Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már elsejétől büntetnek, ha...

Már elsejétől büntetnek, ha nincs a kutyában chip? :O

Figyelt kérdés

Eddig nem tudtuk volna berakatni nekik(három kutyusba) de most össze szedtük már a pénzt, viszont nem érjük el a dokit. Úgyhogy biztos, hogy nem lesznek bechipezve elsejére.

Vagyis már egy be van, viszont még háromba mindig kellene.

Ha nincs bennük akkor megbüntetnek már elsején?

Mert nem akarunk kibújni alóla csak már biztos nem kapunk erre az évre időpontot. De előbb-utóbb biztos megkapják.


2012. dec. 29. 19:40
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi: Vagyis az egyikben már van viszont a másik három még nem kapta meg.* elég hülyén sikerült megfogalmazni.
2012. dec. 29. 19:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem fognak büntetni már elsején. Én már azon meglepődnék, ha bárki 1 éven belül is pénzbüntetést kapna.
2012. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsején még pihennek :-)

Elvileg büntethető, de ha elviszed, az első csak szóbeli figyelmeztetés; tehát, ha berakatod, nem fognak megbüntetni.

2012. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2013 januártól minden állatorvosnak ellenőriznie kell azt, hogy a hozzá bekerülő kutyák rendelkeznek-e transzponderrel, amennyiben nem, ezt fel kell ajánlania az állat tulajdonosának. Ha ehhez az állat gazdája nem járul hozzá, úgy az állatorvosnak ezt jelentenie kell. A hivatal felszólítja az állattartót, hogy tegyen eleget kötelezettségének, amennyiben ez nem történik meg, úgy felelősségre vonható, és akár 40 ezer forintig terjedő bírsággal sújtható.


Tehát nem rögtön elsején, buli után másnaposan, szerpentinnel a nyakukban fognak csöngetni a hivataltól. Ez egy folyamat lesz.

2012. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elöször csak figyelmeztetnek, már ha nem rvosnál történik az esetű

az orvos ltás vagy vvizsgálat előtt megnézi rendelkezik e a kutya chippel, és felszolit a potlására ha nincs meg. ha ezt megtagadod akkor jelenti az esetet a kamara felé, és akkor már számíthatsz büntetésre

2012. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz itt semmi, szerintem még februártól se nagyon fognak büntetni, szerintem legalábbis. Nem biztos. Nekem is egyik kutyában van már, a másikba nincsen. Ünnep után megyek majd vele. Csak az nyugtalanít, hogy hallottam a hírekben, hogy azt a kutyát amelyikben nincsen chip, nem köteles beoltani az orvos veszettség ellen.
2012. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"azt a kutyát amelyikben nincsen chip, nem köteles beoltani az orvos veszettség ellen"

Ne haragudj, de ez hülyeség, akárki is mondta. A veszettség ellen minden kutyát kötelező beoltani.

Viszont az állatorvos köteles jelenteni, hogy Zénóban nincs chip.

2012. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam.
2012. dec. 30. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!