Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Iszonyatosan harapós a kölyökk...

Iszonyatosan harapós a kölyökkutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha sétáltatom vagy játszik nagyon harap. Elkapja nadrágomat, kezemet, lábamat és nem engedi el. Sokszor vérzik is a kezem. Próbáltam, hogy erősen rászólok, nyaka mögötti bőrt megráncigálom kicsit, nyüszítek egyet mint a kutyusok, orra mellett a pofiját ütögetem az ujjammal, leszorítom a földre nyakánál fogva, de egyik sem használ. Szinte nem is reagál a dolgokra, ha mégis, akkor miután elengedett újra nekem ugrik és morog. 9 hetes a kutyus, amúgy semmi gond a viselkedésével, de ilyenkor amikor megkattan nem tudok mit kezdeni vele. Nagyon fáj, és szörnyen zavar, hogy így viselkedik? Mit tegyek?
2012. dec. 31. 15:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%

Adj neki dolgokat, amiket rághat, haraphat; játssz vele vadászósat, labdázzatok, rongyozzatok sokat. Igénye van erre, csinálni fogja, te maximum irányítani tudod nagyjából, hogy min élje ki a rágcsálási hajlamait.

Azok meg hasznosak, amiket próbáltál, valószínű, hogy nem a módszerrel van gond, hanem te nem csinálod jól. Ha nem hallgat a kutya a jelzésértékű figyelmeztetésre, akkor erőteljesebben kell vele közölni, hogy ez a viselkedés nem elfogadott egyáltalán. Nem finoman kell megrázni azt a kutyát, nem cukorból van; nyilván ne keveredjen össze az agya a gyomortartalmával, de érezze, hogy ez rossz, legyen neki kellemetlen élmény. A leszorítás is akkor hat csak, ha a kutya tényleg megadja magát, nem csak fizikailag kontrollálod, hanem megvárod, amíg felfogja az üzenetet. A pofija ütögetése csaj ingerli, és valószínűleg a nyüszítés is, ha vadászösztönből csinálja. Ha elengeded és újra neked ugrik, újra fogd le vagy rázd meg, egy pillanatig se érezze úgy, hogy ezt szabad, annyiszor tiltsd le, ahányszor szükséges, vagy legalább hagyd ott a fenébe, közöld vele egyértelműen, hogy így nincs játék.

2012. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen és én is sok mindent kipróbáltam nem jött be egyik sem, amúgy azért csinálja mert még kölyök idővel kinövi addig adnék pár tippet: ha bekapja a kezedet akkor nyomd meg a nyelvét ez irritálja és abbahagyja, vagy a szájpadlását ezt sem nagyon bírják mondjuk az enyémet nem izgatta. Vagy ha neked akar ugrani fogj a kezedbe e palackot és szorítsd össze lényeg hogy hangos legyen. Sok sikert!
2012. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a viselkedése akkor egyszerüen hagyd ott,ne vegyél tudomást a viselkedéséröl a továbbiakban. Ha lenyugodot hívd oda magadhoz és simogasd meg. Ha elöről kezdi egy erélyes nem felkiáltás után hagyd magára. Sok türelem és kitartás.
2012. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most épp leraktam az ágyról az akciója után. Vissza akart jönni, sírt, ugatott de még csak rá sem néztem. Kaparta az ajtót, hisztizett rendesen. Odajött az ágyhoz, felrakta a lábait, hogy húzzam fel, de megfogtam és visszaraktam a földre. Most nyugodtan alszik és ha megébred ártatlan szemekkel néz rám. Talán ez a nemfoglakozom téma beválik majd.
2012. dec. 31. 15:51
 5/23 A kérdező kommentje:
Első kutyus úgyhogy nagyon tapasztalatlan vagyok ilyen téren és rendesen megijeszt amikor így viselkedik. Szeretné, ha tudná, hogy én vagyok a főnök, de jelenleg nem érzem, hogy kicsit is így gondolná.
2012. dec. 31. 15:52
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
9 hetes korában még neis nagyon várd el tőle , hogy főnöknek nézzen, avval még 1 pár hetet ráérsz szerintem. Nekemis köyök kutyám van de ő 4 hónapos 9 hetesen őis hasonlóan viselkedett, de mostanra leszokott róla..
2012. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Remélem nálunk is ez lesz mert nagyon zavaró.
2012. dec. 31. 16:07
 8/23 anonim ***** válasza:
azértmegijedninemszabad, főleg a saját kölyökkutyádtól mert azt megérzi, akármilyen kicsi is. a kiskutyák játék közben szokták eldönteni ki is az erősebb, így ki lesz a későbbi falkavezér, ki van ki felett. nos ha te leblokkolsz és rettegve várod hogy mi fog történni ez a kutya csak annyit lát hogy vele szemben gyenge vagy és amíg nem változtatsz a magad viselkedéssén bizony ez nem is fog változni. nyilván nem kellemes amikor ugy megharap hogy az vérzik, -tapasztalatból tudom- de nem szabad hogy ez legyen előtted. sajnos ez a kölyök igen szemtelen aki nemigen tanulta meg hányadán is álltok. jól írták nem cukorból van, ha ő fájdalmat okoz neked te miért ne tehetnéd helyre? tiszteletlen is. nem attól lesz később sérült a kutya mert alaposan helyre teszed hanem pl. éppen ettől hogy félelemből sajnálatból akármiből ráhagyod. hasznos lenne ha erre a gondolkodásmódra mindenképp ráállnál. nekem is be szokott néha pörögni játék közben de amint rászólok már abba is hagyja. amúgy megmondom őszintén -és most lehet hogy le leszek hurrogva- az enyém is pontosan ilyen volt, már azt hittem hogy egy agyament kutyát fogtam ki életemben először -mindig is kutya közelében nőttem fel/voltam-. nálunk az volt hatásos hogy felül a nyakán a bőrt ugy huztam meg hogy megnyikkanjon. tehát fájjon neki. egy hét és már minden tökély volt. mára meg már csak rá kell szólnom.
2012. dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
jah és mégvalami. mindenképpen ivartalanítsd. idő van, gyűjtsd össze a rávalót, ez neked lesz nagyon nagyon jó. és persze a kutyának is.
2012. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Közben emeljem is meg? Pontosan hogyan csináljam? Nálam még sosem nyikkant meg, sőt hangot sem adott ki közben. Valamit biztos elrontok.
2012. dec. 31. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!