Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani...

Hogyan tudom megtanítani kutyámnak a "marad" parancsot?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy elvileg úgy kéne, hogy leültetem, mondom hogy marad, eltávolodok egy kicsit, visszamegyek, megdicsértem... Viszont egy lépést sem tudok eltávolodni, mert a kutyus rögtön követ. Szerintetek hogy taníthatnám meg neki?
2012. dec. 27. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Amint megmozdul, odanyúlsz, és visszaülteted. Nem akkor, amikor már felállt és elindult, hanem amint megfogant a gondolat a fejében, hogy felemeli a fenekét a földről. Pórázzal is rásegíthetsz, fölé tartod, és ha megmozdul, felhúzod, ami a visszaülésre ösztönzi őt jó esetben.
2012. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Menhelyi kutyáról van szó, aki csak 1 hete van velem és borzasztó hálás azért hogy vagyok neki. Árnyékként követ. Szóval ez jó kis türelemjáték lesz. :)

Mondjuk nagyon nagyon okos és nagyon nagyon meg akar felelni nekem, úgyhogy ha egyszer megérti mit akarok, onnantól már biztosan nem lesz vele gond.

2012. dec. 27. 12:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Jól tudod, először leülteted. Utána lépsz egyet hátra, közben nyitott tenyérrel mutatsz felé.

Állj egy picit ott, kezdetnek ez is megteszi. Utána mindig növeled a távot.

Ha marad, visszalépsz hozzá és mehet a sok sok dicséret.


Viszont ha emeli a popóját, akkor megindulsz felé nem fenyegetően, nyitott tenyér marad és közben határozottan kiadod a parancsot, hogy marad. Ha vissza leült, nem dicséred. Addig ne dicsérd, amíg nem csinálta meg teljesen a feladatot. Viszont ha megcsinálta írtó nagy örülés és dicséret menjen neki :)

2012. dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Figyi, ültesd le, vezényszó: ül, marad, bal kézből kaja.és először csak lépj ki a jobb lábaddal egyet előre, és akkor a jobb kezedből szemből egy kaja. aztán vissza. Ilyenkor lehetséges ám, hogy nem indul, mert a bal lábad egy helyben marad. és akkor megdicséred. Először is meg kell tanulnia, hogy mit vársz tőle. magát a vezényszó jelentését. küldök neked p.ü-ben egy vidit, ott a fiatalabb kiskutyánál nagyjából láthatod, hogy kezdtem neki a tanitást. Remélem tudtam segiteni:)
2012. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mi gyakoroltuk, és egyszer csak azt vettem észre, hogy megcsinálta. Jó messzire elmegyek, és kiáltok, hogy gyere, és akkor nagy boldogan elkezd futni felém. De idő volt mire leesett neki, hogy mit akarok elérni! Amióta tudja, látni rajta, hogy boldog tőle, hogy érti, és meg tudja csinálni. Bár nálunk sajnos addig működik ez amig nem jön egy másik kutya, vagy macska :) arra nem tudom hogy lehetne megtanítani, hogy akkor is ott maradjon! ha valaki tudja, írja le nekem!
2012. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a kutyának az jöjjön le, hogy ő igazából nem csinál semmit és ezért állandóan potyog a szájába a kaja és ez mekkora buli. Nagyon hamar felismeri ezt. Lassan növeld először a távot, ha ott eljutottál stabilan pl. 10 lépésig, akkor pedig az időt is. Persze ha az időt növeled, megint csak 1-2 lépésnél kell kezdeni.

Kezdésnél leülteted magaddal szemben a kutyát, kiadod a vezényszót és hátra lépsz egyet, utána rögtön menny is vissza és mehet a kaja. Ezt jó párszor meg kell csinálni, mire jöhet a 2-3-4 lépés is. Ha 5 lépés stabilan megy, akkor kezdd, hogy lábhoz ülteted és onnan távolodsz. Ez nehezebb, ezért jobb, ha már van egy kis fogalma a kutyának, hogy mit vársz tőle. Az időt is úgy növeld, hogy csak pár lépésre távolodsz el és eleinte csak 3-4 másodpercre.

Ha már elértél egy normális szintet, mondjuk 15-20 lépést és 2-3 percet és ez mindig megy, akkor érdemes szabályt felállítani erre, ettől sokkal stabilabb lesz a feladat.

2012. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jajjajj... Most egy hete hogy lett kutyám, és elég sok neveléssel kapcsolatos kérdést tettem fel itt. Annyi tanácsot kapok és szinte mind jónak, logikusnak és egyszerűnek tűnik, de kezdek lassan belezavarodni. Már nem a kutya nem fogja bírni a tempót, hanem én. :)
2012. dec. 27. 15:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Régebben én sem értettem mitől marad ott a kutya. Aztán a saját kutyám tanításánál rájöttem, hogy a szemkontaktus a lényeg. Mutasd neki a szétnyitott tenyered és nézz a szemében majd lépj hátra néhány lépést. Később lehet növelni a távolságot és az időt.
2012. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezért nem egyesével kell kérdezgetni mindent, hanem venni 2-3 könyvet, meg elmenni kutyaiskolába, úgy rendszerezetten kapod a tudást :)
2012. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én Victoria Stilwell könyvét néztem ki. A póráz két végén. Csak elég drága most, már így is elég sokat költöttem a hónapban az új kutyusra, meg ugye karácsony is volt meg minden... Ma kapott szép új hámot meg pórázt is,, mert az eddigi csak az volt amit adtak hozzá kölcsön, mert először csak próbaidőre érkezett.
2012. dec. 28. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!