Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agaraknak vannak komoly...

Agaraknak vannak komoly fogproblémáik?

Figyelt kérdés
Azt olvasom angol nyelvű leírásokban sok helyen, hogy az agarak különösen hajlamosak fogproblémákra a szájberendezésük miatt. Magyarul még nem olvastam ilyet, sőt nem is hallottam. Agarasok, mi ennek a valóságtartalma? Szeretnék magyar agarat vagy whippetet vásárolni, és persze a kinézett tenyésztőket is meg fogom kérdezni, de fontos lenne számomra gazdik vagy tenyésztők válasza. (Egyszer volt egy halált lehelő yorkim, és köszi, soha többet...vessetek meg, de elkezdtem picit kevésbe szeretni, mikor nem lehetett megmaradni mellette a fogkőeltávolítás után sem...)
2012. dec. 26. 01:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam fogbeteg magyar agarat vagy whippetet.


Miért lenne más a szájberendezésük, mint más kutyának? A tépőfogaik valami gyönyörű módon illenek össze, nem szeretném ha egyszer létezne egy ÖV-s agár és nekemugrana :)

2012. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
En angol agaras vagyok,näluk bizony nagyonis jelen van a fogkövesedes,ällitolag azert,mert savasabbak az ätlagnäl.Mi ezt a "problemät" ugy oldjuk meg,hogy versenyszezonban csak 2-3 havonta egy nagy marhacsontot adunk 15-20 percre,aztän elvesszük.Szezonon kivül lehet havonta is adni de ne tul sokäig,mert dilisek,megeszik az egeszet aztän meg kinlodunk a kakival Ha megis megtörtenik akkor aznap este a kajcsiba egy kis olajat teszünk,szokott segiteni.Ismerek whippetest is aki viszont -asszem-felevben 1x elviszi a whippiket dokihoz fogköleszedesre.A magyaragarakat nem tom,nem szoktam öket erröl kerdezni de fajtäjät tekintve nem hiszem,hogy meröben mäs lenne a szäjuk ph erteke.Sztem ezeket a kamu fogtisztitos baromsägokat felejtsd el,nem nekik valo.Viszont van egy algäs por ami segit a szäjszag leküzdeseben:PLAQ-OFF vagy valami ilyesmi a neve.Kajaba kell keverni egy nagyon picit.:-)
2012. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, nagyon hasznos volt!!
2012. dec. 26. 11:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nyers hussal etetünk, és egyben kapják a kutyák. Igy a hús marcangolása is nagymértékben megelőzi a fogkövesedést.
2012. dec. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek igaza van, de az előttem lévő válaszára érdemes figyelni! Én is csak most ismerkedtem meg a BARF étrenddel (nyers etetés), de azt tudom, hogy a sok előnye közé tartozik az is, hogy nyers hús, csont rágásával megelőzhető, és nagy mértékben csökkenthető a fogkőképződés, ezáltal megszűnik a kutyalehelet súlyossága is, nincs többé bűz :D
2012. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Agarakrol beszelünk,igy en ezt az "egyben kapjäk a hust" meg sem hallottam.Ezek egyben lenyelik az egeszet,nyers hus eseteben nälunk ez nem jön be(mi is nyers hust adunk)...elhuzodik az emesztes es nagyon megterheli a gyomrot.Sztem nem ez a legjobb formäja a fogkö prevencionak.
2012. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez a két oldal magáért beszél:


[link]

[link]


De agarakban nem vagyok jártas, ahogy még annyira nagyon a BARF-ban se, ezért lehet, hogy igazad van...

2012. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Más agarakról nem tudok nyilatkozni, de a magyar agarak a legegészségesebb fajták közé tartoznak.
2012. dec. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az egyben húson egy egész csirkét értek(combcsontok eltávolitásával) azért az nem igazán lehet egyben lenyelni. Vagy egy 70 dekás marhacombot. De abban valóban igazad van, hogy az agarakhoz nem értek, nekem más fajtám van. Igy lehet, hogy a te okfejtésed is helytálló.
2012. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

10.38-as angol agaras vagyok: ismerem ezt az etetesi modszert is termeszetesen es sztem elöször a kerdezönek azt kell eldöntenie,hogy mit szeretne kezdeni az agaräval.Ha csak hobby vagy kiällitäs akkor miert ne,de -mint mondtam en angolos vagyok azon belül is versenyeztetö-ha versenyezni vagy coursingezni akkor en semmi fele keppen nem ajänlom ezt a "tudomänyos" etetest nekünk van mäs hokusz-pokusz etetesi modszerünk.

Abban nem vitatkozom,hogy a magyar agär egeszseges fajta,csak ugy mint a többi agär fajta is-whippet,angol-hisz ha tetszik,ha nem näluk nagy a szelekcio...de ez mär egy mäsik tema.

2012. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!