Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a mozgékonyabb, pörgőse...

Melyik a mozgékonyabb, pörgősebb? A mopsz vagy a francia bulldog?

Figyelt kérdés
Mindkét fajta tetszik, de eddig bárhol olvastam utána, mindenhol azt írták, hogy a francia bulldog jobban szereti a gyerekket, sokmindent eltűr tőlük, és nyugodtabb, lustább típus, mint a mopsz. Ez nekem tetszik, mert lakásba szeretnék kutyát, én se vagyok egy hiperaktív típus, szóval nem baj ,ha nem kell órákat kint lenni vele :) viszont egy barátomnak mopsza van, és azt mondta, hogy a francia bulldog nagyon mozgékony, a mopsz lustább. Most akkor hogy is van ez?
2012. dec. 25. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mopsunk volt-imádta a gyerekeket csinálhattak vele bármit. Birkatürelmű állat -se más kutyát se macskát nem bántott sosem. Idegenekkel is kijött-jó mivel kicsi az orruk röfögős hangot adnak így sokan félnek tőlük a kinézete miatt (azt hiszik vmi harci eb). Egy hátránya volt minden nap porszívózni kellett (szőnyegünk sem volt így könnyebb volt a takarítás). Mops is lusta sokat alszik-rettentően horkol, de mi hamar megszoktuk -a legkisebbik gyerek arra aludt el :P Játékos volt szeretett lufival játszani. Tanítható is-sokmindent megértett-elég volt mutatnom és már ment is a helyére, meg hiába volt nyitva a gyerekszoba ajtaja oda nem tette be a lábát tudta hogy az neki TABU :(

Nemrég el kellett altatnunk, mert rossz indulatú daganata volt és a műtét sem segített-majdenm 10 éves volt...

2012. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem mopszom van

szereti a gyerekeket nagyon, de hamar kifárad tőlük (mármint a gyerekekhez képest, egyébként sokáig bírja velük és tényleg szereti őket)

sokat alszik, ha az ölemben van mindig képes szunyálni, de igényli a mozgást, napi 3x ajánlott levinni sétálni, ha lakásba van és nagyon imádja is, ha meglátja a pórázt rögtön elkezd ugrálni és őrjöngeni kicsit.. :)

nem kell órákat kinn lenni vele, elég ha a reggeli és mondjuk déli séta 20 perc, az esti meg kb 40

de pl hétvégén lehet kicsit több az esti séta

a bulldoggal nincsen tapasztalatom

2012. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyedfüggő is, bár tényleg inkább a francia bulldogok szoktak aktívabbak lenni. De azért ne azt képzeld, hogy pörög egész nap, olyan is van, de nagyon ritka, meg hát nem egy hiperaktív egyedet kell hazavinni, és nem lesz ezzel gondod.
2012. dec. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor most a mopsz esélyesebb lett :)
2012. dec. 26. 06:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia nekünk bulldogunk van nagyon szereti a gyerekeket lusta kutya de a miénk labda függő CSAK kint mozgékony és ott hiperaktiv bent igazi lusta kis malac [link] ezt nézd meg
2012. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaj, de nagyon édes ez a kutya! Én is akarok :) és köszi a választ. Ilyet már hallottam kutyásoktól, hogy bent szinte alszik egész nap, csak kint indul be. Maradt a remély, hogy bulli lesz :)
2013. jan. 2. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:

nekünk is bulldogunk van :) Az enyém mondjuk az átlagnál nagyobb mozgásigényű, de lehet azért is mert így szokta meg. Reggel nagyon lusták, kb 10 perc mire kitudom szedni az ágybból, és ráveszem h legalább 10-15 percet sétáljunk. A miénk hétközben otthon van, mivel dolgozunk, így napi 8,9 órát egyedül van, ilyenkor aludni szokott, vagy ha kap egy papucsot, v játékot azt rágja :) Mikor haza érünk akkor bepörög, én kb 2 órát sétálok vele és kb 45 percet még játszunk lent, vagy más kutyával játszik, és még otthon kb 20 percet ügyességi feladatokat csinálunk. Estére saját magától megy aludni :)

Hétvégén viszont ennek a dupláját mozog, sokszor megyünk ki a város ligetbe és ott szabadon tudjuk engedni, kb egy 2-3órás ilyen "ligetezéstől" teljesen kifárad :)


De átlagban egy francibulldog ennél azért kevesebbet igényel. De szerintem addig mozog meg játszik amíg bírja.

Az enyém imádja a gyerekeket, húzhatják a fülét, belenyulhatnak a szemébe, ő akkor is nyugodt marad. Ha már kezd sok lenni neki belőlük akkor óvatosan arrébb szokott menni, v jelzi h most már indulhatnánk tovább :)


Mopszokat annyira nem ismerem. De szerintem ez egyén függő hogy melyik kutyának mekkora a mozgás igénye, illetve hogy mihez van hozzá szoktatva gyerek korában. :)

2013. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!