Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mérgelőldnek a kutya...

Miért mérgelőldnek a kutya tulajdonosok a petárdázás végett, ha a kutyák viszont imádnak lufikat szét durrantani?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy videó amin egy gazdi rengeteg lufival lepte meg a kutyáját, amiket az röpke perc alatt kiharapdált. A gazdi persze meg örült neki. Erre fel rákerestem a neten, és sok ilyen találatra leltem blogokban, topikokban.

Akkor viszont most miért szidják a petárdázokat?


2012. dec. 28. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen más a hangja egy petárdának, mint egy lufinak. Ráadásul nem minden kutya élvezi a lufipukkantós játékot sem. Nyilván nem tettek fel olyan videót, amikor a kutya a pukkanó lufitól világgá szalad. Mert van ilyen is.
2012. dec. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

enyém is világgá szaladna egy lufipukkantástól pl. Még anno zacskót felfújtam és kidurrantottam,azóta fél a zacskóktól,szó szerint rakom be a szemeteszacskót már rohan be a szobába,vagy alufóliát veszem elő rohan be..

Hát akkor gondolhatod szilveszterkor le kell szedálnom őt orvosi segítséggel,gondolni kell az ilyen gyenge idegrendszerű kutyákra is mint az enyém..

2012. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Az én kutyám összefosná magát a szétpukkanó lufiktól, ennek ellenére eddig még nem volt soha problémánk petárdaszezonban.

2. A petárda egy, a kutyának ismeretlen eredetű hangforrás, amit értelmezhet fenyegetésként is. A kutyák egy részénél ez olyan szintű rettegést okoz, hogy be kell nyugtatózni. Nem tudom, a kutyák hány százaléka szenved ebben, ám nem lehet elenyésző, mivel a kutyás fórumokon rendszeresen felhívják az ember figyelmét erre az időszakra.

3. Én magam ezt a házi durrogtatást fölöslegesnek tartom és nem is kedvelem, de ez már nyilván az én egyéni, kutyától független szempontom.

2012. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert nem minden kutya olyan.

Èn is láttam ezt a videót szerintem. A mi kutyáink amint meghallanak akár egy tüzijátékot rögtön rohannak elbújni akkor is ha ott vagyok vagy ha akkor esznek meghallják ès rohannak. Az egyik kutyánk ha ezt meghallja bebújik egy hordóba és egész este ott dekkol. Az istennek nem akar kijönni még ki se lehet húzni. De amint vége a durrogtatásnak kijön csóvàlja a farkát minden rendben van.

2012. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy néhány kutya ilyen, még van sok másik kutya, amelyik majd belepusztul a durrogásba.

Néhány kutyaiskolában szokás erre is képezni a kutyákat, pisztoly durrogást szó nélkül elviseljék. Már ez is éppen elég ahhoz, hogy az én kutyám teljesen összetojja magát, ezért az ilyen iskolákat sajnos kerüljük is messziről. Próbáltuk, hátha sikerül hozzászoktatni ezekhez a hangokhoz és rávenni, hogy nem lesz tőle semmi baja, de egyszerűen nem lehet. Szilveszterkor nyugtatót kap és alszik, különben megzavarodna!

2012. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
De mi lesz ha a kutya megeszi a lufit?
2013. ápr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!