Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugatja meg a többi kutyát?

Miért ugatja meg a többi kutyát?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdte a kutyám azt,hogy ha meglát egy másik kutyát egyből ugat.De nem azért ugat,mert agresszív.(Beagle)Húz a kutya felé,és minden áron oda akar menni.Szerintem ismerkedni/játszani akar,de akkor sem így kéne ugatnia.Nem így kéne viselkednie.

És sehogy sem tudom elterelni a figyelmét ilyenkor...és nagyon idegesít,mert ilyenkor mindenki azt hiszi,hogy egy agresszív dög.Pedig egy csepp agresszió sincs benne.Oké,hogy Beagle és ők többet ugatnak az átlagnál,de ez nagyon rossz.És nincs semmi ötletem,hogy mit tudnék csinálni vele.Valakinek nincs ötlete??:(


2012. dec. 22. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Ezen nincs mit vitatni. Kutyából van. Minden kutya megugatja a másikat.Terület védés, gazdi védés ilyenek :]

Nem tudsz mit csinálni, legyél magabiztos és irányítsd a kutyád. Nagy hatással tud a kutyákra lenni az hogy milyen vagy mellettük. Ha nem érzi magát biztonságban egyértelműen ugatni fog. Magabiztosság, ez kell neki.

2012. dec. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Olyan lehet mint nálunk embereknél az idegenekre történő csúnyán nézés (amit szinte mindenki csinál). De hát kutya. Az ugatásból meg semmi baj nem lesz... Ha támadna lenne gond.
2012. dec. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk valószínű ez nem így nézne ki nálatok hogy ha a kutya lett volna szocializálva valaha.. Nálunk is van csomó ilyen kutya.. azok csinálják akik a kutyásokat általában 20 méterre minimum elkerülik.. Nálunk a telepen van 2 ilyen vérbeagle meg 1 vizsla.. szerintem még sose találkoztak kutyával.. Persze hallgatom azokat az érveket hogy a kutya ilyen.. Aztán mikor elmesélem hogy qrvára nem a kutya hibája hanem a gazdáé akkor meg van nagy védekezés vagy elköszönés...
2012. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak üzenem,hogy nem a szocializáció miatt van.K*rva sokat sétálok vele kiskora óta.Már kiskora óta találkozik kutyákkal és játszik is.Kutyasuliba is jártunk/járunk.Sportolunk.Szóval ez kizárva.
2012. dec. 23. 12:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm kutyája is ilyen, ha meglát egy másik kutyát elkezd ugatni,de ő is haverkodni akar amint oda ért a másik kutyához (csak hát egy ilyen kutya láttán a legtöbb kutyás elmegy) na de ha szerencsés és oda tudnak menni abba hagyja az ugatást.

A gond ezzel,hogy így aztán soha nem fog róla leszokni, mert mit ért meg ebből a kutya ha ugat, húz akkor eléri a célját vagyis a másik kutyát.

Úgy lehet ezen segíteni, ha amikor ugat,húz próbálod lecsititani és nem mozdulsz a másik kutya irányába.

Ami után abba hagyta az ugatást húzást oda menni. Ehhez meg az kell, hogy össze beszélsz valakivel, hogy várja ki ezt az egész dolgot és a másik gazda kutyája nyugodt legyen és kb. semmit ne csináljon.

Nekem is van kutyám és imserősöm kutyája így már sokat javult csak ők már annyira haverok,hogy egyáltalán nem ugat neki , mert elég gyakran találkozunk, de eleinte neki is ezt csinálta és ha együtt vannak pl. és jön egy másik kutya akkor nem ugat már, ha egyedül vannak akkor mondjuk 10 ből 4x még nem tökéletes a dolog.

Szóval gyakorlás, kitartás és meg lesz az eredménye, nem egyik napról a másikra persze :)

2012. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi idős?
2012. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Erre én is gondoltam.Meg nem is viszem olyankor oda,ha így ugat meg rángat,mert tudom,hogy az a célja,hogy odajussunk.Szóval ilyenkor csak azért se.Csak ahogy mondtad te is ilyenkor a legtöbb kutyás elmegy,mert azt hiszi,hogy bánt vagy ilyenek.:SS Szóval valakivel tényleg meg kéne beszélnem.Nekem is van barátnőm,akinek kutyája van,de őt nem ugatja,mert nagyon jó barátok és csak csóvál ezerrel,ha meglátja.

Amúgy másfél éves.

2012. dec. 23. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Na akkor kb. egy korban vannak ismerősöm kutyájával és ő se volt ilyen kicsinek.

Barátnőd kutyája gondolom nem ilyen,/így több kutyást ismer/ csak tud valakit aki belemegy a dologba.

Azon kivül vigyétek a két kutyát együtt sétálni, az is segít, mert látja egy másik kutyától hogy kéne viselkedni. Persze nem úgy megy ha együtt vannak oké lesz, azért rá kell majd szólni.

2012. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, most miért kellet lepontozni???

Sajnálom,hogy nem azt a választ kaptad amire számítottál. Ennyire fáj hogy nem a kutya a hibás?

Istenem.....-.-

2012. dec. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően lett szocializálva más kutyákkal, nem agresszív feléjük, akkor csak egyszerűen túlpörög. Állítsd le, tiltsd ezt a viselkedést. Na igen, ha nem tudod letiltani erről, akkor nem hiszem, hogy ez lenne az egyetlen, sőt a legnagyobb gondotok.


Csak egy megoldás a sok közül, hogy egyszerűen szó nélkül megfordulsz és lendületesen elindulsz az ellenkező irányba és csak akkor fordulsz vissza, mikor lehiggadt.

2012. dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!