Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elérni, hogy ne...

Hogyan tudnám elérni, hogy ne féljen a nagyobb testű kutyáktól?

Figyelt kérdés

Nemrég került hozzám egy menhelyes törpeuszkár.

Nagyon szépen lehet sétáltatni, abszolút semmi gond vele, póráz nélkül is gyönyörűen láb mellett jön, a behívás is egyre jobban megy.

Viszont amint jön szembe egy nála nagyobb kutya lemerevedik, rosszabb esetben el is szalad. Ha pórázon van, szinte húzni sem tudom, úgy lecövekel.

Amikor már ott van a nagy kutya, akkor viszonylag nyugodtan szaglásszák egymás fenekét, viszont a farkát behúzza a lábai közé, ebből látom hogy feszült.

Szerintetek mit tehetnék hogy segítsek ezen? Nagyon szeretném ha legalább egy parkban nyugodtan el tudnám engedni futkározni, és nem kéne attól tartanom hogy elszalad, vagy esetleg ijedtében leszalad az úttestre....


2012. dec. 27. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Kellene segítségnek egy olyan ellenkező nemű nagy kutya, akit a gazdája jól tud irányítani. Ha van segítséged, tudjátok gyakorolni, hogy egymás körül mozogtok, és mindkét kutya a saját gazdájára figyel, ezt a legegyszerűbben falattal tudod megoldani. Aztán ha már közel tudtok menni egymáshoz úgy, hogy a te kutyád oldott, rád figyel, és nem a másik kutyán parázik, akkor el lehet kezdeni úgy mozogni, hogy a nagy kutya még mindig nem foglalkozik a te kutyáddal, de te már nem tartod magadon a kutyád figyelmét, hanem haladtok a nagy kutya mögött, és ha odaszagol, interakcióba lép, rádícsérsz (ha klikkerezel, akkor nagyon pontosan be tudod neki lőni, hogy mire dícsértél).

Ha már ez is jól megy, akkor lehet hagyni, hogy ismerkedjenek kicsit, de amint a te kutyádnak sok kezd lenni a nagy kutya, mindkét kutyát elhívjátok, kicsit oldod a sajátod játékkal, és úgy engeded vissza.

Ha ez már jól meg, lehet próbálkozni azonos neművel is, és így tovább, szépen fokozatosan apró lépésekben el el lehet jutni odáig, hogy a hebrencsebb nagy kutyákkal is jól érezze magát.

Viszont eleinte nagyon fontos elkerülni, hogy megijedhessen egy nagy kutyától, mert az hatalmas visszaesést jelenthet, úgyhogy figyelj rá, hogy csak olyan nagy kutyákkal próbálkozzatok, akikről biztosan tudod, hogy a gazdájuk tudja fegyelmezni őket, ha megkéred el tudja hívni, stb.

2012. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, de minden ismerősömnek kicsi kutyái vannak.... Van a közelben több kutyafuttató, ott mindig olyan barátságosak az emberek, megkérek valakit, hátha segít. Vele még nem voltam futtatóban, csak úgy ha kicsi kutyák voltak bent. Nem játszott velük, de nem is ijedt meg, tojt rájuk.
2012. dec. 27. 15:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jót írt, illetve annyit még hozzá: ha van a közeledban futtató - mint ahogy írtad is- akkor ott próbálkozz a fenti tanács szerint.


Nagyon finoman kezeld a dolgot. Figyelj a kutyádra mert ő tudja, hogy mennyi az elég. Tudod van sok önjelölt kutyaszakértő, akik természetesen sokkal jobban tudják, hogy mit kell ilyenkor tenned, és erőszakosak is.

Nem tudom mennyi ideje van már nálad, érdemes sokat figyelgetned bizonyos helyzetekben is, hogyan viselkedik.


Hosszú folyamat lesz, de el fogsz jutni oda, hogy elengedheted a kutyád, ahogy írod és boldog, fölszabadult kis állat válik belőle, de addig is szépen, türelmesen csináld végig a folyamatot, mert a kitartás mindenben a lényeg!


Illetve olvasd el Jan Fennel könyveit is, nagyon okos ötletek vannak benne:)

2012. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még csak egy hete van nálam, szóval nagyon friss a dolog. Ő az első kutyám és nagyon nagyon élvezem a vele való foglalkozást! :)

Ma el is megyünk a futtatóba ismerkedni.

Na persze nem kell aggódni, nem vetem be rögtön a nagy kutyák közé. :)

2012. dec. 27. 15:49
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Csak szeretném elmesélni, hogy sikerült a dolog. :)

Lementem a közeli futtatóba. Elmondtam az ottani kutyásoknak, hogy mi a helyzet és nagyon készségesek voltak. :) A kiskutya már boldogan csóválja a farkát a nagyobb kutyák láttán is. :) Azért egy hiperaktív boxerrel nem engedném össze játszani, mert a túlságos nyomulás zavarja, de ez nem is baj.


Köszönöm a segítséget!

2013. jan. 3. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy írtál, csak így tovább és bizony folyton tanulni fogsz a kutyáddal, soha ne félj és figyeld mindig ahogy írtam is, és akkor tuti hogy minden rendben lesz!


Utolsó válaszoló voltam!

2013. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokat tanulunk.

Tegnap pl olyan sokat tanutunk, hogy az esti sétára már le sem akart menni, kidőlt. :) Hihetetlen, hogy egy óra tanulás úgy lefárasztja, mint ha kint sétáltunk volna két órát! Ezt nem is gondoltam volna.

Figyeltem nagyon rá, és akkor hagytuk abba, amikor láttam hogy már nincs kedve. Aztán oldalra dőlt és aludt reggelig. :)

2013. jan. 3. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!