Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lehet ez?

Milyen kutyafajta lehet ez?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék majd venni, persze nem mostanában. Amik fontosak lennének számomra: lakásban is tartható legyen, persze megfelelő mozgatás mellett, de azért inkább nyugodtabb fajta legyen, nem túl nagy mozgásigénnyel, ha lehet inkább középtermetű kutyát szeretnék, kisebbet semmiképpen sem. Legyen ragaszkodó de azért egyedül is lehessen hagyni ha arról van szó... külsőre az a tipikus kutya-forma legyen...Röviden ennyi... nem versenyre szeretnék vele járni, inkább csak egy olyan kutya lenne ami betöltheti a családi űrt... szóval amolyan családtag lenne :)
2012. dec. 25. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél körül a menhelyeken, az ott dolgozók minden kutyát jól ismernek, tudnak ajánlani megfelelőt. Ha nyugodtabbat szeretnél, válassz 2-3 év körülit.
2012. dec. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó választás lenne a magyar agár, a tévhitekkel ellentétben nagyon nyugodt ,nem nagy mozgásigényű a csivavával,bichonnal, és a többi kis vakarcsal szemben. Nyugodtan magára lehet hagyni 1-2 órára, az egyik legjobb szobakutya .Vele csak annyi a baj hogy nem szeretnél , csak közepes termetű kutyát ő pedig elég nagy.


A másik kettő a mudi és a pumi ők is elég nyugodtak , csak nekik már nagyobb a mozgásigényük.De szintén csak ajánlani tudom őket.


Viszont menhelyről,gyepmesteri (sintér) telepről is lehet elhozni a számodra megfelelő fajtiszta vagy keverék kutyát.

Az összesben az a még a jó hogy nem kell rájuk ebadót fizetni mivel az első 3 magyar kutyafajta, a mentett kutyákra után se kell fizetni.

magyar agár : [link]

pumi: [link]

mudi: [link]

2012. dec. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy menhelyes kutyust mondanék. Mivel semmi komolyabb célod nincs vele "csak" családi kedvenc lenne szerintem tökéletesen megfelel egy keverék. Ès sokuknak "kutya formája" van.
2012. dec. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Puli aranyos okos könnyen tanítható és még sok más
2012. dec. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindenféleképpen magyar vagy menhelyes kutyát ajánlok, szerintem azok a legjobbak !
2012. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!