Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kiskutyát a harapdálásról?

Figyelt kérdés
A 6 hetes vizslánk harap és mindent meg akar rágni,hogy lehet erről leszoktatni?

2012. dec. 31. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyomj a szàjàba egy cumit oszt hadd ràgja.

Amùgy milyen fajta kis kutya?

2012. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vizsla
2012. dec. 31. 18:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is 6hetesen nem lehetne még nálad.. Többek között pont ezért, mert az anyjától meg a testvéreitől kb most tanulna meg finoman harapni.


Annyit csinálj hogy ha harap akkor jajdulj fel és hagyd abba vele azonnal a játékot. Nem kell semmi pótcselekvést keresni neki :D

2012. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban fegyelmezd.Csap rà ha kell.

Ès majd ö is ràjön hogy nem szabad.

2012. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
először nem lesz könnyű. nekem ugy váltbe hogy folyamatosan a sarkában voltam amin t érdeklődni kezdett valami iránt amit nem szabadna rágni azonnal rászoltam, olykor még el is löktem a tett színhelyéről-no nem durván- . ha a játékát harapta azért meg egy brávo vagy valami. előre szólok hogy elöszőr nyafogni fog -az enyém legalább is ezt tette- mert ugy érzi hogy minden baj, ugyanis ilyenkor egy lakásban millió dolog felé veszi az irányt amit ugyenem lehet. idővel lassan -kb egy hónap a tuti- megérti. a másik hogy haakkor kaptam rajta ha épp valamit mégis elvett, de bizony probálkozott ő a szemem láttára is akkor picit meg lett cinbálva fölül a nyakán a bőr és finoman ellöktem/másfele tereltem a tett színhelyéről. persze egy bizonyostiltó szót mindig mondanikell. ez bármi lehet de általában a fuj és a nem szokott lenni. így később elég lesz az is ha csak simán szólsz azonnal hagyni fogja.
2012. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Velem is így volt. Én úgy csináltam hogy amikor megharapott adtam neki egy kockacukrot. Tudom butaságnak tűnik de ha tudja hogy kaját kap tőled akkor nem harap meg. De hogyha nem válik be? Akkor vegyél neki gumicsontot vagy gumicsirkét vagy akármien puha játékot akkor azt págcsálja
2013. jan. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A harapás akkor rossz, ha fáj is neked. A kölykök szokták egymást harapdálni, sőt az anyjukat is. Az anyakutya, ha már elege van vagy már durvul a játék akkor egyszerűen feláll és otthagyja a kölyköt. Tehát neked is célszerű ezt tenned. Ha harap és fáj, akkor felállsz, otthagyod és nem is nézel rá, ha jön akkor hátat forditasz neki.


Ha megrág dolgokat, akkor vegyél neki egy füstölt marhalábszárat. Ezen elmolyol majd jópár napig. Ezen felül ne legyen sok játéka és ezek se legyenek mindig odaadva neki. Plusz a rongálás általában az unalom jele, tehát több séta, foglalkozás is segithet a dolgon.


Ezen felül, ha tudod vidd kutyaoviba, van pár hely ahol ingyenes, mig máshol fizetős... (pl az Alfa kutyaiskolában ingyenes:))


Szabó Tamás Bence által mondottakat nem javasolom, mivel ezzel pont megjutalmazod a kutyát a harapásért. A kutyák nem emberek, ők ilyen áttétes dolgokat nem tudnak összekapcsolni.

2013. jan. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul a kocka cukor qrva jót teszt a kutya fogainak is ...
2013. jan. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy beválik-e, de én azt láttam a 101 Nagykutya c. sorozatban, hogy ilyenkor vajjal kell bekenni a kezed és az orra alá dugni, hogy nyalogassa... elvileg ettől tudni fogja, hogy az emberi bőr más mint az állatoké. itt a videó http://www.youtube.com/watch?v=CVb1G8oMk_M ( 34:55-kor van szó erről a témáról) remélem tudtam segíteni :)) majd írd meg légyszi a tapasztalatodat!!
2013. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ettől max azt tudja, h a vajat megeheti a kezedről, mivel nem harap ilyenkor ezért nincs is meg az összefüggés, ami alapján tanulhatna. Sok butaságot mondanak, de hidd el amit írtam az az esetek 95%-ban hatásos.
2013. márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!