Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vezényszóra, fekvésből miért...

Vezényszóra, fekvésből miért ül fel nehezen a kutyám?

Figyelt kérdés

2012. dec. 31. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem minden kutya szeret engedelmeskedni mindig, minden értelmetlen parancsnak. Ha átlátja, hogy ennek semmi értelme, akkor csak csesztetésnek veszi, azt meg nyilván nem csinálja szívesen. Én szeretem az ilyen értelmes, komoly kutyákat.
2012. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mert neki az "ül" nem a pozíciót jelenti, hanem a folyamatot amikor leteszi a fenekét, tehát amikor fekvésből ülteted, akkor azonos vezényszóra ellentétes viselkedést kérsz.

Amúgy be lehet általánosítani, de nekem könnyebb volt ezt megtanítani és egy másik vezényszóra tenni.

2012. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vagy azért, mert lusta, vagy mert valamiért nehezére esik neki az a mozdulat. Ha csak nemrég kezdte, ajánlatos dokival megnézetni.
2012. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor később tanítsam neki, mondjuk "fel" vezényszóra? Most nem tudunk sétálni menni a petárdázások miatt és gyakoroltunk, ami már megy ül, fekszik és gondoltam nem sétálgatok a csöpp lakásban hanem helyben csinálja de csak ritkán csinálta meg. Bezzeg egy egész tál kajáért azonnal megcsinálta :)
2012. dec. 31. 17:42
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
nálam fektetésből a lábhoz vezényszó vált be. Gyönyörűen felpattan ülésbe. és fent várja a jutalom. Azzal az első időben segithetsz neki.
2012. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Talán használhatnál jutalomfalatokat, amíg rögződik a kutyában a vezényszó és a mozdulat.
2012. dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kezd el az elejéről tanítani az ültetést, csak éppen ne állításból ültesd, hanem fektetésből. Megvezetéssel csináld, jutalomért, a fejemet teszem rá, hogy 2-3 gyakorlás elég (már ha jól csinálod), hogy a kutya megértse, ilyenkor mit vársz el tőle.
2012. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
23%
Vidd el iskolába!!! Mások meg ha nem értenek valamihez, akkor ne beszéljenek baromságokat!!! Az ilyen "okos" tanácsoktól meg tudok veszni!!!!
2012. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ezzel én is mit szenvedtem, szenvedek. Ülésből gyorsan fekszik, de fekvésből sokszor lassan és csak félig ül fel.

Ha a kutyád nem tudja a felülést, akkor megvezetéssel, kajával mutatva tanítsd meg neki.

Ha már tudja, mint az én kutyám, csak lassan-nem teljesen ül fel, akkor segíts neki. Állj be mellé úgy, hogy a jobb kezed felé essen a feje. Fektesd le, jobb kezedben fogj kaját-labdát. És a vezényszó elhangzásakor gyorsan emeld a feje felé a jutalmat egy hirtelen mozdulattal. A vezényszó is biztató magas hangú legyen és amint felpattant, azonnal add a jutalmat.

Aztán folyamatosan fordulhatsz be a kutya jobb oldala felé, hogy már láb mellett is felpattanjon. Itt is adhatsz segítséget, kezeddel a feje fölé rántod a jutit és felüléskor megkapja.

Illetve még segíthet, ha bal lábaddal megpöckölöd a mellső lábait, ez lehet egy kis jel akár versenyeken is, messziről nem is veszi észre a bíró :)


Ezeket alkalmazom én is össze-vissza...tréningen már egész jó a dolog, de versenyen nem...ezért a legutóbbi versenyen adtam inkább plusz testjelet...NAGYOT :D

2012. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves 8-as!

Leírnád a Te módszeredet, ami tuti biztosan használ?

Köszi!

2012. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!