Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit eszik egy dán dog?

Mennyit eszik egy dán dog?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Olyan nincs .. csak német dog van.

Sokat .. persze attól is nagyon függ hogy miből, de a napi tápadagja több kilo.

2012. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokat!


egyébként: Wikipédián ezt találtam: "Főleg a német, és dán tenyésztők között alakult ki heves vita, így a világ elé két néven jutott el: német vagy dán dog. Mindkét név alatt ugyanazt a fajtát értjük, de a hivatalos FCI-elnevezése: Deutsche Dogge, vagyis német dog. Érdekes, hogy angol nyelvterületen ma is Great Dane (a nagy dán) néven ismerik."

2012. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elég sokat...

Csak abban reménykedj hogy nem olyan mint ScobyDoo :D

2012. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem egyszerű. Ez a táptól is függ. De mindenképp többet mint egy normál méretű kutya. Én onnan közelíteném meg a kérdést hogy mennyit szánsz rá naponta. Ha eleget legyen dogod. De én a helyedben inkább a menhelyen keresnék kutyát ahelyett hogy drága pénzért vennék egyet.
2012. dec. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első, a napi tápadagja több kiló?

Ez egy gabonamentes Acana táp (Wild Prairie) etetési útmutatója (alacsony aktivitás /szinte mindig ebbe a kategóriába tartozik a német dog, mert nem épp egy sportos, aktív fajta/-magas aktivitás):

2 kg 30 g 60 g

5 kg 60 g 90 g

10 kg 120 g 160 g

20 kg 180 g 270 g

30 kg 240 g 360 g

40 kg 300 g 450 g

50 kg 360 g 540 g

60 kg 420 g 630 g


Ha azt nézzük, hogy egy dog lehet 60 kg-nál több is, és ha magas aktivitással számolunk, akkor sem lehet kb. 600-800 g-nál több az adagja egy nap egy német dognak ebből az Acanából.


Ez pedig egy olcsóbb, kevésbé jó, nem gabonamentes táp (Cibau) etetési útmutatója szerint van:

+60 kg=670-950 g/nap


Más etetési útmutatót hirtelen nem találtam, de azért ne túlozzunk, egy kg-nál többet csak az olcsó, gabonával teli, meg az ilyen Pedigree féle gagyikból kell adni. :) És azt hiszem ezzel a kérdésre is válaszoltam (tehát kb. 1 kiló, vagy annál kevesebb tápot fogyaszt egy nap egy német dog).


De ahogy már írták, és ahogy abból a két etetési útmutatóból is levonhatod, a dogok napi adagja is tápfüggő, mint minden más fajtáé is :)

2012. dec. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom annyit, amennyit az adott összeállítású házi kosztból vagy tápból igényel. A tápokra ez rá van írva, a házi összeállítást pedig úgy érdemes csinálni, hogy utánanézel rendesen, akkor pedig fogsz találni támpontot az adagokra vonatkozóan. Mindemellett gyönyörűen látszik a kutyán, hogy kell-e módosítani az adagját, mert ha túl sovány, akkor növelni kell, ha hízik, akkor pedig csökkenteni, értelemszerűen. Nem bonyolult.
2012. dec. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nagyon sokat szóval adj neki 200g csa olvastam nekem tacskó keverékem van
2013. jan. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A tápok szert sem érnek egy nagytestű kutyának mert nem izmosodik tőle. 100% hús kell nekik
2023. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!