Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. mennyi pénzből lehet...

Kb. mennyi pénzből lehet eltartani egy kölyök Golden Retrievert?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Goldit, de nem tudom sehogy sem kiszámítani mennyibe kerülhet az egész. Még nem néztem pontosan utána az igényeinek, ez az oka. Viszont most már próbálom kiegészíteni a hiányos tudásom.

Szóval ha minden oltást megkap (+chipet), és jó minőségű kaját, + az apróságokat, akkor körülbelül a gyerekkorában (ameddig az oltások tartanak) egy hónapban hány forintból jövök ki? ha lehet akkor márkákat is írjunk és hogy egy oltás KB mennyibe kerül:) nem muszáj, de megköszönném!


2012. dec. 30. 19:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem néztél utána az igényenet, de olyan kutyát akarsz? Akkor honnan tudod, hogy az a kutya a megfelelő a számodra?
2012. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kutya ára, tenyésztőtől (2 oltással, féreghajtássa, chippel együtt) legyen mondjuk hobbi célra 60-80eFt.

Ezután még 2 oltás, kb. 10eFt.

Táp+fekhely+póráz+nyakörv+játékok+etető+itató legyen mondjuk 20eFt.

Tehát ott tartunk, hogy 100eFt és a kutya még nincs 4 hónapos!

Később is jó, ha legalább 50eFt félre van rakva arra az esetre, ha bármi történne a kutyával és orvosi kezelésre szorul (és még lehet, hogy keveset mondtam).

Havi tápjára számolhatsz 6-10eFt-ot, kullancs-bolha ellen is védekezni kell, erre több lehetőség is van..

2012. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek üzenem, hogy tudtam, hogy ezen fent fog akadni valamelyikőtök, de el kell mondanom, hogy most már venni szoktam kutyás újságokat (aKutya) és kb. minden számban benne van egy csomó tulajdonság a Goldikról, + van nagy kutyás könyvünk, amiben legalább 7 oldal íródott erről a fajtáról, már tanulmányozom. Ráadásul az időmet is beosztottam a jövő évre, annyira szeretnék ilyet. Azért mondtam, hogy nem ismerem az igényeit túlságosan, mert nem biztos, hogy csak etetni, fürdetni meg sétáltatni és tanítani kell ;)

A második hozzászólónak köszönöm, kiszámolom.

2012. dec. 30. 19:55
 4/18 anonim ***** válasza:

Számolj esetlegesen kutyaovival és iskolával is, ha netán nem boldogulnál.

Egy olyan tanfolyam, ahol megtanítanak mindenre (pl. tükörmódszer), 30-50eFt között van.

Nekem 1,5 éves a kutyám (bullmasztiff), nem számoltam ki pontosan mennyibe, de alsó hangon is 300eFt-ban van mindennel együtt.

2012. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Maxitabi ***** válasza:
100%

A kutyánál az első év a legdrágább,de ahogy Aklexandra is írta, közben kell, hogy legyen tartalék, mert olyanok, mint a gyerekek-mindig történik valami váratlan baleset,betegség..

Szóval az oltási program min 50.000 Ft (nagyon eltérő árakkal dolgoznak az állatorvosok,neked kell egy szimpatikus,számodra megfizethető dokit keresned,akiben megbízol!!),ha chip mellé útlevél, az még kb 10-15.000. Féregtelenítés 2-3 havonta -paszta drágább, tabletta db 400-600Ft. Külső paraziták elleni védekezés-kullancs,bolha stb-havi 1000-2000Ft(ha leosztom)-de tényleg változatos. Fekhely-nem olyan fontos,de lakásban is jó, ha van egy nyugis helye, ahová visszavonulhat;ha kinti-akkor szigetelt kutyaház,kennel(ez már százezres összeg is lehet).

A táplálás: jó minőségű, magas hústartalmú táp-minimum 1200-1400 Ft/kg,kb egy hónap alatt 11-13 kg el fog fogyni. Jó tápok: orijen,taste of the wild,acana gabonamentesek, natural & delicious,brit care,nutrivet instinct,stb. De etethetsz nyersen (BARF),ahhoz viszont nagyon sokat kell hozzáolvasni,de megéri, mert mesterséges anyagok,vitaminok,ízfokozók,tartósítószer,vegyszerezett gabona nélkül tudsz etetni.

Kell még: min kétféle fésű-kefe, kutyasampon, póráz (csak ne a visszarántós),nyakörv-amíg nől,addig olcsóbb),

játékok-rágni(Kong elég jól bírja a gyűrődést)-ne a cipőket, bútort rágja;dobálós,apportírozós játékok.

Kullancscsipesz;etetőtál és itatótál(fém vagy kerámia,amit nem tud eltolni, de ne műanyag)

Kellhet majd -ha végleges méretét elérte- szájkosár (tömegközlekedésre).Kakiszedéshez mi pl sima zsemlés-kenyeres nylonzacsikat használunk, az sajna magától is termelődik otthon. Van itthon rossz lepedő,rongy,törölköző-az a kutyához.

Nálunk napi szinten autózik a kutya,kellett a hátsó ülésre védő (részben házi gyártmány, részben bolti).De ajánlatos lenne egy szállítóbox,vagy ketrec.

