Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudnia egy kiállítási...

Mit kell tudnia egy kiállítási kutyának? És hogyan kell megtanítani neki? És a felvezetőnek mit kell csinálnia pontosan?

Figyelt kérdés

Azt persze tudom, hogy a kutyának...:

-kizárólag a handler bal oldalán meg kell tanulnia futni

-hagynia kell, hogy a bíró minden testrészét megtapogassa, megnézze a fogait

-tudnia kell kb. 2-5 percig (ameddig a bírálat tart) mozdulatlanul állni

-fajtától függően figyelnie kell a felvezető kezében lévő jutalomfalatra, vagy hagynia kell, hogy a felvezető megtartsa a fejét és a farkát

-hagynia kell, hogy a handler "pakolgassa", beállítsa párhuzamosra a lábait


Ezeken kívül van még valami? És erre van valami módszer, amivel könnyen és gyorsan meg lehet tanítani ezt a kutyának? Klikkert kell/lehet/van értelme használni?


És a handlernek kell valamit még csinálnia (értelemszerűen azon kívül, hogy felvezeti, beállítja, figyelteti a kutyát/megtartja a fejét és a farkát)?


Vagy esetleg rosszul tudok valamit? Szívesen fogadnék tapasztalatokat is kiállítóktól, velük szívesen leveleznék is, ha megengednék :) Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2012. dec. 23. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Neeeem kell mozdulatanul állnia, de ha egyszer beállítottad, akkor nem hátrány, ha a következő fél percre úgy is marad, amíg a bíró megnézi. Ha elmozdul az se katasztrófa, beállítod ismét. Azt pedig úgyis mindig mondja a bíró, hogy mit csinálj. Fuss körbe, fuss oda-vissza, állj meg és állítsd be a kutyát, vagy van olyan aki azt mondja, hogy ne állitgasd, mert azt akarja látni, ahogyan magától megáll. Klikkerrel akkor tanítsd, ha egyébként is klikkerezel vele. Ne most kezdd megtanulni a klikkerezést csak a kiállítás miatt!
2012. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég, ha a kutya hagyja, hogy tapogassák, beállítsák. Az én kutyáim mindig mindent jámboran tűrnek, csak épp, ha igazgatom a lábukat, úgy kezdenek kinézni, mint aki épp besz.rt. Úgyhogy a legfontosabb: gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni ezeket a helyzeteket, s dicsérni kell, ha magabiztosan tűri mindezt. Ha a kutyát asztalon bírálják, ahhoz is hozzá kell szoktatni. Az, hogy ez mennyire megy gyorsan, a kutyától függ, mert ha pl szokása, hogy futás közben ugrál, akkor először le kell erről szoktatni... Ha áll a kutya füle, akkor érdemes a hegyezést is jutalmazni, mert a farkát be lehet állítani, de a fülét nem.
2012. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elmenned egy ringdresszúra tanfolyamra, sok kutyasuliban tanítják. Már egy-két alkalommal is sokat lehet tanulni. Ezeket általában hivatásos felvezetők tartják. Nekem nagyon sok trükköt, praktikát mutattak, ami magamtól nem is jutott volna eszembe, illetve felhívta a figyelmem a hibáimra. Olyanokra, amikre magamtól sosem jöttem volna rá, de nagyon is lényegesek.


Amúgy gyakorolj vele olyat is, hogy valami instabil asztalon vagy hasonlón áll! A kiállításon lévő asztalok néha billegnek, és ha ettől pánikba esik a kutyád, az egy nagy "feketepont", máris rásütik, hogy félénk, ideggyenge. Ha megijed ugyan, de utána ismét szépen áll, figyel rád, az a jó. Gyakran húzd fel az ínyét, utána kapjon valami finomat is. Én ilyenkor mondom neki, hogy "fogad...", és fokozatosan növelni az időt, amíg felhúzva tartod neki. Én ezt egész pici korától gyakorlom. Ha a nyelve eltakarná a szemfoga mögötti kis fogacskákat (P1, P2), akkor nyugodtan tűrje, hogy beljebb tolod az ujjaddal meg ilyenek. Én az ismerőseimet, rokonokat meg szoktam kérni, hogy tapogassák végig a kutyát, húzzák fel az ínyét meg hasonlók. Fajtától függ, milyen a kívánatos beállás, nekem szerencsére olyan kutyám van, amelyiknél nincs semmi extra, csak álljon meg magától és szépen (mudi), de például a német juhászokat, spánieleket be kell állítani a kívánt pózba. Szóval azt javaslom, hogy kérd ki szakember segítségét, megéri.

2012. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Hasznos válaszok. A klikkerezést egyébként nem most kezdem el.

Utolsó, megfogadom a tanácsod, és keresek kutyasulit. Vajon mindenhol foglalkoznak ezzel?

2012. dec. 23. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen fajtával akarsz kiállításra menni, de a fajtagondozó klubok szoktak rendezni maguk berkeiben ringdresszúra tanfolyamot. Kérdezz rá, hátha szerencséd lesz, és sikerül kifogni egy megfelelő időpontot.
2012. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hármas vagyok. A legtöbb kutyasuliban van ilyen lehetőség, vagy legalább tudnak ajánlani valakit. Én a Borsod Dogsportba jártam Miskolcra, és Kozák Zsolti tartja.
2012. dec. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi utolsók, ezek is hasznos tippek :)
2012. dec. 24. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!