Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le azokat, akik...

Miért nézik le azokat, akik fajtatiszta, tk-s kutyát vesznek?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, volt itt egy olyan kérdés, ami arról szólt, hogy miért nézik le a keverékeket...hát, szerintem ez a változat helytállóbb. Fajtatiszta kutyát szeretnék, és mikor ezt közlöm valakivel, mindig ezt kapom: "válassz inkább egy keveréket, ők is ugyanolyanok, mint a fajtatiszták, sőt, ők sokkal hálásabbak és hűségesebbek", "milyen szívtelen bunkó vagy, hogy nem mentesz meg egy életet!!" (ezt is mondták tényleg!), "hagyd a csudába a fajtatisztákat, szépek, szépek, de nincs lelkük, csak kitömni lehet őket, bezzeg a keverékek...!" (ezt tegnap mondta egy nagyokos, akinek menhelyi kutyusa van), "te is egy h*lye nagyképű majom vagy ám, fajtatisztát akarsz venni, hogy villoghass mások előtt, de közben miattad meghal egy kutya, akit megmenthettél volna, ha nem mások véleményével törődsz"


Ezeket, és hasonlókat vágnak a fejemhez, ha elmondom, mik a kutyavásárlási szándékaim. Ez mégis miért van???????

Értem én, hogy szép tett az örökbefogadás, és, hogy a menhelyeken is a fajtatiszta kutyákkal egyenértékű kedves kis barátokra bukkanhatunk, de akkor is. Én nem azért szeretnék fajtatisztát venni, mert "fel akarook vágni", hanem mert nekem ez a biztos "forrás". Jól ismerem az anyukát-apukát, a tenyésztőt, a helyet is, ahol az első 8-9 hétben tartani fogják a kutyusomat, tudom, hogy mindent megkap: törődést, szeretetet, gondoskodást, figyelmet, minőségi száraztápot, ideális helyet,chipet, oltásokat, tudom, hogy odafigyelnek a nevelésére, szocializálását is megkezdik. Nem mellesleg megszerettem az általam kiválasztott fajtát, és úgy gondolom, egy-két kiállításra is elnézek a kutyusommal.


Egyébként, ha pedig valaki azt mondja, az örökbefogadás mellett dönt, akkor ő mindjárt "szent", mindenkinek így kéne cselekednie.


Tudom, hogy ez valóban jó dolog, és részben igaz is, hogy azok teszik a legjobban, akik örökbefogadnak (a jövőben majd én is tervezek megmenteni egy árvát), de attól még miért kell minket leh*lyézni, kinézni, csak azért, mert fajtatiszta, törzskönyves kutya az álmunk?



2012. dec. 28. 22:50
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés is egy példa a SOK közül:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3802861-elast..

2012. dec. 28. 22:51
 2/41 anonim ***** válasza:
98%
Itt mindenki kisebbségi komplexusban szenved? Akinek keveréke van, az szerint lenézik a keverékeket, akinek fajtatisztája van, az szerint meg a fajtatisztákat...Tényleg nincs jobb dolgotok egész nap?
2012. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
97%
Ennyire számít neked mások véleménye? Azt veszel, amit akarsz.
2012. dec. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%
Hülyeség ilyesmin kattogni! Legyen olyan kutyád amilyet szeretnél. Más a véleményetek, ennyi! Nem kell már a 100. ilyen kérdés, van belőle bőven! Hol a menhelyi kutyákat "nézik le", hol a törzskönyveseket. Mindenkinek saját döntése milyet választ, csak bánjon vele jól!
2012. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

:D :D nem azért írtam...

csak nem értem, hogy miért van ez...igaz, szerintem ti sem tudtok válaszolni, de hátha van véleményetek :)

2012. dec. 28. 22:57
 6/41 anonim ***** válasza:
94%
Unjuk már, nem is kicsit!
2012. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
13%

Azért mondják, mert:

Ha rajtam múlna, az összes tenyésztő menne a börtönbe. Az általuk nem megfelelőnek ítélt kiskutyákat jó esetben megtűrik, rosszabb esetben mennek egy vödör vízbe. És hidd el, nem sok lesz megfelelő, mert sokukon kijönnek a génhibák (vérfertőzés).

2012. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Oké, felfogtam...de most akkor mi a jó?

Mert valakinek ez nem tetszik, valakinek az...

És nem igazán számít mások véleménye, de ez most érdekel :) köszi azért a válaszokat, mindenki kapott zöld kezet, mert teljesen igazatok van =)

2012. dec. 28. 22:59
 9/41 A kérdező kommentje:
Nem, utolsó nem kapott zöld kezet. Nem értem amit írsz, de amúgy sincs értelme...akkor te a szaporítókat jobban szereted?
2012. dec. 28. 23:00
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Tégy úgy, ahogy jónak látod, te döntésed! Szaporítót ne támogass és bánj jól a leendő kutyáddal, akárhonnan is veszed magadhoz. Gondold át alaposan, hogy a választott fajta megfelel-e az életviteledhez, tudod-e biztosítani a szükségleteit. Másokkal pedig ne törődj, szíved joga azt tenni, amit jónak vélsz!
2012. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!