Kutyaiskola: szintén eltérő összeg,nálunk 7500/3 hó vagy 10.000/ 6 hó -heti kétszer is mehetsz akár,de ez vidéki ár.

Mindig van kiegészítésként kefír,alma,répa ill néha jó minőségű (min 70% húsos) konzerv, szárított marhagége stb,néha csont a kajához (ez a fogtisztítás).

Valóban, ahogy Alexandra írta: a kutya elhozása előtt már költöttél szerintem a felszerelésekre legalább 20-40 ezer forintot.

2012. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nekem a kutyaiskola azért nem fontos, mert ahány dolgot csak tudok, én szeretném neki megtanítani. Mármint magamtól, erre nincs pénzem...

Az útlevél sem fontos számomra, mivel azon felőli családommal, akiknél tartom a kutyámat (anyáék) nem szoktam utazni külföldre. Ha pedig egyszer sor kerül rá, akkor külön félreteszünk egy kis pénzt.

2012. dec. 31. 11:25
 7/18 anonim ***** válasza:

Kutyasuli alatt ne csak azt értsd, hogy ül, fekszik, marad, gyere ide - mert ezeket a legkönnyebb megtanítani nekik. Viszont az, hogy legyen tekintélyed a kutya szemében és ezt minden körülmények között teljesítse a kutya, na az már nem biztos, hogy magadtól is menni fog.

Persze ez gazda és kutyafüggő is egyben. Lehet, hogy minden oké lesz és ráadásul kifogsz egy olyan kutyát, aki lesi a gazdi szavait és te is jól csinálsz mindent. De benne van a pakliban, hogy egy makacsabb, esetleg dominánsabb kutyát fogsz ki és nem boldogulsz vele, na ilyenkor kell a jó kutyasuli.

2012. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ja, és még pár kérdés:

A kaját, ha úgy adom neki hogy keverten, tehát fele száraz fele pedig mondjuk konzerv, akkor az úgy kb. mennyibe kerülhet?

Azt olvastam, hogy szocializálódnia kell a kutyának tehát pl. még kölyökként fel kell vinni a metróra, ergo akkor már kell neki egy szájkosár? :D

Télen a kádban oldjátok meg a fürdetést? Azt hallottam, hogy olcsón be lehet szerezni olyan 'kádat' amiben a kisgyerekek szoktak fürdeni, és akkor azt bele lehet tenni az igaziba, így nem lesz tiszta szőr minden.

A chip kb. mennyibe kerül? Legrosszabb esetben szeretnék számolni.

Miért nem lehet műanyag tálat venni neki? mármint nem ajánlott.

És miért ne visszarántós pórázt?


Egyébként még van egy rejtély...

Itthon van egy kutya, Kormi és ő nem az enyém, hanem a nagymamáméké és 4-5 éves, mellette vagyok meg minden, de egy kicsit (nagyon) félénk. Nem tudom, szerintetek menne a barátkozás?

2012. dec. 31. 11:49
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Konzervet csak akkor adj, ha jó minőségű. Jó minőségű konzervből a 300 g-os 1000 Ft.


Igen, kell neki szájkosár, mivel egy kölyök goldit nem hiszem h hordozóban akarsz vinni.


Igen, kárban fürdetem mindig. NEm kell babakád, baromság. MEgürdeted a kutyát, közben a lefolyóban legyen szűrő, utána meg kitakarítod a kádat. Ennyi.


A chipre kb 5000 Ft-ot számolj, de ha normális helyről(tenyésztőtől) veszed (márpedig onnan vedd, mert akkor rengeteg pénzt fogsz az állatorvosnál hagyni), akkor már lesz benne chip.


A műanyag tálat nehezebb tisztán tartani, és szté is tudja rágni.


Visszarántós próázt a legjobb lenne betiltani. Hogy tanítasz vele egy kutyáét? Sehogy. Semmire se jó, csak arra, h megtanulja, hogy próázon húzni kell.


Legyen akármilyen félénk a másik, ha megfelelő tekintélyed van a kutyák előtt, akkor nem lesz probléma.

2012. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Maxitabi ***** válasza:
100%

Műanyagba beleülnek a karcolásokba a bacik stb és beveszi a kaja ízét-szagát..

A pórázról már előttem szóltak. Kutyasuli pedig kellllll,ott főként téged tanítanak, neked otthon kell gyakorolnod naponta! Szocializálni pedig igen, utcán is kell,de legfőképp kutyák és emberek között- kutyaovi.

Konzervet és szárazat úgy adhatsz, ha agyszer egyik, egyszer másik van, mert nem egyforma az emésztési ideje. Amúgy egy goldinak az nagyon drága, ha a jó minőségűt veszed. Figyelni kell náluk a lassú, egyenletes-megfelelő növekedésre, mert nem szabad túl hamar megnyúlniuk. Hajlamosak az izületi, csont megbetegedésekre, ill diszpláziára-ezt kiszűrni csak normális tenyésztőtől vett kölyökkel lehet (nem szaporított, 20-40 ezer Ft-os kutyával).De ajánlható a menhelyek ill fajtamentés-ott is mindig vannak goldik és minimális összegért hozzá jutni.

2012. dec. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!