Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet lenyugtatni a...

Hogyan lehet lenyugtatni a kutyát? Szegényke fél a petárdázás miatt.

Figyelt kérdés
Még nincs is 6 óra de a környékünkön már petárdáznak, éjfél körül pedig nagyon sok tűzijáték szokott lenni, és a kutyám már most bebúj az ágy alá. Mit lehet, tenni, hogy ne féljen, és egy kicsit megnyugodjon?

2012. dec. 31. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

kellett volna kérni előre gyógyszert,én is minden évbe ilyenkor kérek nyugtatót,doki xanaxot ad ilyenkor,félbe kell törnöm aztán adagolni szükség szerint.

Most annyit tudsz hogy ne tápláld a félelmét,ne nyugtasd,be babusgasd,próbálj fegyelmezett maradni,és hagyd rá a dolgot.

Még most menjetek le egy fárasztó nagy sétára,de tényleg akár fussatok bármi csak fáradjon le,este meg csinálj háttérzajt amennyire tudsz hogy elnyomja kicsit a hangokat.

2012. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

Vigyétek be, és valaki mindig legyen vele, simogassátok, foglalkozzatok vele, különösen éjfél körül. Semmi esetre se hagyjátok magára. Ha vele vagytok, megnyugszik egy kicsit.

Én ilyenkor mindig beengedtem a kutyámat, leültem mellé a padlóra, és simogattam, hogy ne féljen annyira.

2012. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
persze, Kvittagirl, mert sokkal könnyebb benyugtatózni és magára hagyni a kutyát, mint foglalkozni vele egy kicsit... Szegény kutya!
2012. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jázi&Csenge ***** válasza:
96%

Kvittagirl-nek teljesen igaza van, 100%-ban egyetértek vele. Nem is tudok már mit írni...:)

A második válaszolóra viszont ne halgass. Igaz, hogy megnyugtatja valamennyire a kutyát a gazdija jelenléte, de NEM KELL SIMOGATNI! Mert azzal csak megerősíted abban, hogy jó amit csinál, igenis félni kell a petárdától, tűzijátéktól, remegni kell és sokkot kapni. Ezt nem szabad!

2012. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vedd magad mellé, ha kell, pórázon, és ne foglalkozz vele, legfőképpen ne simogasd meg ne gügyögj neki. Ha nagyon hisztizik, tör-zúz, állítsd le, de amúgy mutass nyugalmat, lássa rajtad, hogy nem történik semmi különleges.
2012. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%

Kedves 2. és 3.! na, így kell tökéletesen elrontani egy kutyát, és még félősebbé, ijedősebbé tenni...

Foglalkozni kell vele, ha tud az ember, mert nem kapott szinte sokkot a kutya, mert a játék/tanulás elvonhatja a kutya figyelmét, de kétlem, hogy szilveszterkor bárki tudná tanítani a kutyát, pláne, ha félős az egyed...nem lenne képes koncentrálni sem a gazdira. Simogatni, babusgatni, nyugtatgatni, gügyögni neki, dédelgetni viszont már mondhatni egyenesen TILOS, már leírtam miért.

2012. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha fél a kutya, akkor a simogatással még ráerősítesz....


Én anno az első szilveszterkor fogtam a kutyát és kivittem magammal az erkélyre. Durrogtak ezerrel mindenfelé (belvárosban lakom), de látta, h nyugodt vagyok, szóval őt se érdekelte. Második szilvesztert konkrétan átaludta és még nyűgös is volt, hogy mit csörömpölünk a poharakkal. Most is itt van mellettem, alattunk a három hülyegyerek már fújja a dudát kinn meg megy az égzengés, ő meg alszik.

2012. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. dec. 31. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!