Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a nagy kutyainvázió?

Mi ez a nagy kutyainvázió?

Figyelt kérdés

Naponta több kóborkutyával futok össze, lassan már nem merek kimenni a kutyáimmal, meg nélkülük se, mert nem tudhatom, hogy nem veszélyesek-e.


Remélem, nem a 2012-es világvége hívők műve ez, akik esetleg kirakták az állataikat azzal, hogy úgyis mindennek vége!!! Mert ez jutott hirtelen eszembe.


És mit lehet tenni, ilyenkor be kell jelenteni valahol? Mert én megfogni nem merem őket! Sajnálom is őket, de tartok is tőlük. De otthagyni őket se túl jó érzés, biztos nagyon fáznak és éheznek.


Mindez Budapesten van. Nem tudom, máshol is van ez a jelenség, vagy csak itt nálunk?



2012. dec. 27. 11:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
A mai sétán én is csak lestem, hogy minden tele volt kóbor kutyákkal... De nem a világvége lesz a ludas ebben, hanem a kötelező chipezés.
2012. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
megköszönheted/köszönhetjük az európai uniónak, hiszen a kötelező chippezést sokan nem tudják kifizetni, főleg akinek 3 kutyája is van. félnek a büntetéstől, ezért inkább az utcára engedik a kutyát.
2012. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy a chipezés. Viszont nem igaz, hogy nem tudják, nem akarják. Aki szereti az állatát, nem teszi ki 10.000Ft miatt. Remélhetőleg ezek az emberek soha többet nem vállalnak kutyát, ennyi előnye lehet. A mostani kidobott kutyákat sajnálom, de így talán jobb nekik, ha sikerül megoldani a sorsukat, legalább elkerültek azoktól a mocskos állatkínzóktól.
2012. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Ja, mert aki nem tud párezer forintot négy hónap alatt összegyűjteni, az tényleg felelős állattartó, akinek való kutya... Aztán ha elütik a kutyát, vagy beteg lesz, ki fizeti a gyógyíttatását, vagy akár csak a túlaltatását? Ja, arra se lesz pénz, az se a gazda hibája, hogy úgy vállalt be kutyát, hogy a körülményei nem alkalmasak rá.
2012. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
De akinek nincs pénze chipeztetni a kutyát, az ne tartson már! Annak arra sincs pénze, hogy normálisan etesse őket, ha kell kezeltesse, orvoshoz vigye, beoltassa. Jópofa, hogy mindenki szidja emiatt az eu-t meg a magyar kormányokat, csak éppen azt nem, aki kirakja a kutyát, mert nem hajlandó pénzt áldozni rá és felelősen állatot tartani.
2012. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak a kidobottak miatt sok a kutya. Erőteljes tüzelési ciklus van, a kanok nekiindulnak, ha lehetőségük van rá.Nálunk már 24-én ment a petárdázás. Ez is oka lehet jó néhány kutya világgá szaladásának, ha máshol is vannak ilyen gyökerek.

Szóval, most igazán összejött sok minden, ami miatt több kutya került utcára.

2012. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Megvan a véleményem nekem is azokról, akik kirakják szegény kutyát, de attól nem oldódik meg ezeknek a kutyáknak a sorsa, hogy a gazdájukra haragszom. Akármiért is rakták ki őket szemét módon, valamit csinálni kellene velük, mert még több, mint két hónap van hátra a télből, nem tudom, hogy fogják kibírni. És az éhező kóbor állatok veszélyessé is válhatnak emberre, állatra egyaránt. Úgy tudom, az állatmenhelyek már dugig vannak. Mit kellene tenni ezekkel a kutyákkal?
2012. dec. 27. 12:30
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Jó megoldás nincs, menhelyeken nem férnek el, marad a gyepmester, és altatás lesz az Illatoson, pedig nagyon el akarják kerülni. Amelyik megszökött, és chipes, az persze hazakerül, a többi meg várja a sorsát a kennelekben.
2012. dec. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
Mifelénk is megnőtt a kóbor kutyák száma, szerintem is a chippezés miatt.. Mert ugye (főleg itt vidéken) aki csak azért tart a kert végében egy kutyát, hogy valami megegye a maradékot, meg ugasson valami ha túl nagy a csend, az nyilván nem fog ezreket fizetni a kutyáért.. Ezeknél az embereknél az érzelmi kötődés a kutya felé nulla.. ://
2012. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát ha valaki házőrzésre tartja a kutyáját, akkor szerintem nem sajnálja rá a chip árát, mert a biztonsága többet ér neki. Nálunk egy ház van, ahol nincs kutya, és a romák oda törtek be, késsel fenyegették az öregasszonyt, és kirabolták, bár nem sokat volt mit elvinni. Kutyákat nem csak hobbiból tartanak, de bármiért is tartja az ember, nem kellene kidobni. Most mi lesz ezekkel a kutyákkal, tényleg mindet elpusztítják? Nem tud valaki olyan menhelyről vagy csak ideiglenes befogadó helyről, ahol elférnének?
2012. dec. 27. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!