Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne valakit lebeszé...

Hogyan lehetne valakit lebeszélni egy fajta tartásáról?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom szeretne egy újabb kutyát, mégpedig csehszlovák farkaskutyát. Jelenleg goldenje van aki BH vizsgás de szeretne IPO versenyen is indulni, ezért szeretne új kutyát 1-2 éven belül. Az a baj hogy nagyon "rákattant" a fent említett fajtára, mert nagyon tetszik neki a külleme. A goldenével járnak 1 hetes túrákra, kempingezésekre és persze nagyon élvezik mindezt mert szófogadó, nyugodt, szocializált kutyájuk van. Viszont a csehszlovák farkaskutya nem ilyen. Tudom hogy nem illene az illetőhöz és az életviteléhez, ezért megpróbálom lebeszélni erről a fajtáról (vagyis nem csak én próbálkozok ezzel, mert a közös kutyás társaságunkban mások is próbálják lebeszélni hozzám hasonlóan ). Annyit sikerült elérni nála, hogy mikor elolvastattuk vele a hivatalos fajtaleírást egy picit elgondolkozott a dolgon, hogy ez mégsem neki való fajta de még mindig nincs meggyőzve arról hogy ez nem neki való fajta lenne. Mit mutassak még neki amivel sikerülne eltántorítani ettől az elképzelésétől ? (Tényleg csak jót akarok neki én is és a többiek is)

2012. dec. 30. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, hogy az az ismerősöd jelenleg ért a kutyákhoz. ne akard róla lebeszélni, max hívd fel a figyelmét, hogy legyen nagyon körültekintő. de anélkül meg senki nem vesz kutyát.
2012. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ratata ***** válasza:
100%
sajnos az a tapasztalatom, hogy minnél okosabban érvelsz annál nagyobb ellenállásba ütközöl.itt volt egy eset mikor megkérdezi a fazon , hogy kezdö létére tarthatna e kanári harci kutyát és minnél többen írták neki, hogy ne annál jobban akarta...gondolom itt is hasonló a szitu próbálj arra célozni, hogy nem biztos , hogy a régi kutyájával jól kijönne egy ilyen független rideg fajta
2012. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hmm. menjetek el a tenyésztőhöz és beszéljetek vele. A farkast nem fogja tudni túrázni vinni az biztos.

Nézze meg ezt a videót és tűnődjön el azon, hogy miért van a kutyán hosszú póráz.

https://www.youtube.com/watch?v=K_Sygqj_TVA

vagy ezt ahol édes a baba nagyon, csak éppen minden tárggyal ezt csinálják ami nincs elzárva

https://www.youtube.com/watch?v=z3tnQzsmxV8

ez meg tipikusan az egyedül hagyott kutya viselkedése:

https://www.youtube.com/watch?v=QhPdD-MXVTI&feature=fvwp

és itt a szociális viselkedése

https://www.youtube.com/watch?v=Ndtj5Llxkzw

behúzott farokkal menekül és ha szemből jönnek kicsattog.

És tudom, hogy miről beszélek, mert nekem is van. Nem lehet egyedül hagyni, mert vagy rombol vagy lelép, ha egyedül kell maradnia akkor a lakásban is jó nagy boxban van.

2012. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
JA, és mond meg neki, hogy ez a fajta IPO-ra teljesen alkalmatlan. Inkább farkas, mint kutya, soha nem fog úgy engedelmeskedni is, mint egy németjuhász, pláne nem fog IPO vizsgát tenni. Soha.
2012. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és még az előzőekhez annyit, hogy farkassal nem fog ipozni az biztos. Valahol már leírtam, hogy csak akor dolgozik ha kedve van és a hagyományos oktatási módszerek nem jönnek be nekik.
2012. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, annyira talán nem önfejű és tudunk hatni rá ész érvekkel, csak minél több mindent szeretnék neki felsorakoztatni ellenérvként, és tényleg csak neki akarunk jót mert igaz hogy szépen elboldogult a jelenlegi kutyájával, de nem is volt különösebb probléma a vele eddig, és azért a fent említett fajtával azért nem lehet egyszerű az élet.
2012. dec. 30. 15:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Anno nekem is kedvenceim közé tartozott a csehszlovák farkakutya,elsősorban szintén a külleme miatt.Akkoriban gondolkoztunk szüleimmel kutyán(azóta kettőt fogadtunk örökbe),így felhívtuk az akkor még egyetlen tenyésztőt,aki a kutyaújságban hirdetett.A hölgy,aki tenyészti s maga is szerelmese a fajtának,szó szerint azt mondta:,,őszinte legyek?semmi jót nem tudok róla mondani".Házőrzésre nem alkalmas,valamikori farkas ősei miatt,gyerekek mellé úgyszintén nem.Nehezen kezelhető,makacs,önfejű,a kisállatokkal és más kutyákkal nehezen jön ki.Határokat nem ismer,szökni imád,engedelmeskedni már kevésbé.Persze,meg lehet tanítani erre-arra,de sosem lesz egy,a gazdája minden kívánságát leső golden vagy border.Ezek tudatában le is tettünk a kutyáról,szépnek szép,sőt gyönyörű,de tudni kell együtt élni vele.Ha nekem,s a többi válaszadónak sem hisz a barátod,hívja fel ő a tenyésztőt és egyeztessen vele,illetve gondolja át,mit vár el egy kutyától,mert ami bevált recept és tulajdonság egy goldinál,nem biztos,hogy más fajtánál is belepasszol az ő elképzeléseibe.Annak pedig hosszú távon mind a kutya,mind a gazdi csak kárát látja.
2013. jan. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!