Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tűzijáték? Szerintetek mit...

Tűzijáték? Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek, hogy a kutyáim ne rettegjenek majd ma este.

Van egy öreg kutyám, ő sajnos nagyon fél a villámtól, meg a tűzijátéktól, őt biztos, hogy bezárom a házba, de van egy kisebb kutya, ő még nem látott se villámot, se tűzijátékot.

Szerintetek mit tegyek, hogy az első élménye ne hagyjon benne nagyon negatív nyomot? mert hát, párom is vett tűzijátékot, és a kertből fellőtt sokkal hangosabb, mint az, amit a környéken valahonnan lőnek fel.

meg, az az igazság, hogy szivem szerint én is kimennék a kertbe nézni, de ez majd a helyzettől függ, hogy a kutyák hogy reagálnak, mert ha láthatóan jobb lenne nekik, ha velük lennék, akkor egyértelmű, hogy bemegyek, de azt se akarom, hogy esetleg bármi amit csinálok dícséretnek vegyék a félelemre.

Mit tanácsoltok? főleg a fiatalabbal kapcsolatosan érdekelnének válaszok. szerintetek őt is bezárjam, vagy kint maradhat velem(persze szigorúan babusgatások nélkül.), hogy nyáron se legyen minden vihar egy nagy sokk számára.


2012. dec. 31. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Zárd be a kicsit is!
2012. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a biztonság kedvéért zárd be őt is, nehogy annyira megijedjen, hogy világgá szalad. Nem kell a kutyákat körbeugrálni, mert abból ők is azt szűrik le, hogy van okuk félni, teljesen természetesen kell viselkedni, mintha mi sem történne. Az öreg kutyával nem nagyon tudsz már mit kezdeni, benne már erősen rögzült a félelem, biztosíts számára olyan helyet, ahol el tud bújni. A fiatalabbal meg érdemes ilyenkor labdázni, jutalomfalattal tanítgatni, vagy akkor adni nekik oda a vacsorát, mert az elvonja a figyelmét és később a kajával illetve játékkal fogja összekötni a tüzijátékot. Én is ezt csináltam az enyémmel, azóta sem fél se vihartól se tüzijátékól. Viszont nem minden esetben válik ez be, vannak olyan kutyák, amik a gyengébb idegrendszer miatt félnek, na őnáluk nemigen segít ez a módszer.
2012. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
A kicsit ki kell vinni, hadd szokja, ha szerencséd van, akkor nem fog rosszul reagálni. Nyilván ha nagyon parázik, akkor be kell vinni, de amúgy meg kell neki adni az esélyt, mert sokkal könnyebben megszokja, ha nem csak hirtelen hangot hall, hanem a hozzá kapcsolódó eseményeket is látja.
2012. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd be mindegyiket, adjál nekik valamit amivel lekötik magukat, pl egy új rágócsontot vagy egy marék kaját. Aztán menj ki és élvezd a tüzijátékot.


nekem gyerekeim vannak, azokat sem babusgatom eddig egyik sem ébredt fel az elözö években, ha ma felébrednek akkor majd együtt nézzük az ablakból.

2012. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagynám a kicsit bezárva kettesben a nagy kutyával. Gondom neki rajtad kívül a másik biztos pont a nagykutya. ha az pánikol és a kicsi csak azt a mintát látja, akkor azt fogja megtanulni.
2012. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KutyaDuma ***** válasza:
A legjobb, ha most hozzászoktatod. A kutya az ember reakcióit figyelni ismeretlen helyzetben. Tehát ha te aggódsz akkor ő is aggódni fog. Amit tehetsz az a következő. Menj ki a tüzijáték idejére a kertbe, kis kaját és jutifalatot vigyél magaddal és ülj le valahova, ahol jól látni az egészet. Hivd magad mellé a kutyit és kezdj el enni. Ha ott van melletted és nem fél akkor adj neki jutalomfalatot és ezt ismételd meg jópárszor. Igy az egész egy kellemes élményként marad meg a kutyában és sose fog félni se tüzijátéktól, se villámlástól, mennydörgéstől. Fontos, hogy ha fél akkor legyél passziv, ilyenkor ne simogasd vagy nyugtasd, mert azzal a hibás viselkedésre erősitesz rá.
2012. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Mienket megszoktuk kötni.

Úgy gondolom, hogy a kicsit is ugyan odakell ahova a nagyot.

Kicsit aggódok én is mert, az öreg kutya nálunk is fél. Illetve van egy utcáról befogadott kutyánk, aki napközbe imád kilógni. Miatta jobban aggódok, hogy mi lesz vele.

2012. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KutyaDuma ***** válasza:

Nem celszeru a felossel osszezarni mert akkor annak a reakcioit veszi at es mind a ketto felos lesz. Amit javasoltam az mukodik;)

Ha rakeresel a youtubon h kutyadumavideo akkor csinaltsm egy reszt ami pont errol szol;)

2012. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek, de kutyaduma tanácsát fogom megfogadni, mert az illik össze legjobban az én elképzeléseimmel is. remélem a legjobbakat, és mindenkinek kitartást a saját kutyájához;)
2012. dec. 31. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!