Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül milyen kutyát...

Lovaska1 kérdése:

Ezek közül milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

11 éves vagyok...

ha az is lényeges akkor én ilyen vagyok: kicsit félős,vicces,határozott stb..


és ezek a kutyusok között vacilálok: Border Collie, Németjuhász, Beagle, labrador retriever



2012. dec. 25. 21:44
1 2 3 4 5 6
 21/57 Fannybaba8 ***** válasza:
100%

Kedves 11 éves gyerek kérdező.

Olvastam a Husky-s kérdésedet...Hát mit is mondjak, szégyen..Azért elpateroltok egy kutyát mert nem bírjátok ápolni a szőrét? Ugyan már...És ha kapsz kutyát (remélem nem mert sajnálnám) és az beteg lesz vagy öreg azt is kirakod mondjuk az út szélére vagy menhelyre adod? Én 14 éves vagyok van egy Huskym egy Shar Peiem és egy Kaukázusim ezek közül egyik se a legkönnyebben kezelhető kutyák de nekünk meg se fordult a fejünkbe hogy elpateroljuk...Szerintem neked nem valóm kutya inkább hal, bár az se... És mi lesz akkor hogyha meg kell kapni a chippet meg az oltást? Nem fogjátok megcsinálni? Szerintem ez a kutya választás ráér 7 évvel később. Tudod sok gyerek kinyúzza anyja-apja lelkét egy kutyáért akik persze meg is veszik majd a gyereknek 1 hétig cuki a kutya utána mg eldobja és nem játszik vele mint egy régi játékot..

2012. dec. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

Már bocs de itt mindenki egy annyira utálatos...

de ha már mindenki itt cseszekszik akkor elmondom hogy miért nincs velem a kutyám.. na az egyik azért mert amikor játszottam vele támadott...egy részt mert nem tudtuk megfellelően ápolni... és nem is szeretett nagyon minek pedig mindent megadtunk nekik de nem tudom hogy miért nem tudtok a kérdésre válaszolni!!!! MIÉRT KELL MÁS TÉMÁBA BELE MENNI ESKÜSZEM ERRE A IDIÓTA OLDALRA FÖL NEM TESZEK EGY KÉRDÉST SE MERT ILYEN RETADRÁLT KUTYÁHOZ NEM ÉRTŐ KÖTEKEDŐS F*SZFEJEK VANNAK

2012. dec. 26. 11:44
 23/57 A kérdező kommentje:
és nem én akartam elvinni hanem az apám de azért még cseszegessetek biztos nekem is nagyon hogy jó hogy a kutyám akivel felnőttem nincs velem de azért kösz...
2012. dec. 26. 11:45
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Öcsike, hogy lehet neked megmagyarázni, hogy neked még nem való kutya?! Nem cseszeget senki, sokan normálisan leírták, hogy NE vegyetek kutyát, de te nem értesz a jó szóból. Nem szórakozásból írjuk, hogy nem szabad kutyát tartanod (egyelőre), hanem azért mert nem szeretnénk, hogy a jövendőbeli kutyádat is kirakjátok! Értsd már meg könyörgöm, hogy egy kutya pont olyan nagy felelősség mint egy kisgyerek, habár te még azt sem tudod ..., nem tudom tényleg, hogyan lehet egy 11 éves gyereknek megmagyarázni, hogy a kutyatartás miből áll.


"na az egyik azért mert amikor játszottam vele támadott...egy részt mert nem tudtuk megfellelően ápolni... és nem is szeretett nagyon minek pedig mindent megadtunk nekik" Minden sorodban ott ordít, hogy nem tudtok kutyát nevelni! A kutya azért támad, mert nincs megnevelve, tanítva, stb. Nincs kiegyensúlyozott KUTYA élete! Te most úgy rákattantál erre a kutyatémára, hogy az isten se érteti meg veled a lényeget. Ha nem érted amiket leírunk, akkor sok más mindent nem fogsz érteni és ebből komoly problémák adódhatnak. Kapcsold már ki magad légy szíves, nem bántani akarlak, de egyelőre FELEJTSD el a kutyavásárlást! Megtisztelnél vele!

2012. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
Apukádat meg ide küldheted nyugodtan, majd neki is elmagyarázzuk, hogy egy kutya felelősség, nem lehet csak úgy elpaterolni, ha valami nem tetszik. Olyan kutya nem létezik, amelyikkel ne lennének soha gondok!!!
2012. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg jobb lenne ha a szüleiddel tudnánk beszélni. Esetleg megadhatnád a telefonszámát vagy az e-mail címét, mert te még nagyon éretlen és értetlen vagy 11 évesen.

Kutyát nevelni egyikőtök sem tud. Pláne egy kutya nem úgy születik hogy parancsra nem hullatja a szőrét, vagy úgy fog táncolni nektek ahogy ti fütyültök. Bármely kutya úgy lesz jól nevelt, ha foglalkoznak vele. Az elpaterolt kutyátokat sem kellett volna elpasszolni, hanem meg kellett volna nevelni. Sosem késő elkezdeni.

Amúgy nagyon szép plüsskutyákat lehet kapni, szerintem azok a neked valóak.

