Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám kitámad...

Mit tegyek ha a kutyám kitámad? Kamaszkorú a kutya. Faluban, kertben él.

Figyelt kérdés
Mai sétánál tőlünk 30m-re emberek végezték munkájukat. A kutyám teljesen rájuk koncentrált és beállt figyelő pózba. Nem húzta fel a pofáját,nem vicsorgott, nem ugatott,inkább erősen figyelt,és ment volna a zajforráshoz. Rám nem figyelt,én próbáltam a pórázzal elhúzni és tovább sétálni,de ő teljesen izgatott lett. Hogyan kezeljem az ilyen helyzetet? Hogyan tudok rá hatni,hogy megnyugodjon és rám figyeljen ne a zajra? Vhogy a szalámi nem érdekelte,más módszer kellene. Előre is köszönöm a hasznos tippeket.

2012. dec. 28. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Csak ennyi bajod legyen a kutyával, ne több, hogy beállt figyelő pózba. Biztos valami olyan dolog ütötte meg a fülét, ami érdekes volt. az enyém is szokott sokszor elbambulni, és beállni! Ilyenkor ha megrántod a pórázt, akkor kizökken. ha nem, akkor egyszerűen húzd tovább.
2012. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Falkavezérség. Ne pórázt lóbálj, meg szalámit, hanem legyen tekintélyed, meg ne érezze úgy a kutya, hogy neki intézkednie kell. Legegyszerűbb ezt egy jó kutyasuli segítségével lerendezni, de a neten, könyvekben is találsz sok anyagot.
2012. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Én 2 ujjal megbököm az oldalát ilyenkor-bár ő inkább kiskutyákra szokott beállni, de ha rászólok, abbahagyja, vagy nem is csinálja. Ilyenkor, ha simán elsétálunk a kiskutya mellett, megdícsérem.
2012. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az vált be, hogy erélyesen kizökkentem, aztán valami alternatívát felajánlok. Kedves gyere gyere, vagy gyors lábhoz, és arra már megy a falat.
2012. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keményen szólj rá, ha kizökken, abba hagyja ezt a nemkívánatos viselkedést, mehet a dicséret rá. Ha ez nem válik be (akkor komoly gondok lesznek még ott), húzd tovább a pórázzal majd kérj tőle egy feladatot, bármit, amire mehet a dicséret.
2012. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A NEM vezényszó, ha megtanulta a kutya a jelentését, tökéletes ilyenkor is.
2012. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!