Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ujfullandi kutyát lehet...

Az ujfullandi kutyát lehet lakásba tartani?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
lehet, más dolog, hogy a kutyának nem jó
2012. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. Mivel nem kell neki sok mozgás (persze kell neki) így remekül elvan bent. Persze ha van helye hol fetrengeni.
2012. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha sokat van szabadban,, és csak keveset bent akkor gondolom nem annyira ártalmas neki. Vagy az?
2012. dec. 26. 19:44
 4/10 anonim ***** válasza:
ha sokat van szabadban akkor nincs gond.
2012. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
90%

Volt lakótelepünkön az egyik házmester vett újfoundlandit. Már kölyökként érdekesen ment...8 évig élt, ízületi defektjei voltak, a lassú pórázos séta kevés volt a normális kifejlődéshez. A vedlés nagyon gázos volt állítólag, főleg, hogy kicsi gyerekkel élt együtt.

Halála után szereztek újat...ez a kutya a mozgáshiánytól agresszív lett más kutyákkal szemben.

Illetve a kánikulában és a téli fűtésben egyaránt szenvedett.


Ekkora szőrű, nagy termetű kutya maximum kertes házban tartással működhet szerintem...

2012. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ratata ***** válasza:
8%
miért akarsz egy 60 kg-os zord időjáráshoz szokott fajtát egy kis panelban tartani?az agyam eldobom ilyenektől nem jó neki ott hidd el .panelba kis termetű kutya való punktum.
2012. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobb neki, ha kertes házban tartod szabad bejárással de elméletileg a csak lakásban tartás is lehetséges. Arra viszont készülj fel, hogy ha egy ekkora testű hosszúszőrű kutyát ilyen esős időben kiviszel sétálni, akkor hazaérve még a plafon is mocskos lesz. A fal a kutya magasságában néhány hónap alatt fehérről koszos szürkévé fog válni és a vedlés is rémálom. Reggelre a megszáradás után pedig egy vödörnyi homokot fogsz összesöpörni a kutya alól.
2012. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet..Nem..Neki sok mozgásigénye van! Jobb lenne kertes házban! De ha bevállalsz egy olyan kutyát...Azzal sokat kell törődni... :) És nagy a mozgásigénye! És ő csak szenvedne a panel lakásban! :( Ha lenn leszel vele 24 órából legalább 16 akkor jó! De különben...Megfog őrülni a bezártságtól...
2012. dec. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. Igazából nem az érdekelt hogy milyen betegségei vannak, meg hogy mennyire hullik a szőre. Ezeket tudom, és azt is tudom hogy mit kell ellene tenni. Az érdekelt hogy begolyózik -e a kutya a bezártságtól vagy nem. A mozgás sem kérdéses.

A kérdésetekre a válasz az, hogy azért akarok 50kg- os kutyát tartani, mert ez a fajta kutya olyan mint én, én pedig egyedül vagyok. A lakás pedig azért mert máshol nem tudom tartani, úgy hogy együtt is lehessek vele!

2012. dec. 27. 18:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Jellemzően alszik, amikor egyedül van, tehát tökmindegy neki, hogy egy 1000 négyzetméteres kertben alszik vagy egy 25 négyzetméteres szobában. Amikor otthon vagy akkor gondolom egyébként is melletted lenne a lakásban akkor is ha kertes házban élnél. Nálunk legalábbis főként bent vannak a kutyák velünk amikor itthon vagyunk, leginkább éjszakára aludni mennek ki. Közben meg lehet (kell is) szabadtéri programokat szervezni, ahol a kutya szabadon tud szaladgálni és ismerkedni más kutyákkal. Az azért fontos, hogy a sétáltatás ne pórázon történjen, mert pórázon semmit se tud csinálni a kutya. Nem tud szabadon szaglászni, futkározni, másokkal játszani. Tehát kell keresned a lakhelyed közelében olyan nagy, szabad területet, ahol minden nap el tudod engedni és ahová más kutyások is járnak.
2012. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!