Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutya való...

Szerintetek milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő kutyák terén mindig is volt kutyám de 3 éve elpusztult az Orosz terrierem és most panelban lakom.

Elég sok fajta megfelelne de nemtudom eldönteni.

Mindenféleképen közepes/kicsi fajtára gondoltam.

Hétköznap reggel kb. 1 órát tudnám levinni délre legkésöbb fél 3 ra szoktam hazaérni és onnantól igazábol egész estig ráérek.

Hétvégén pedíg kis autózás a Duna Ipoly nemzeti parkig és ott egész napos játszás.

Szinte soha nem lenne egyedül mert a Párommal meg tudjuk oldani.

Még annyi lenne hogy nem lenne rossz ha szeretné a vizet a fajta de igazából az sem lényeges.



2012. dec. 23. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Border collie? Imádom őket és tenyésztem is.
2012. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg golden retriever, labrador, portugál vizikutya? (ha ők még közepes termetűnek számítanak)
2012. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem angol cockerem van, benti, de imád túrázni, a vizet pedig ki nem hagyná. Esetleg valami bulldog-féle, de őket nem hiszem, hogy szeretnék a vizet. Ajánlanám a bassetet, de az enyémből kiindulva a szomszédok nem nagyon szeretnék, mert jó mély hangja van, még játék közben is. Puli, mudi is szóba jöhet, ha vannak egésznapos játékok.
2012. dec. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen a Border collieval nagyon szimapatizálok.

Megkérdezhetem hogy merrefelé laktok?

Már csak azért mert aztmondtad tenyészted őket.

Azért még egyenlőre várom a tippeket. :)

2012. dec. 23. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Portrugál vízikutya, esetleg valami terrier-féleség, ha van rá időtök akkor border collie
2012. dec. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eddig felsorolt fajták mind jók lennének, de ne feledkezzünk meg magyar fajtáinkról, például a mudiról sem, aki kiváló lakás-kutya, szép, okos, s általában szeretnek pancsolni. Továbbá az uszkárok és a bischon-félék is jók, különösen, mert szőrhullás szintjén ők a legkevésbé problémásak, cserébe viszont nyírni kell őket.
2012. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Abból,hogy "most panelban lakom"arra következtetek eddig nem ott laktál,és nem tartottál panelban kutyát.A kutyával töltött idő amit leírtál az nagyjából a másodállásnak felel meg.Szerintem gondold végig akarsz e korán kelni 10-15 évig,sietni haza minden nap meló után,vendégségből esküvőről rohanni haza nehogy bepisiljen.Én ezeket végig csináltam 12 évig utána családi házba költöztünk.

De ha mindenáron akarsz akkor törpe snaci.

2012. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!