Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan fennel kutyapszichologia...

Jan fennel kutyapszichologia című könyvet olvasom, és most járok ott, hogy a menhelyről szerez egy kutyust. Azt irja, hogy hagyta megszokni a helyzetet, hogy bizalmat szerezzen a kutyánál. Nem lett volna egyszerűbb kényeztetni?

Figyelt kérdés
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. aug. 26. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Jan Fennel módszerei nekem abszolút nem szimpatikusak. Egy hülye nő szerintem.
2009. aug. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
És az miért jobb ha kényezteti? Szerintem annak a kutyának elég ijesztő lett volna ha valaki megfojtja a kényeztetésével... Amúgy meg a kutyanevelés pont abból áll, hogy nem kell elkényeztetni, mindenkinek úgy a jó.
2009. aug. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a kényeztetést nem úgy értem, hogy egyfolytába bújjon oda a kutyához, hanem hogy legalább naponta 2-3x simogassa, és foglalkozzon vele!!
2009. aug. 26. 00:33
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Én személy szerint sokkal jobban örülnék ha nem zavarnának, hanem magamtól szokhatnám meg a helyem, bár lehet hülyeség mert én ember vagyok. Nem tudom miért baj, ha először megnyugszik, és utána foglalkozik vele az új gazda. Amúgy nem valami harapós terrierről van szó? Én úgy emlékszem... Láttal máshol is így csinálták, a menhelyen, pár napig csak ültek a harapós kutya kennelje mellett...
2009. aug. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki járt már menhelyen vagy csak foglalkozott több kutyával tudja, hogy minden kutya más. Ezért vannak ugyan vezérelvek, de ezeket a kutya egyéniségéhez kell igazítani. Vannak a félős kutyák, akiket bántottak. Őket békén kell hagyni, hogy megszokják a helyet. Ha barátkozni akarnak, akkor barátkozunk velük, ha nem, akkor hagyjuk, hogy megszokják a helyet. Vannak azok a kutyák, akik gazdiktól kerültek a menhelyre (meghalt a gazdi vagy elköltöztek és ezért kellett mennie a kutyának). Ők jobban szocializáltak, ezért jobban is vágynak az ember társaságára, ezért rövidebb idő nekik az új helyet megszokni és náluk általában működik az azonnali szeretet adás és elfogadás.
2009. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
képzeld el hogy nevelőszülőkh9öz kerülsz, azt szeretnéd hogy egyfojtában veled foglalkozzanak és telégy a téma?
2009. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lett volna egyszerűbb. Ha odamegy és rátukmálja magát a kutyára, akkor mindig csak az marad meg a kutyában, hogy "jaj, ez a hülye nő már megint rámszállt". Ha viszont békén hagyja, hamarosan hiányozni fog neki az emberek társasága és magától odamegy játszani meg simogatást kérni.
2009. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!