fog megijedni, elrohanni. Az a legjobb, ha már egészen kölyök korától póráz nélkül sétálsz vele, persze csak biztos helyeken.

Egyébként ahogy az első válaszoló is írta, jól behívhatónak kell lennie a kutyának minden helyzetben, meg kell lennie a kellő tekintélyednek, megfelelő kötődést kell kialakítani benne és persze jól kell szocializálni. Ha ez egyedül nem megy, akkor bizony irány egy jó kutyasuli, olyan, ahol a behívásra nagy hangsúlyt fektetnek és ahol eleve póráz nélkül történnek a foglalkozások.

2012. dec. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem sokat szamit az, hogy milyen termeszetu a kutya , milyen a "kapcsolatotok". Pl en az en kutyamat is mostanaban gyakran setaltatom poraz nelkul..igy o is jobban szereti :) De szerintem eloszor probalj olyan helyeken setalni ahol nem jar sok auto , nincs tul sok ember...Kello szeretettel es turelemmel , bizalommal sikerulhet.
2013. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

az a bajo igazából hogy ha kutyát lát akkor teljesen megzakkan és vagy el akar menekülni a kutya közeléből vagy odamegy hozzá es összekapnak. így arra is

kíváncsi lennék hogy hogyan lehetne rászoktatni hogy ne törődjön a kutyákkal (fèlek vele kutyaközösségekbe járni :( )

2013. jún. 2. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt csak a kutyasuli a megoldás :( . Ha nem szeretnél, vagy valami miatt nem tudtok menni, akkor esetleg a környéken összebeszélhetnél más kutyással, hogy vigyétek el őket sétálni. De nem hiszem, hogy jó megoldás :( . Inkább kutyasuli ;)
2017. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!