Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Négyéves kutyám nagyon fél a...

Négyéves kutyám nagyon fél a petárdától. Van erre valami nyugtató gyógyszer?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, kérj az állatorvostól. De amúgy szoktatással és megfelelő viselkedéssel is sokat lehet javítani a helyzeten, bár azt nyilván nem szilveszter előtt három nappal kell elkezdeni, hanem mondjuk három hónappal.
2012. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már mindent megpróbáltam, de sajnos két éve tőle fél méterre robbant fel egy tűzijáték, azóta extrém módon fél a mennydörgéstől is!
2012. dec. 28. 21:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Beengeditek abba a szobába ami a legjobban hangszigetelt..
2012. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Panelba lakunk :-(
2012. dec. 28. 21:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem is rettentő sokkot kapott szinte a kutyám első szilveszterén,azóta dokinál mindig jelentkezek nyugtatóért ilyenkor.

Xanaxot ad neki amúgy és használ azért elég sokat.

2012. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Még annyival segíthetsz, hogy úgy teszel, mintha nem történne semmi.

A kutya annyira durván leveszi a legapróbb tudatlan jelzéseinket is...


Segíthet még, ha a petárdázás előtt leviszed egy hatalmas sétára (a pórázát ilyenkor még véletlenül se csatold le), otthon pedig kezdjetek el valamit tanulni, játszani, ami pozitív megerősítéssel (pl. extra finom jutalom falat) jár még azelőtt, hogy petárdázni kezdenének.


Ez nem terápia, csak egy kis figyelemelterelés...


Én pánikbeteg voltam (a gyógyszeres-pszichiátriás féle, nem a depressziós tini féle.:D), és a kutyák ilyenkor hasonló dolgokat élek át...

Mivel neki nem tudsz légzőgyakorlatokat tanítani, a legjobb tényleg a figyelem elterelés.

Nekem a nyugtatók csak rontottak a helyzeten, olyan kiszolgáltatottnak éreztem magam, mert éreztem, hogy hat, de ijesztő volt (ilyenkor eléggé máshogy érzékeled a világot...)

Szóval ki lehet próbálni a nyugtatót, de ha nem muszáj, én nem erőltetném.


A TV-t is bekapcsolhatod, kicsit hangosabbra veheted, hogy ne legyen olyan egyértelmű a petárda hang... (bár a városban lehet, hogy ez nem ér semmit.)


A lényeg, hogy tényleg próbáld elterelni a figyelmét mindenféle játékkal. Ha tudsz már klikkerezni, az nagy segítség ilyenkor.

Beszerezhetsz könnyebb "kutyatársasokat" - nem jut eszembe, mi a rendes neve, tudod, egy fatábla, amin tologatni kell a menetben kis fedő elemeket, amik alatt jutalomfalat van... Könnyűt vegyél, hogy gyorsan lehessen sikerélménye. És ne száraztápot rejts bele, hanem kolbászt, szalámit (tudom, sós, fűszeres, de jutalomfalatként nem a világ vége...:))

2012. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
olvass utána az sos bonbon nevezetű szernek, vagy léteznek ferromonos párologtató nyugtatók is ami az szuka - anya kutya illatát árasztja és ezzel nyugtat. + jól felhangosított tv vagy rádió, hogy ne is hallja a durrogást.
2012. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

:O a szuka kutya illata nyugtat? :O Minden kutyának más a szaga, pláne egy felnőtt kutya nem hiszem, hogy a saját anyja (ami esetleg nyugtató lehet, bár ha felnőtt, erősen kétlem) szagaként azonosít egy feromonnal átitatott párologtatót...:D


Ha szuka, ideges lesz, ha kan, izgatott lesz.:D


Legalábbis a "biofizika" törvényei ezt diktálják.:D

2012. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Legalábbis a gyártó ezt írja róluk:

[link]

2012. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
sedalin pasta direkt állat nyugtató. Állatorvostól kérj.
2012. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!