Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jobb minőségű száraz tápból...

A jobb minőségű száraz tápból kevesebbet kell adni a kutyának mint a rosszabból? A beltartalom miatt kérdem.

Figyelt kérdés

2012. dec. 31. 11:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan annyit.
2012. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Előző vagyok. Minden táp mellé van adagoló pohár ha nem vagy biztos a mennyiségben abban kiméred és beleteszed a táljába ennyi.
2012. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen kevesebbet kell belőle adni, az útmutatónak megfelelően.
2012. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Bizony, sokkal kevesebbet.

Kutyám még csak most lett, így csak a cicámmal tudok példálózni. Amikor hozzám került whiskas-al, meg ilyen hasonló szarokkal etettem, nem voltam még túl tájékozott a témában...

Naponta 1 csurig teli tálat felzabált a macska. Olyan gyorsan fogyott a kaja hogy csak na.

Aztán utánaolvastam a dolgoknak, és vettem neki Royal Canint. Hát megdöbbentem. Kevesebb mint fél tálka elég neki egész napra. Egyszerűen nem eszik meg belőle többet, bármennyit teszek ki elé. És nem azért mert nem szereti, imádja. Etetéskor úgy veti rá magát hogy öröm nézni. :) Csak ennyivel jobb a tápértéke.

2012. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A minőségkülönbség két dologban mutatkozik meg tápoknál. Egyrészt abban, hogy miből van, tehát műanyagot kevernek-e össze a vágóhídi kukával, vagy húst is tartalmaz, és a többi alapanyag sem a szemétből jött. A másik fontos dolog a felszívódás. A pedigré és társai azért nem túl gazdaságosak, mert ami benne van tápanyag, annak egy jelentős része átmegy a kutyán, nem hasznosul a szervezetében, míg a jobb minőségű tápoknak nagyobb része szívódik fel és épül be a kutya szervezetébe.

Ezért kell abból kevesebbet adni, mert több és értékesebb tápanyag kerül a kutyába, mint egy legalja tápból.

2012. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az úgynevezett "szuperprémium"néven forgalmazott tápokkal csak rossz tapasztalataim vannak.

Volt,amelyiktől szó szerint véresre marta magát.Többitől felfújódott,kihullott vagy fénytelen matt lett a szőre,olyan hasmenése volt,hogy napokig szétf@sott mindent.Volt,hogy taxival kellett vele rohanni a klinikára hétvégén sok ezerért,úgy felgázosodott.

Minden ilyen reklám csodatápot kipróbáltunk,minddel volt gond.

Most "sarki boltit"kap,és érdekes módon azóta semmi baja.A falunkban a legtöbb kutya ilyesmi tápon meg csirkebélen,moslékon él(utóbbiakat természetesen mi nem adjuk a mieinknek),és soha nincs semmi bajuk.

Ha gondoljátok,lehet lepontozni :)

2012. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
#6: Nem minden kutyának jó minden táp, egyrészt, másrészt meg ha nem bírja az erős tápot, mert nem szokta meg, akkor nagyon lassan, fokozatosan kell szoktatni hozzá a szervezetét, mondjuk egy középkategóriás tápot is közbeiktatva, nem egyik napról a másikra váltani és várni a csodát.
2012. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Milyet és hol vesztek jó minőségű tápot?
2012. dec. 31. 14:45
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan horror drága, mégis nagyon jó! Nem egy Pedigré az biztos...
2012. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a link lemaradt. :)

[link]

2012. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!