Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mérgelődnek a kutyatulaj...

Miért mérgelődnek a kutyatulajdonosok a petárdázás végett, amikor a kutya az állandó ugatással zavarja meg a nyugalmat?

Figyelt kérdés
Szeretem a kutyákat meg minden, de akkor is kicsit zavaró, hogy egyfolytában ugatnak. Nekem speciel 10 év sem volt elegendő, hogy hozzászokjak, és nyáron nagyon rossz, amikor éjjel nyitva van az ablak, ami pont a szomszéd fele néz, egyszerűen nem lehet aludni. Egyszer éjjel közepén cigiztem az ablakban, köptem egyet, és egyből torkaszakadtából elkezdtek ugatni, majd szépen sorjában az utca többi kutyája is. Ráadásul ez az év majdnem minden napján fennáll, a pedárdázás meg nem olyan gyakori jelenség.

2012. dec. 28. 23:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Az én kutyámnak egy kva hangja nincs, és még sok másik nem azzal tölti az idejét, hogy ugat, ez csak a rosszul tartott, unatkozó kutyákra jellemző, általában értük nem is szoktak aggódni petárdázás miatt, elszökik, nem gond, lesz másik. De aki neveli a kutyáját, foglalkozik vele, úgy tartja, hogy ne zavarjon másokat, az szereti elvárni, hogy ne ijesszék halálra a kutyáját viccből, mert esetleg autó alá talál rohanni. A petárda halált okoz, a kutyaugatás meg azt, hogy be kell csuknod az ablakot. Nincs egy szinten a kettő.
2012. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindenhol ugatnak a kutyák állandóan. Az enyémek meg se nyikkannak, ha nem akar valaki bejönni hozzánk. Miért? Mert igyekszem jól nevelni őket, s úgy szeretnék kutyát tartani, hogy ezzel ne okozzak a környezetemben élőknek kellemetlenséget. Ezzel a törekvésemmel nem vagyok egyedül, ám sajnos vannak olyan kutyások is, akik ezzel nem foglalkoznak - s épp miattuk tart ott a kutyás társadalom elfogadottsága, ahol. Bár nem tudom, hogy ha minden kutya zavartalanul élne együtt a környezetével, akkor leállnának-e a petárdával... Nem, nem hiszem.
2012. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Mert az ugatástól nem lehet megijedni. A kutya viszont nem ismeri a petárda hangját és nagyon meg tud ijedni. Ráadásul a petárda teljesen felesleges. A tüzijátékra azt mondom oké mert új év mit tudom én de a petárdának csak hangja van csak durran és kész.

Ennyi erővel a gazdik akkor is puffoghatnának ha pl. a tinik mennek haza nagy hanggal este buliból felkelti a kutyát az meg ugat. Akkor minek járnak haza későn? Ez is minden napos.(csak példa)

2012. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

1, nekem 3 kutyám van, és minden házban van kutya, de még soha senkit nem zavart az ugatás és nekem sem tűnt fel, hogy más kutyája ugatna... Nem tudom milyen borzalmas helyen lakhatsz.

2, a kutya a petárdázásba bele is halhat, vagy komoly lelki slrüléseket szerezhet. Te meg legfeljebb csak ideges leszel.

2012. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ment mindenkinek a zöld kéz. Annyi észrevételem van, hogy csukott ablaknál is ugyanúgy behallatszik az ugatás és elég nehéz tőle aludni már 10 éve, nyáron meg nem a legjobb csukott ablaknál aludni...ugye megértesz?
2012. dec. 28. 23:56
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Ja teszem hozzá, az én kutyáim nagy ívben tojnak a zajra, engem viszont baromira idegesít és semmi értelmét nem látom, ez valami állatias dorbézolás vagy nem tudom mi. Persze évente egyszer szép-szép egy megtervezett tüzijáték. De komolyan miért okoz valakinek az boldogságot, hogy szilveszterkor eldobhat egy petárdát ami hangos és füstöl? Én meg ezt nem értem.
2012. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Én még ősszel is nyitott ablakkal alszom és soha nem volt bele problémám.
2012. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Jó jó, nem kell kötekedni, téged nem zavar oké , engem viszont eléggé. Ha te utálnád a gyereksírást te sem örülnél, ha csupa kisgyerekes családokkal lennél körülvéve, vagy ha utálnád a techno-t, akkor feltételezem nem örülnél ha dj-k lennének a szomszédaid, akik hangosan gyakorolnak. Az első 2 válaszoló viszont hasznos választ adott.
2012. dec. 29. 00:05
 9/22 anonim válasza:
37%
Hogy miért nem szabad bosszúból halálra ijesztgetni a kutyákat robbantgatással, amikor bezzeg cigarettázás közben neked is mennyi kellemetlen percet okoznak az ugatásukkal, annyira, hogy még a turházás sem esik olyan jól mint ahogy egyébként szokott? Hát, nagyjából hasonló oka van, mint annak, hogy elvileg például téged sem lehet csak úgy egyszerűen fejbe lőni pusztán csak azért, mert mondjuk felidegesítettél valakit. Bár őszintén szólva, aki ennyire primitív, ostoba és állatias mint amilyen te is vagy, és akitől ennyire idegenek a társadalmi együttélés legalapvetőbb szabályai mint tőled, azzal igazán kivételt lehetne tenni. Sőt, minden jóérzésű, kulturált állampolgár számára kötelesség kellene legyen a hozzád hasonló kártékony, antiszociális bűnözők elleni fellépés, mégpedig bármilyen eszközzel. Legalább csak szilveszterkor. Hiszen akkor buli van, és bármit szabad, amihez csak kedvünk szottyan, nem? Hogy mennyire gyűlöletes a te fajtád, te niggermajmoló, primitív előember, te agymosott, konzumidióta birka, te...
2012. dec. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A kutya azért ugat mert így kommunikál nem tud nyávogni, és szerintem kutya ugatásba még nem halt bele senki! Jó elég kellemetlen ha egész nap ugat, az én kutyáim is ugatnak hisz kutyák de ha rájuk szólok csöndbe vannak. ( Mi beszélünk ők ugatnak a macskák nyávognak.. )A petárdázás elég felelőtlen dolog ahogy sokan csinálják. Én bezárom a kinti kutyámat szilveszterkor és nem azért mert fél, hanem rettegek, hogy valami elmebajos állat bedobja a petárdát a kutya utánafut és pont akkor robban :( sok suhancnak ez szórakozás:((

Még gyerek voltam amikor valaki egy kutya alá dobott petárdát hát nem kívánom senkinek!

2012. dec. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!