Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutya és a betegségek,...

Keverék kutya és a betegségek, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Lehet, hülye kérdés. De vegyük pl a szaporítós vizslásokat, vagy akármilyen más fajtát, akik nem szűretik a kutyákat stb, csak gyártják. Melyik lesz nagyobb eséllyel beteg, pl. diszplázia? Egy szaporított, túltenyésztett vizsla, németjuhász, labrador,stb, vagy egy keverék kutya?
2012. dec. 24. 00:57
 1/8 anonim válasza:
keverék kutya- jobb alkalmazkodás. +++
2012. dec. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez sima genetika. Dióhéjban, létezenek dimonáns és recesszív mutációk. A dominánsaknál elég egyik szülőtől örökölni, hogy hatása megjelenjen az utódban, a recesszívnél mindekettőtől kell. Most nekünk lényegtelen a domináns, de nézzük a receeszívet. Józan paraszti ésszel melyik csoportban nagyobb az esély, hogy mindkét szülő hordozza a mutációt, amikor beltenyésztünk, vagy amikor tök véletlenszrűen választunk két állatot? Nyilván előbbinél. Ezért van az, hogy egy a fajtakutyák általában betegesebbek, mint a keverékek. Viszont megjegyzeném, hogy a közhidelemmel ellentétben ez NEM CSAK a szaporítók hibája, hanem a tenyésztőké is! Olyan ugyanis nincs, hogy én tenyésztek valamit, és ott betegségre kell szűrni, akkor az azt jelenti, hogy nem szelektáltam, ha nem szelektáltam, akkor az nem tenyésztés. Tessék megnézni pl a laborpatkányokat, ott nincs ám olyan, hogy tesztelgetünk meg rejtett betegséget hordoz az állat, már rúgják is ki az embert a fenébe, ha csak egyszer megtörténik (és az emberi hiba).
2012. dec. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha egy testvérpár kutya párzik, akkor kb milyen betegségekre van nagy esély? Keverékek. Nem szaporítok, csak ilyen kölyköket akarnak elajándékozni.
2012. dec. 24. 14:11
 4/8 Tyler913 ***** válasza:
Ha testvérpár párzik,az nagyon szoros beltenyészet,függetlenül attól,hogy keverékek. Bár nem vagyok genetikus,de szerintem ilyenkor bármilyen rendellenesség kiüthet a kutyán,valamelyik csak évekkel később. Én biztos őrizkednék az ilyen jószágoktól.
2012. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az illető meg van győződve, hogy kutyáknál ez nem probléma...
2012. dec. 25. 21:57
 6/8 Tyler913 ***** válasza:
Hát pedig rohadtul igen. Aztán ha nagy nehezen talál gazdát a kölyköknek,mit mond,amikor jönnek vissza reklamálni,mert bekattant és megharapta a gyereket?
2012. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát ja... gondolkodtunk azon is, hogy örökbe fogadunk egy kölyköt menhelyről. Aztán tovább gondolkodtam, hogy mi van, ha ez a kutya is oda kerül, és ott már viszont nem derül ki, hogy testvérpár kölyke... szoval tényleg rizikó!

Egyébként mivel ingyen volt, gondolom hiába reklamálnának..

2012. dec. 26. 08:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha neked és a testvérednek születne egy gyereke, annál milyen betegségekre lehetne számítani? A kutyáknál sincs sokkal másképp.
2012. dec. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!