Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell vezényszóra megtanít...

Hogy kell vezényszóra megtanítani a kutyákat pisilni, kakilni? Ez komolyan megy valakinek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 02:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te tudnál vezényszóra?
2012. dec. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát..végül is :D

Ha kell,ugye vissza tudom tartani nagyon sokáig,ha adott a lehetőség,akkor élek vele.

Szóval elméletben valamennyire nyilván.

2012. dec. 23. 04:24
 3/11 anonim válasza:
32%
Kedves ismeretlen ez nem fog menni.
2012. dec. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

vezény szóra nem megy. olyan van hogy adott helyhez kötődően kakil. de az is olyan hogy ha leviszed sétálni addig "futsz" vele amig oda nem értek.


bár az én kutyám éha csinált már olyat hogy szaglászott össze vissza azt nézett rám hogy menjünk haza -esőben vagy hóban- én meg mondtam hogy amig nincs pisi kaki addig nem megyünk... 2 perc kellett hozzá hogy rájöjjön a pisi kakilhatnék

2012. dec. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából nekünk ment a pisi.. Autóztatás előtt csak ki szoktam őket vinni az előttünk lévő térre, hogy ott pisiljenek és akkor mondtam hogy pisilj és pisilt.., de ezt odáig fejlesztették hogy már mindig ott pisilnek először a sétákon..


Annyit csináltam hogy mindig rádicsértem pisiélésnél hogy ha akkor csinálta amikor én mondtam.. am nem is volt tudatos. Csak hidegbe hoztuk el mind a 2 kis kutyát és könyörögtem nekik sokáig hogy pisilj pisilj.. aztán egyszer megértette..

2012. dec. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, ugyan kutyánál nem szokás, de pl a vakvezető pónikat tanítják rá. Lényegében mikor látod, hogy pisilni kakálni készül, akkor adni kell neki valami parancsot/hangot/jelzést stb, majd amikor kész, jutalamazni. Tehát úgy kell csinálni, mintha ez egy feladat lenne amit jól elvégez. Nyilván elegendő ismétlés után felfogja az adott parancs jelentését és próbálkozhat utasítsára is. Természetesen ennek szerves része az is, hogy máskor meg vissza kell magát tartania.
2012. dec. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát nekünk tanítottak ilyet a kutyasuliban, bár tök baromságnak tartottam. Szóval kinézel egy helyet a házatoktól pár száz méterre. Otthonról elindulsz a kutyával sétálni abba az irányba, addig ha pisilni/kakilni akarna, rászólsz, hogy nem szabad, pórázon viszed tovább a kutyát. Amikor odaértek, ahol már lehet, laza pórázra engeded, vársz picit, nyilván pisilni fog. Amikor elkezdi, kiadod a parancsot, pisilj. Amikor befejezi, dícséret. A kinézett helyet lehet változtatni, egy idő után már pisilés előtt tudod mondani neki, hogy pisilj... Hát ilyesmi. Ennek szerintem max akkor van értelme, ha egy olyan helyen vagy, ahol tilos kutyáknak pisilni, vagy ha azt tanítod így meg neki, hogy a hatodik emelettől a földszintig ne akarjon sehol se pisilni.
2012. dec. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nekünk megy a pisi,kaki persze nem az szükség dolga.

De ha épp megyünk fel és mondom neki mindig hogy Lüszi pisilj egyet még akkor rámnéz aztán elmegy pisilni egy uccsót.:)

2012. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

megy persze, csak rá kell érezni, hogy milyen szituációban tudsz rádicsérni :)


mi pl. reggel mikor kimegyünk a szokásos reggeli tombolásra a srácok már tudják, hogy jön a várva várt labdázás. a szent gömb ott dudorodik a zsebemben, én meg rájuk se nézek, míg nem végzik el a dolgukat, csak mondom, hogy "gyerünk pisilni, tessék pisilni", és ha megtették, akkor dobom. nem egy olyan konkrét parancs, mint teszemazt a fektetés, de össze tudják kötni a dolgokat és az adott szituációban értik a kérést.

2012. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát teljesen vezényszóra sosem fog menni, de ha sokat mondogatod neki pisilés közben, hogy "pisilj, pisilj, okos, pisilj", akkor összeköti, és ha éppen nem pisil, de elkezded mondogatni neki, akkor le fog neki esni, hogy mit vársz tőle. Ha nem kell neki, nem fog pisilni így se, viszont ha gyorsan akarod elintézni az egészségügyi sétát, akkor hasznos lehet. Kakánál ugyanez van, nyilván másik szót kell mondogatni, és mindkettőnél nagyon fontos, hogy sokáig (hetekig) csak mondogasd, ne várd el tőle, mert esetleg összezavarodik, nem lesz tiszta számára a szó jelentése. Illetve ha nincs elegendő tekintélyed a kutya szemében ahhoz, hogy az ilyen dolgaiba engedjen neked beleszólást, akkor sem fogsz sokra menni az egésszel :)

Egyébként evést és ivást is lehet így tanítani, bár mondom, valódi feladatmegoldás sosem lesz belőle, inkább csak közölheted az elvárásodat a kutyával, de ezeket tutira nem fogod tudni kikényszeríteni, ha éppen nincs igénye ilyen dolgokra, úgyis csak nézni fog rád hülyén, nem érdemes, sőt, nem szabad erőltetni.

2012. dec. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!