Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyv nélküli kutyákat...

A törzskönyv nélküli kutyákat miért kell ennyire lenézni?

Figyelt kérdés

Értem én,h szűrések,genetikai vizsgálatok,stb. de attól még kutya!

A miénk egy gyönyörű 8 éves keverék kan, egészséges, ápolt, okos, engedelmes, el nem cserélném semmilyen nyertes szülőpár kölykére. Szeretjük őt, és ő viszonozza a szeretetet.


2012. dec. 26. 23:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem a kutyát nézzük le, hanem azt, aki a kutyák érdekeit figyelmen kívül hagyva szaporít, vagy szaporítót támogat azzal, hogy tőlük vásárol kutyát.
2012. dec. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
Miért kell lenézni azt, aki menhelyről fogad örökbe keverék kutyát? Őrzi a házat, szeretik és ő is szereti a gazdáját. Még az állatorvos is lenézi.
2012. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
nekem ez eszembe se jutott. felőlem több miliós atyaisten spániel is lehetne,ugyanannyira számítana nekem mint bármilyen kutya. vagy ez a fajtatiszta kutyatartóknál divat ez a keveréket tartók lenézése? mert akkor tehetnek egy szivességet.
2012. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

az állatorvos meg fogja be a pofáját,én fizetem,azt csinálja amit neki kell,különben ne legyen az.(vagy elviszem máshova a kedvencem)

ezek a vélemények,tapasztalatok honnan vannak,az ország melyik részéről amúgy?mert én hajdú-biharban lakok,és semmi ilyesmit (lenézö állatorvos és társai) nem tapasztaltam még...

2012. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az én Rockym is keverék. Egy mentett vemhes szuka egyik kölyke volt anno :). Nem szaporították az anyát, csak aki magához vette, nem tudta, hogy vemhes, a kölykök meglepik voltak.


Az interneten keresett gazdát szegénykém, én meg beleszerettem... 80 km-ről hoztam haza macskaszállító kosárban.


Komoly, büszke férfiú, imádom, nem adnám oda egyetlen törzskönyvezett kutyáért sem!


Az már más kérdés, hogy nem áll szándékomban szaporítani sem....


Viszont: soha nem éreztem a dokimnál azt, hogy emiatt lenéznék őt, vagy engem. ők is ismerik az előéletét a drágámnak :).

2012. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem lenézik őket főleg nem a keverékeket. Ezen az oldalon is nagyon sok gazdinak keverék kutyusa van.

Itt a szaporítókat nézik le.

Viszont "az életben" ténylelg igazad van lenèzik a keverékeket de csak a gazdag emberek akik bmw-vel meg audival járnak, és akik egy fajtához nagyon hasonló szaporított kutyával villognak.

Meg akik nem a kutyát nézik hanem az értékét....szerintem ez már szánalmas.

Mikor engem megszólnak hogy: Négy kutyád van abból három korcs..akkor bennem mindig felmegy a pumpa és csak annyit mondok: nekem és a kutyáimnak legalább van valamink ami neked sose lesz..szívünk. mindig csak egy érzéketlen tuskó maradsz...és elmegyek ha tovább kötekednek jön az "èn kutyáim keverék létükre jobban vannak nevelve mint te valaha leszel" .

Tehát én így rákészülök és megvédem őket. Az én környezetembe, baráti társaságomban nincs olyan aki lenézi őket.

De viszont egyre többen támogatják az örökbefogadást. Erre figyelj..mindig lesz olyan ember aki le fogja nézni a kutyádat, de téged ez ne zavarjon. Mikor kell védd meg és ha nem is ismeri be az illető hogy igazad van te akkor is tudni fogod jogy a "jó oldalon vagy".

2012. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Jó ég, második! Az ilyen minek ment állatorvosnak, ha nem szereti igazán az állatokat -.-" Nekünk is keverék van menhelyről, még egy állatorvos sem nézett rá furcsán. Arról nem beszélve, hogy gyönyörű, okos és egészséges állat. Az egyetlen gondja a sznob ex-szomszédunknak volt vele, mert folyton ugatott a kis fehér fajtatiszta kutyuskájára. Btw a kiskutya ugyan azt csinálta, amint kilépett az ajtón -.-" (de hát mit csináljanak, ha egyszer kutyák és nem bírták egymást?)
2012. dec. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én találkoztam olyan állatorvossal, aki a rossz állapotban lévő törzskönyv nélküli fajtementéstől hozott ideiglenes kutyám láttán kiakadt, hogy ilyen beteg kutyákat minek életben hagyni, ostoba állatvédők blabla...

Persze félre is diagnosztizálta, meg félre is kezelte az okostojás.

Mondanom sem kell, hogy sosem mentem vissza hozzá, és mindenkinek elmondtam a hozzáállását.


De szerintem itt senki sem nézi le a kutyákat, hisz rengeteg törzskönyv nélküli mentett kutyának próbálunk gazdit találni sokan.

Azokat az embereket nézzük le, akik haszon reményében, vagy szórakozásból hoznak a világra kutyákat, és azokat is, akik ezeket az embereket szponzorálják. A kutyákkal az ég világon semmi baj nincs, a baj az emberrel van, aki a saját hasznára tesz tönkre fajtákat, és hajléktalanná még több kutyát...

2012. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Meghalt az öreg kutyánk, az állatorvos azt mondta, majd ő szerez másikat, én meg beleszerettem a menhelyen ebbe a keverék fiúba. Egyébként a szerelem kölcsönös volt. Vedlő vöröses szőrű (mint kiderült, festékkel öntötte le valaki), nagyon sovány, rekedten ugató (sérült torok) ványadt kutyapótlék, mondta az állatorvos. De a chippet azért átírta. Most már meg lehet nézni, szépen megnőtt, kifejlődött, zsemleszínű szép fiú lett belőle.
2012. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
És a fajtatisztákat miért nézik le? Ma már az a menő akinek keverék, mentett, menhelyi kutyája van. Akinek nem az sznob, önző, beáll a sorba (mert csak keverék kutya egyedi és van jelleme- mondják egyesek, a fajtiszta kutya meg mind egyforma mert standard szabja meg - na persze) stb. A menhelyek is úgy reklámozzák magukat, hogy "nehogymá fizessé egy kutyáért mert ez sokkal jobb" Fajtatiszta kutyát tartóként szerintem ez sértő. Senkit nem érdekel, hogy neked milyen kutyád van, aki be akar szólni az úgyis talál valamit, akár miről van szó.
2012. dec. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!