Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya összeszoktatása...

Két kutya összeszoktatása séta közben?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek is van egy kan kutyája, nekem is. Szeretnénk együtt sétálni, de valamiért a két kutya elsőre nem bírja egymást, időnként egymásnak akarnak menni. Szeretnénk javítani ezen a helyzeten, hogy ne egymástól 3 méterre kelljen sétálnunk. Milyen módon tudnánk finoman összeszoktatni őket?
2012. dec. 25. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Falkavezérség, mindennemű agresszió (már az első jelei, lemerevedés, fixírozás) tiltása. Sose ismertessétek őket szemtől-szemben, se feszes pórázon. De ha minden kannal problémája van valamelyiknek, esetleg mindkettőnek, akkor egy jó kutyasuli és egy alapos szocializáció nem ártana.
2012. dec. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
47%
Nekem 1 rotim van havernak meg 1 stafija, eggyütt szoktuk sétáltatni őket elsőre alkalomnál volt 1 kis morgás deh rájuk szoltunk és azóta semmi baj nincs velük, mondjuk mind a 2 kutya kölyök a roti 9 a stafi meg 7 hónapós:)
2012. dec. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
ha szocializálva lennének a kutyák és nevelve akkor 2 kant simán lehetne sétáltatni együtt...
2012. dec. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szocializálva vannak, kösz... Utolsó, neked nincs egy olyan kutya sem a környéken, akit nem szeret a kutyád?... Más kutyákkal - kanokkal is - jól megvannak, épp egymással nem. Próbálnánk elérni, hogy megszaglásszák egymást, esetleg játsszanak is egymással. Egyelőre a 3 lépés távolságból pórázon nem megyünk egymásnak-nál tartunk.
2012. dec. 26. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:
képzeld, h nincs! az én kutyám mindenkivel kijön.
2012. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Amíg nem tudnak egymás mellett nyugodtan sétálni, hagyjátok a szaglászást és a játékot! Valószínű, hogy az életben nem fognak játszani egymással!!!

Sétáljatok egymás mellett, és folyamatosan dicsérjétek a nyugodt-közömbös viselkedést, akár jutifalattal is, valamint tiltsátok, pórázrántással és szóban is korrigáljátok a csúnya nézést, morgást. Néha menjetek egymás mögött, hol egyikőtök, hol másikótok menjen elől.

2012. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbáljuk.
2012. dec. 26. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Nekem azt javasolták, hogy mennyünk ki egy nagyobb placcra, ahol szabadon lehet őket engedni, és ők elmentek szaglászni. mi meg beeszélgettünk, aztán elkeztünk játszani, futkározni, és egy idő után ők is bekapcsolődtak, aztán utána, mi kiszáltunk és ők játszottak tovább. Az volt a lényeg, hogy a saját kutyádat dícsérd csak, mert ha a másikat dicséred lehet, hogy a tied féltékeny lesz, és összekapnak. olyankor szedd őket szét, és tegyetek egy kis kört, hogy lenyugodjon, utána kezdjétek elölről. Ha ezt csináljátok, akkoz 2-3 alkalom után megszokják egynást
2012. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előzőt is én írtam, csak még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy idegen helyre menjetek, ahol még nem jártak, hogy a kutyák a szagokkal legyenek elfoglalva, ne egymással, nekem bevállt ez a módszer...
2012. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!