Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar kimenni a...

Miért nem akar kimenni a házból a kutyánk? Miért jelölget a házban és a teraszon is egy kutya?

Figyelt kérdés

Mikor már nagyon hideg lett, beengedtük a 2 kan kutyánkat a kazánházba aludni. Ott kellemes meleg van. Mikor napközben is hideg lett, nem csak éjjel, akkor napközben is többnyire bent voltak. A kicsi, aki 9 éves rövid szőrű keverék, tudja mi a rend. Reggel kimegy az udvarra, elvégzi a dolgát, kicsit szaladgál és mikor már "fázik" akkor odaül az ajtó elé és jelzi, hogy be szeretne jönni. Napközben többször is ki szokott menni. A nagyobbik egy 2 éves német juhász. Tavaly ő is kiment mikor kellett, de idén teljesen megkergült. Nem hajlandó kimenni az udvarra. Kajával szoktam kicsalni, meg néha ketten taszigáljuk. Kint aztán járőrözik egy kicsit, elvégzi a dolgát, de utána az ajtó előtt könyörög, hogy engedjük be. Ma nincs kint hideg, mégis cirkuszol. Az udvar hatalmas, szaladgálhatna kedvére, ő mégis egy kb 7 m2-es helyiségben akar kuporogni a kazán mellett. Nagy a szőre, jó húsban van, biztos nem fázik. Legutóbb a fekhelyére pisilt, mert gondolom nagyon kellett már neki és nem akart kimenni. Meg találtam a garázsban is egy nagy tócsát (oda ki tud menni a kazánházból, ha nem csukjuk be az ajtót).


Még egy gond. A 9 éves kutyánk elkezdett "jelölgetni" ott a kazánházban és a teraszon is. Mindenhol hagy egy kis vizeletet. Fáskosáron, dobozokon. A gyerek kagyló homokozóján (szerencsére csak a tető lesz olyan, a homok nem) Ez miért van? Azért, mert a másik kutyánk ivarérett lett? Tavaly nem csinált ilyet.


2012. dec. 28. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva vannak ?
2012. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nagyon komoly problémák vannak nálatok a hierarchiával:

"Nem hajlandó kimenni az udvarra. Kajával szoktam kicsalni, meg néha ketten taszigáljuk."

Van egy 50 és egy 35 kilós kutyám, ha rájuk parancsolok, hogy kifelé, akkor kimennek, de ha mégsem az is biztos, hogy nem kajával fogom kicsalni őket.


A másik, hogy sétáltatni kellene a kutyákat, a kan kutya ugyanis nem úgy működik, hogy kimegy, kiüríti a hólyagot és visszamegy. Nekik egy pisinél csak töredék ürül, ki kéne menni vele, és sétálni míg jelölget párat.

De az, ha a saját fekhelyére pisil, az már nagyon súlyos zavarodottságot feltételez, ezzel a kutyával el kellene kezdeni foglalkozni, mert szerintem ő nagyon rosszul érzi magát.


Az, hogy a másik jelöl, az végülis totál normális, hisz felül kell jelölnie a pisi szagot, és mivel ő a falkavezér, meg is teszi. Ehhez is nektek kellene a hierarchia csúcsán állnotok, hogy ne tehesse, az ő részéről ez teljesen normális viselkedés.


Ha egy kutyával elmész sétálni, rendesen kimozgatod, akkor bőven kibír 10 órát is pisilés nélkül, sőt gyakorlatilag ébredés nélkül. Az, hogy egy unalmas élet mellett kialakulnak rossz szokások, hibás viselkedések, nem az ő hibája.

2012. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csinálhatnál a kazánház ajtajára kutyaajtót. Akkor bármikor jöhetnek mehetnek ki-be oda a kutyák.
2012. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek ivartalanítva.
2012. dec. 28. 15:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Még egy gond: az én kutyám kicsi (17 kg) őt el szoktam néha vinni sétálni, de a nagy a férjemé, ő meg soha nem ér rá. 1,5 éves gyerekünk van, így egyszerre csak 1 kutyát tudok vinni a babakocsi mellett. Ha az én kutyámat elviszem, akkor a másik tiszta ideg lesz, mert nem jöhet. A német juhász kicsit nagyra nőtt és már több, mint 40 kg. Egyszer vittem magammal, de soha többet nem fogom. Nem hallgat rám, rángatja a pórázt. És a babakocsit tolni egy nagy kutyával lehetetlen. Régen járt kutyasuliba, de már a férjemnek sem fogad szót egy ideje. Ha erélyesen ráparancsolunk, akkor se megy ki. Ha meg odacsap egyet neki (nem nagyot), akkor inkább lefekszik és azért sem mozdul.
2012. dec. 28. 15:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Addig amíg kutyaiskolába jártak, meg őrző-védő foglalkozásra, addig teljesen normális volt. Pár hónapja hagyták abba, azóta hülyült meg. Megszűnt a munkahelyünk, így nincs havonta több ezer forintunk képzésekre sajnos. Lehet, hogy ez a gond? 1,5 évig hetente többször jártak mindenfelé, most 6 hónapja meg sehova.
2012. dec. 28. 15:18
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Megszokta a kutya, hogy eddig volt séta, suli, foglalkozás, játék, így könnyebben elismerte a gazdit vezérnek.

Fél éve se séta, se foglalkozás, se szellemi kihívás...gazdi nem dolgoztatja, nem követel semmit.

Szerencsétlen kutya unatkozik, letargikus lett...szerintem ha újra el kezdenétek vele NORMÁLISAN sétálni, nevelni, visszaállna a normál állapot!

2012. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem lehet, hogy elkényelmesedett, és egyszerűen lusta kimenni?Mert gondolom, rájött, hogy ha nem büntetitek meg, akkor oda csinálhatja, ahova akarja, így hülye lesz kicammogni, pisilni, aztán meg bemenni.
2013. dec. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!