2012. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
81%

azért dobtátok ki azt a szegény kutyát, mert harapott? Basszus, komolyan, ti valami degenerált család vagytok?? Arról nem hallottatok még, hogy nevelni kell egy kutyát??? Úúúristen, eszem megáll, komolyan, milyen debilek a mai gyerekek. Nekem is volt 10évesen skót juhászom, és ha nem lettek volna a szüleim, biztos rossz sorsra jut, mivel pl. alapból sétánál elhúzott. Stb. Szerencsére mi normálisan neveltük és suliba is jártunk vele.

De egyébként páromnak labradorja van, ha érdekel, és engem, 70 kiló vagyok, és könnyedén elránt. Nem esek el, de gondolj bele, a kis 40 kilócskáddal, ha elránt egy husky/labrador, vagy bármilyen kutya, mert előtte van egy szuka, vagy macska, vagy kisgyerek, akkor megnézheted a "balesetet", és majd azért, mert felelőtlenül nevelitek(illetve nem nevelitek), el kellesz altatni, mert veszélyes lesz. Tényleg ezt akarod? Még egy állatot megölni? Élvezed, hogy miattad fog meghalni még egy ártatlan állat??

Mert kb. ez jön le az írásodból. Nem értem, miért nem lehet felfogni, hogy még korai. Ha az én lányom lennél, és ellenkeznél, meg mondanád a magadét, mint itt, akkora pofont kevernék le neked, hogy a fal adná a másikat. Szerencsétlen debil..

2012. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

Na nagyon gyorsan fogd be a pofádat szerintem...

neked jó lenne hogyha a kutyád vicsorogna és megharapna?

Szivesen megmutatom a kezemet...

és a magán ügyembe pedig ne szóljál bele oké? a kérdésre válaszoljatok... ennyi értetlen embert egy rakáson.. de már nem is kell a kérdésre válaszolni... mert Border kutyánk lesz... idióta nyomorékok NAGYON UNATKOZHATTOK OTTHON

2012. dec. 26. 21:45
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya azért lett harapós mert nem tudtatok vele bánni!!! A borderrel pedig az a minimum hogy kutyaiskolába jártok vele !!! És nem hiszem hogy igazából ilyen nagy a pofád....csak hát az interneten keresztül mindenki bátor.

És nagyon sajnálom azt a kutyát...

2012. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

"benti kutyám volt de máshoz került mert nagyon hosszú szőre volt és nem tudtuk gondját viselni kozmetikába vinni stb nagyon kényes kutya volt..."

Az előző témában ezt írtad kutyádról, de egy szóval se írtad, hogy vad volt, csak annyit, hogy kényes.Nekem valahogy furcsa, hogy az előzőnél még kényes volt, most ,hogy neked állnak, hogy átpasszoltad másnak mert hullott a szőre akkor hirtelen már vad is volt a kutyád? Ez csak nekem gyanús? -_- Légy szíves küldj egy képet a kezedről én szívesen megnézném menyire harapott meg.

Ha nem tudnád akkor egy kicsit felvilágosítalak, és NEM okoskodni akarok és NEM kötekedni, csak annyit szeretnék, ha megértenéd amit mondok/mondunk, mert tényleg csak azt szeretné itt mindenki, hogy ne dönts rosszul mert különben a kutya bánja majd...Szóval....A border collie-t semmiféle képen ne!!! válaszd, mert csak a gond lenne vele.Elhiszem, hogy most megtetszett.De aki a kérdésbe ezeket a fajtákat írja: "Border Collie, Németjuhász, Beagle, labrador retriever" már látszik, hogy nem ért a fajtákhoz.Mivel a beagle egy nagyon makacs, míg a border egy FELNŐTT ember számára könnyebben idomítható.Mivel te még gyerek vagy így rád nem igazán figyelne a kutya.Inkább apukádat fogadná el vezérnek.Mondanám, hogy ezt már biztosan hallottad, de amiket írsz nem igazán merem ezt állítani, de egy border nem csak egy kutya hanem egy életforma.Vagy is, ezzel a fajtával komolyan kell foglalkozni.nem elég neki a 2-3 órás séta...pár trükk tanítása.....Szinte egész napra le kell kötni még pedig azért mert a természetes feladata a nyáj őrzése, terelése.Ez a vérében van és emiatt nem fog sokáig egy helyben ülni amíg te suliban vagy.Inkább szétszedi az udvart,elviszi a cipőket és az udvarotok kb. úgy fog kinézni 1-2 hónap múlva mintha meteorok csapódtak volna be.Már felnőtt embertől is halottam, hogy megbánta, hogy a bordert választotta mert nincs elég ideje vele foglalkozni.....

és a másik.....Mennyit szánnátok a kutyára? Felmentek az expresszre és majd kiválasztjátok azt amelyik a legolcsóbb? Mondd, hogy nem....Mert ezeket úgy nevezik, hogy szaporítók..Vagyis beteg, ideggyenge kutyákat adnak el, és az ár magáért beszél.minél olcsóbb egy kutya annál többet kellesz majd rá költeni miközben nő felfele az orvosi költségek miatt.Szerintem olyan 13 éves korodra lesz csak kutyád, addigra remélem meg is komolyodsz egy kicsit.Azért gondolom ,hogy csak akkor lesz kutyád, mert tenyésztőtől min. 100 ezer...Annyit pedig nem kis idő összegyűjteni.Szóval már most elkezdheted.

2012. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!