Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Bence6985 kérdése:

Hogy lehet megtanítani a kutyának hogy a levegőben elkapja a botot vagy a frizbit?

Figyelt kérdés
Az már megy neki hogy elkapja és megegye a kaját a levegőben meg az is hogy visszahozza a botot, de a kettő eggyütt nem.
2012. dec. 30. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez hajlam kérdése. A frizbinél az én kutyám magától rájött, hogy könnyebb a levegőben elkapni mint a földről felszenvedni. A botot viszont megvárja amég leesik.
2012. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy frisbee szemináriumra elmenned, ott mutatnának néhány trükköt, hogy lehet a kutyát megtanítani arra, hogy a levegőben kapja el a korongot. Itt azért nehéz ezeket átadni.
2012. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom a 101 kutyatrükk című könyvet. Rengeteg trükk van benne, nagyon pontosan van leírva a tanítási módszer, képek is vannak minden lépéshez. Minden trükkhöz ír tippeket, és leírja a tanítás közbeni esetleges problémák orvoslását is. Az interneten le lehet tölteni ingyen.
2012. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem állítanám, hogy hosszú, sikerekkel teli frizbis tapasztalatok állnak mögöttem, de eddig (4 kutyára vetítve) 100%-os a tanítási sikerességem, ami a levegőben való elkapást jelenti :) (és most nem számoltam azokat a stréber és teljesen eszelős jószágaimat akik maguktól, rögtön elsőre így kezdtek frizbizni)

a módszer röhejesen egyszerű: gurítsd. élével lepattintod a frizbit, még az egészen egyenetlen talajon is gurulni fog. ha ügyes vagy, idővel kitapasztalod, hogyan tudod úgy lecsapni, hogy hosszan előre guruljon és hogyan lehet úgy, hogy rögtön forduljon is valamilyen irányba (jó kis fárasztás a kutyának egy cikázó frizbit követni). ha gurítva már jól megy (ügyes kutyának elég 5-10 perc, de a makacsabbjának kell néhány nap is), akkor lehet próbálkozni laposakat dobni. egy darabig még vissza-vissza tértünk ezekkel a kutyákkal a gurításhoz (gyakorlások elején és végén), de most már mindegyikük stabilan ugrik érte a levegőbe.

2012. dec. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, szemináriumba vagy mifenébe nem megyek mert körülbelül 90 km-re lakok Pesttől de a 101 kutyatrükköt sem találtam meg ingyen. Eltudnád küldeni a letöltési linkjét, kedves 3-as válaszoló.
2012. dec. 31. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!