Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körűlbelűl melyik kutyafajtát...

Körűlbelűl melyik kutyafajtát lehet a legeslegdrágábban beszerezni tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Úgy értem kb. melyik a legdrágább kutya, amit tenyészenek, és menyibe kerül, miért olyan drága amilyen?
2009. aug. 24. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ezek az agarak. Nagyon kényes fajták, a sznobok kedvencei, általában a best in show-kat is velük nyeretik meg, mert elegánsak, nagyok és mutatósak. Drága a tartásuk. Kb. ezért. A nem sznob agarasoktól elnézést kérek:)
2009. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a Fáraó-kutya, mert nagyon ritkák.
2009. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Minnél ritkább,annál drágább.

Egyébként ez relatív,van olyan fajta,ami itthon átlagban 100-150ezer. Külföldön 1000-3000€/$, és fajtán belül van olyan egyed,amiért akár sok 10000.€/$ ajánlanak.

Etz egyébként mindent fajtára igaz.

2009. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem kimondottan kutyafajtához kötődik a drágaság(persze az is számít,mert ugye van 1 "alapár")hanem,hogy az adott kiskutyának,milyenszülei,nagyszülei stb vannak, és azok milyen eredményeket értek el,munkakutyák-e,ha igen aktívan dolgoznak-e velük stb..
2009. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Amiből kevés van, az mindig drágább. Azért van kevés, mert kevesen tenyésztik, vagy azért mert nehezen szaporodik és így magas a "kölyök születés" költsége? Utána lehet járni, mennyi az alom költsége és megtudod miért olyan drága.

A tenyésztés nem a kiskutyák születésével kezdődik. Előtte sok minden történik még, csak arra senki nem figyel.

2009. aug. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Az első vagyok, miért pontoztatok le? Konkrétan tudok olyan barzoi tenyészetet, ahonnan 4500 euroért vittek el egy db. kölyköt Japánba. ennyi
2009. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

A versenyeztetett agarak (mint a versenylovaknál) ára elérheti a csillagos eget, de ez már nem a házikedvenc kategória.

(magyar agarat találsz az interneten 20-40ezer forint körül is)



Kérjél bármilyen kutyafajtát én tudok neked drágábban szerezni.

2009. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Az angol bulldog alap áron is 100-150ezer forint, de hallottam olyat,h neves tenyészetből, híres-neves külföldi párosításból több száz ezerért adták a kölyköket. De pl az ausztrál juhász kutya ára is 200ezer, sőt évekkel ezelőtt bullmasztiffról hallottam,h 250ezerért (is) kapni.

Sokszor ezek a fajták nehezen tenyészthetők, nehezen vemhesülnek meg a szukák, nehezen fedeznek a kanok, ráadásul nem képesek (mind) természetes úton elleni, így császározni kell őket, ami ugye "behatárolja" egy kutya vemhességeinek számát.

2009. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
az angol bulldogot császározni kell. amúgy a legtöbb nagyobb termetű kutya drága, ha megfigyeled. ez is egyfajta mérce, úgy mint a ritkaság.
2009. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

a Crufts-on nyertes ( angol kutyakiállítás )kutyák kölykeinek ára sokszor az 1 000 000.-ft is meghaladja !

az ár, a pedigrétől függ !

a fajták közül nem a legritkább a legdrágább !

( egy harci kutya ára ,egy gazembernek sokat ér ,mert sokat kereshet vele )

Obama ( usa elnöke )lányok kutyájának a testvéreit biztos nem olcsón adták :)

2009. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!