Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem oldották meg úgy a...

Miért nem oldották meg úgy a chipeltetést, mint az oltást szokták?

Figyelt kérdés

Minden évben megadnak 2 oltónapot és akkor a többség, még az idős nénik is elviszik a kutyáikat beoltatni. A chipelést miért nem szervezték meg így? Mi megoldottuk,de garantálom,h a falu kutyáinak min. 90%-ába nem ültették még be, és nem is fogják ki tudja meddig...

(A faluban nincs állatorvosi rendelő, és nem fogják behordani a városba, főleg,akiknek nincs kocsijuk.)


2012. dec. 29. 12:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Ezt kérdezd meg azoktól, akik nem szervezték meg.

De amúgy nálunk sosincs "oltóhónap", ennek nincs is értelme, hiszen ha az ember rendesen oltatja a kutyáját kölyökkortól, vagy örökbefogadja oltottan, akkor a soron következő oltás meghatározott időpontjában kell vinnie, ami vagy beleesik abba a két hónapba, vagy nem, de inkább nem.

2012. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert a MÁOK is folyamatosan harcol azok a dokik ellen, akik összevezetett oltást tartanak. Se nem higiénikus, se nem alkalmas egyéb problémák felderítésére, esetleg a gazda és a kutya alaposabb megismerésére.
2012. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
7%

Mi a rák értelme van ennek a chipezésnek?


Üdv, egy kutyatulajdonos.

2012. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Minek kell kocsi? Tömegközlekedéssel is lehet kutyát szállítani, nem is egy kibírhatatlan összeg. Ja, hogy ezen emberek még nyakörvet sem tudnak rárakni a kutyájukra, a kerten kívül még életében nem járt szegény állat és embert, kutyát, más állatot is megölne, ha a közelébe menne? Hát, így nem kell kutyát tartani, senki sem kötelezi az embereket erre. Én is faluban lakok, hetente 4 alkalommal megyünk a városba busszal, semmi gond nincs ezzel. De tudom mi az átlag, kis kamasz pincsi mixet kikötni másfél méteres láncra, kap egy műanyag dobozt télre, jó a kutyának így. (ez konkrétan a szomszédunk.) De hogy minek így kutyát tartani? És még engem néznek hülyének a napi sétákért, foglalkozásért és hogy a lakásban van a 40 kg-os kutya. És engem tartanak állatkínzónak, mert tud jó néhány trükköt a kutyám.

A végére eltértem a tárgytól, bocs.

2012. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, keress már rá, annyiszor leírtuk.

Amúgy ez az oltóhónap baromság, miért akkor menjek, amikor a legnagyobb tülekedés van, mert a fél város egyszerre megy oltatni?

2012. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

#3!

Ha felelősen, értelmesen gondolkoznál, nem tennél fel ilyen kérdést.

2012. dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

hát, az a rák értelme van, hogy

1. talán nem lesz annyi kóbor kutya, mert remélhetőleg lesz a kutyákban chip(bár, aki amúgy is képes kidobni a kutyáját, annak a kutyájában biztos nincs chip)

2. ha el veszik a kutyád(éld és mond jön a szilveszter! nagyon sok kutya elszökik ilyenkor) akkor vagy beviszik egy menhelyre, vagy állatorvoshoz, aki egyből leolvassa, hogy van- e chip, és ha van, akkor értesítenek róla, hogy megvan a kutyád, és nem kell szórólapokkal teleszórnod a várost, és mégúgy se biztos, hogy meg lesz a kutyád...

2012. dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, azóta utolsó előtti.
2012. dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Én támogatom a chipeztetést, mert azért ezután ha kidobják a kutyát a gazdi felelősségre vonható viszont pont most lesz sok kóbor kutya. Vannak olyan emberek akik házi koszttal etetik az ebet meg nem is nagyon hordják állatorvoshoz (főleg falun házőrző keverékeknél) csak ha nagy a baj vagy még akkor sem így magának a kutyának sem nagy a "fenntartása". Ezek az emberek vagy nem is fognak chipeztetni vagy inkább engedik had menjen a kutya széllel szemben amerre lát. Ezek az oltónapok tényleg nem olyan higiénikusak, nem ismerik meg a gazdit és a kutyát meg hasonlók, de már előny, hogy elviszik rá az állatot. Bár én sem vagyok híve ezeknek a napoknak (nincs kutyám, csak nagyiméknak) mégsem ártana szerintem januárban ilyen chipezéshez is.
2012. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

12:25-ös! A szomszédodról nem akarsz írni egy e-mailt ide?

bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu

2012. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!