Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a tünetek bűzmirigygyulla...

Ezek a tünetek bűzmirigygyulladás tünetei igaz? Ilyenkor kérhetem a dokit hogy műtse ki neki?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe kezdődött az egész,kutyám egyik tappancsa olyan szinten be volt gyulladva hogy sántított. Elvitttem dokihoz kaptunk kenőcsöt,jobb lett azért. Most a napokban megint észrevettem hogy furán megy séta közben,tappancsa most mind a 4 piros,és száraz. Elvittem dokihoz tegnapelőtt,kaptunk megint olyan kenőcsöt,és azt mondta ha nem múlik el 2 ünnep között akkor vérvétel mert lehet autoimmun betegség,de lehet szimpla betontól is az irritáció. Mindegy kinyomta a bűzmirigyét,mert hátulsó felére érzékeny,de neki soha nem ürült magától.

Hát azóta nagyon meg vagyok ijedve,karácsony hangulata mellett megvan az aggódás is.

Ma reggel észrevettem hogy egész reggel a fülét vakarja a jobbat,hát megnéztem tiszta gyulladt neki.

2 x bekentem aloe verával,de este meg elkezdte húzni a fenekét a földön (nem férges,túl van a féregtelenítésen ).

A széklete néha kemény,néha puha,néha hasmenés mindegy mit kap enni.

Utána olvastam ez a fül, a lábai, a széklet mind a bűzmirigygyulladásra utal,szerintem tuti ez van,27.-én ünnepek után viszem is vissza dokihoz.

Kérdésem az lenne hogy szerintetek is jó az "öndiagnózisom",valamint hogy kérhetem a dokitól hogy műtse ki neki? Csak a gond van vele..

Mert olvastam oldalakon hogy ilyenkor gyógyszeres,injekciós kezelés,antibiotikum a kezelés menete,de nem akarom hogy gyógyszerezzék,vegyék ki neki csak szenved tőle!



2012. dec. 23. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes öndiagnózist csinálnod.Az utánaolvasással általában még az egészségeseknek is megtalálhatóak akár halálos betegségek tünetei is. Az orvos majd komplexen kezeli és vizsgálja a problémáit a kutyádnak. Aztán eldönti, hogyan tovább. Nem fog egy orvos sem műtétileg eltávolítani egy bűzmirigyet, ha nincs rá nyomós ok.
2012. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ezek a tünetek a bűzmirigy miatt vannak, de ez nem azt jelenti rögtön, hogy műteni kell. Hanem azt, hogy bizonyos időközönként meg kell vele jelenni a dokinál és kinyomatni a bűzmirigyet. Ennyi.
2012. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Öndiagnosztizálhatsz, de nem érsz el vele semmit. Igen, ezek a tünetek utalhatnak bűzmirigy gyulladásra, és még ezer más dologra is. Lehet akár étel allergiais, vagy bármilyen más gyulladás, arra is reagálhat így a szervezete, vagy auto-immun betegség is, ahogy az orvos mondta. Mindenképpen kéne csinálni egy vértesztet, utána lehet majd biztosat mondani. A bűzmirigyét pedig nem fogják kiműteni. A bűzmirgygyulladást lehet kezelni, kordában lehet tartani és sokaknak a kezelés után nem alakul ki újra ilyen problémájuk. Ha a bűzmirigy nem ürül rendesen, felgyülemlik benne a váladék, becsomósodik, és begyullad. Egyébként elkerülhető, ha néha adsz neki egy kis csontot, kemény lesz tőle a széklete, és mikor ürít, a kemény ürülék kipréseli a bűzmirigyét. Ki kell nyomatni a mirigyet, és utána adni kell a kutyának a gyulladáscsökkentőt és/vagy az antibiotikumot, amit az orvos felír. Ha nem bízol az orvosodban, akkor válts, de ne próbáld az ő munkáját végezni. Ő ült öt évig az egyetemen, és tanulta a gyógyítást, (remélhetőleg) tudja hogyan kezelje a betegséget.
2012. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen csak azt nem értem hogy semmi haszna nincs a bűzmirigynek a mai világban,régen persze volt a párzásnál meg a harcoknál meg ismerkedésben a vadvilágban,de én kutyámnál már semmi haszna,csak a gond van vele folyton kiskora óta ilyen neki,ezért gondoltam..

Persze nem is akarom a dokinkat kioktatni.

Ma megyek vele vissza dokihoz,nagyon kíváncsi vagyok mit mond.

Most a szánkázás a földön,meg a fülgyulladás elmúlt de a tappancs maradt szárazon,jah meg a lábán a szőr is gyapjas nem fényes.

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz,megírom majd mi volt dokinál:)

Köszönöm!

2012. dec. 27. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is ilyen barna bigyó volt mindig a fülében, és büdös volt, és piros, viszketett neki, és fájt neki, és vakarta mindig. Amióta kinyomták a bűzmirigyét, azóta megszűnt a pirosság is a barnaság is és a viszketés is. Ez valahogy összefüggésben van nekik a bűzmiriggyel.
2012. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát nekünk sajnos összetettebb.

Most értünk haza dokitól, azt mondta ez allergia lesz,mivel bűzmirigye már teljesen ki volt ürülve. Most 2 ünnep között nem végeznek allergia tesztet a központba,de azt mondta kezdjük a táplálékallergia teszttel,bárányos-rizses kaját eszik kutyám de lehet hogy a bárányt sokallta meg a szervezete.

Most vettünk dokinál egy hipoallergén vadas tápot 3 kg volt 5600 ft,szóval nem is volt drága,neki ez sokáig elég,aztán jövőhét csütörtökön megyünk vissza kontrollra hogy javult -e neki a dolog és az allergia tesztre.

Nem tudjátok az allergiateszt mennyibe kerül kb?

2012. dec. 27. 18:35
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma már annyira fosik,hogy a lift elé fosott nem bírta tartani,nagyon megy a hasa,pedig tegnap kapott injekciót.

Nem tudom mi lesz vele,rettentően aggódok :((

2012. dec. 28. 09:19
 8/8 anonim ***** válasza:
ó szegényke! hajajj az alergia teszt nem olcsó móka. Nekünk is felmerült, amikor a füle be volt gyulladva hogy allergia. Azóta nem adunk neki csirkés dolgot, de a füle továbbra is begyulladt, és a bűzmirigy kinyomás után javult meg teljesen. De észre vettem, ha véletlenül kap csirkét, akkor megint begyullad neki, szóval nála sem teljesen kizárt az allergia sem. Akkoriban nálunk is szó esett az allergia tesztről, és a doki mondta, ha jól emlékszem, hogy kb 50.000 Ft lesz. De lehet rosszul emlékszem, és biztos ez is változó állatorvosi rendelőnként! Próbálkozz a kajákkal, mindig mást adj neki, így ki lehet tapasztalni, hogy mire érzékeny. Ha minden kötél szakad, akkor teszt. Ne aggódj, minden rendben lesz! kiderül mi az oka, és onnantól tudod majd kezelni a dolgot.
2012. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!