Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alfa kutyaiskoláról mi a...

Alfa kutyaiskoláról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Láttam youtube-n kutyaduma c. videókat és nagyon megtetszett. Nézegetem honlapjukat,de személyes vélemények is érdekelnének a budapesti kutyaiskoláról.

#alfa #kutyaiskola #kutyaduma
2012. dec. 26. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok marhaságot mondott az az ember, még ha mondott is jó dolgokat. Egyat tudok most idézni: ' a fojtó semmilyen körülmények között nem lehet jó megoldás'. Szerintem meg az egyik legjobb megoldás hozzáértő kezekben, nagyon könnyű vele korrigálni a kutyát. Én nem vinném oda a kutyám, de te tudod.
2012. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

Naponta találkozok kutyásokkal, akik oda járnak/jártak. Nagyon hasonló a Tükör módszerhez, alapfok, középfok, klub. Engedelmességi vizsga van a tanfolyamok után.

Itt meg tudod nézni a sulit: [link]

Szerintem a Kutyaduma sorozat NAGYON JÓ a kezdő kutyatartóknak. És mivel a suli ellenzi a fojtót, ezért nem ajánlják a vidikben sem...egyértelmű :)

És TÉNY, hogy a laikusok CSAK ROSSZUL tudják használni ezt az eszközt...Hányszor látni, hogy az utcán a fojtó fordítva van a kutyán, az majd megfullad, úgy húz...illetve a gazdi nem következetese rántja, hanem hébe-hóba húz rajta egyet-kettőt :(


Maga a suli nem jobb, nem rosszabb, mint a tükrösök szerintem.

Az a baj, hogy a gazdák azt hiszik a két hónap-két tanfolyam elvégzése után, hogy ők aztán mennyire tudják kontrollálni a kutyájukat. Ennek ellenére a Duna parton a kutyák jelentős részét NEM TUDJÁK VISSZAHÍVNI...viszont messziről lerí róluk, hogy "alfások" :D

Ennek ellenére a környék kutyásait oda küldöm, mert a lényeget átadják nekik...ha meg nem tudják alkalmazni, az már az ő bajuk :)

2012. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindent a tükör módszerből vettek át, bár itt-ott változtattak rajta, sajnos nem mindig a jó irányba. De alapvetően ők is adnak a gazda kezébe egy kulcsot, amit vagy használ, vagy nem. Az a baj sok gazdával (ami miatt a tükör módszert is annyian szapulják), hogy elvárják, hogy a tanfolyam áráért az oktatók egy kapszulát rakjanak a kutya szájába, amitől majd egycsapásra minden probléma elmúlik és tökéletesen kontrollálható, irányítható lesz. Ez lehetetlen, a gazdának kell felnőnie a feladathoz, ami sok csalódással és energiával jár és ez már bizony kényelmetlen. Pedig a tudást megkapják, csak elfelejtenek vele élni. Aki viszont valóban azt akarja, hogy a kutyája pl. mindenhol behívható legyen, az el fogja ezt érni a középfok végére, vagy legalábbis nem sokkal utána.


A fojtóval egyetértek az előző válaszolókkal, lehet jól használni, eredményes is nagyon, de kezdőnek semmiképp sem ajánlott.

2012. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!