Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrápolás szempontjából ez...

Szőrápolás szempontjából ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a mudit nem szabad túl sokat fésülni mert akkor a szőre elveszítheti természetes göndörségét.Ez mennyire igaz? Mert már tényleg láttam egyenes szőrű mudikat képeken.Lehet őket is fésülik? Vagy ez a génektől függ? Szerintetek mitől lett ilyen egyenes a szőre? [link]

2012. dec. 29. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez nem igaz ! a fésüléstől nem egyenesedhet ki a szőre, az amelyik a képen van vagy így született vagy keverék .
2012. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő egyébként egy elveszett vagy lopott kutya.A fajtamentők oldalán találtam.A szőrével kapcsolatban ezt írtja: "A kép ősszel készült, azóta valamivel hullámosabb és nagyobb bundája van."
2012. dec. 29. 23:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem lehet fésüléssel tönkretenni a szőrét. De mivel a mudik standard szerinti szőrzete inkább hullámos (ill. csak bizonyos testtájakon göndör/hullámos), mint göndör, ezért a rendszeresen fésült mudi szőre valóban kevésbé hullámos/göndör, mint a nem fésült társaiké - de ennyire nem lesz egyenes. Ráadásul komolyan mondom, hogy a mudit fölösleges fésülni, mert ha nem fésülöd, akkor sem lesz gubancosabb, mintha minden nap megfésülnéd. Ez az egyik nagy előnye. :P Minden esetre a képen látható kutya anyja tudtommal egy B törzskönyves szuka, épp ezért nem 100%, hogy 100% mudi is.
2012. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akinek a képét linkelted, tudtommal nem lopott, ő az:

[link]

2012. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó, hát most esett le! Eltűnt szegény... De neki gyárilag ilyen a szőre, nem fésülés miatt, na. Remélem, meglesz.
2012. dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor nem tudom miért írták...Mondjuk én is furcsálltam, mivel a göndör hajat se lehet egyenessé varázsolni fésüléssel. :) Igen az eltűnt kutyusok között találtam rá a képére.Már elég régóta elveszett, de hátha előkerül.

2012. dec. 30. 00:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen igazé. Én túl sokat fésültem és fürdettem mudim aminek eredményeként egyenesebb és rettenetesen puha a szőre. Amúgy pedig ha már arról van szó: fenékig érő, nagyon kemény és dús hajam van de mióta rendszeresen fodrász ritkítja és vasalom, azóta a legtöbb hullámosság kiment belőle és puhább is.

Amiket meg a képeneken látsz azok legtöbbször egyszerűen olyan kutyák akik nem hordozzák megfelelően a fajtajelleget. A konkrét képen pedig egy keverék kutya van, tehát nem kéne csodálkozni, hogy nem mudis a szőre.

2012. dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pedig tenyésztői kutya azért is furcsa, hogy egyenes a szőre.De már rákerestem a neten és nagyon sok fajta szőr létezik mudinál.Még egyenes is.

[link]

Köszönöm a segítségeteket! :)

2012. dec. 30. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az általad linkelt kutyát mi elrettentő példának szoktuk emlegetni, már az anyja is ilyesmi volt, több tenyésztő kiakadt, mikor megjelent vele a tenyésszemlén, pláne, hogy átengedték... Egyértelműen keverék, szinte semmi mudis sincs benne, inkább német juhász jellegű. Szóval az ő és az alomtesói szőre nem a gyakori fésüléstől, hanem a genetikától ilyen. De amúgy igaz, fésülés után tényleg egyenesebb a szőrük, a csigák kissé szétesnek, idő kell, amíg teljesen visszarendeződnek a tincseik. Nem is szabad túlzásba vinni, mert akkor töredezik, fénytelen lesz. Olyan két-három hetente szoktam átkefélni a mieinket Furminátorral, ez kiszedi az elhalt, kilazult aljszőrzetet. Vedlési időszakban meg heti kétszer, de akkor már úgysem számít a göndörsége, inkább hogy minél előbb megszabaduljon a bundájától, mert akkor gyönyörű, egységes új szőrzet nő vissza, mintha le lett volna nyírva rövidre. Ha már sok aljszőr kihullott, én visszafelé is furminátorozom őket, mert ilyenkor a maradék fedőszőrt is kiszedi.
2013. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!