Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az "ül" parancson kívül még...

Az "ül" parancson kívül még mennyi trükköt lehet formálással megtanítani? (klikkerezés)

Figyelt kérdés

És mik ezek? Tömören le tudnátok írni, hogyan kell megtanítani a kutyának? (Ezt nem muszáj, de örülnék neki) :)

Köszi a válaszokat :)



2012. dec. 30. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem 150 parancsot meg tud tanulni egy "értelmesebb" kutya! itt gondolok pl. egy labradorra mert az élvezi a munkát és szívesen tanul. egy francia bulldognak is meglehet tanítani de nem vagyok abban biztos h ennyi mindent..


az én kutyám ül, pacsi, fekszik, fúj, köpdki, engedd el, fogd meg, marad, gyere ide, lábhoz, hozd vissza, hozd ide. meghal, piti

ennyit tud:)

2012. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/results?search_query=clicker+shaping&..


Ezen a linken millióegy formálásos tanítást meg tudsz nézni. Rengeteg trükknél még azt is látod, hogy hogyan :)

2012. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit én tanítottam formálással, az a tolatás, illetve az tovább fejlesztve (megfordul, vissza tolat), sántítás, betakarózás, oldalazás, két hátsó lábon tolatás (itt az elején persze volt egy kis célkövetés is), mikor megmerevedik egy tárgy fölött, hátsó láb emelése, zónás feladatok, szlalom, tárgy megkerülése, ásás, palack/hordó gurítása, pakolás, szabályos apport, előre küldés és szabályos lábnál követés.
2012. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!