Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kint...

Hogyan szoktassam a kint tartott kutyát egy helyre wc-zni?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kan labradorunk, meg egy hatalmas kertünk (gyep). Sajnos jelenleg mindenhová elvégzi a nagy dolgát, de amióta van házikója, főleg amögé 3-4 méterre. Még ülve pisil.

Amióta csak elhoztuk, ki volt neki jelölve egy rész, ahová összegyűjtöttük amit a kertben végzett, hátha odaszokik. Sajnos ott nem szereti csinálni. Bevallom, nem figyeljük mikor végzi dolgát, mert folyton kint van. Se nem dícsérjük, se nem szídjuk.


Építsek neki egy körbehatárolt homokos részt? Mennyit figyeljek rá? Hogyan adjam tudtára a "baleset" után, hogy az nem volt helyes?


Szeretném ezt helyrehozni. Minden tanácsot szívesen veszek, és megfogadok. Kérlek segítsetek!



2013. jan. 1. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
A kutya nem macska, nem fogod tudni egy helyre szoktatni.
2013. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hovarju ***** válasza:
42%

Meglehet szoktatni rá. Általában úgy ahogy már leirtad: arra a helyre kell vinni a kakit, ahová szoktatni szeretnéd.

De odaszokni csak akkor fog, ha megdicséred amikor jó helyre végzi a dolgát. Ha máshova piszkit, a lehető leghamarabb össze kell szedni és el kell tüntetni a szagot egy kis kölnis vizzel.

2013. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
az én kutyáimat is így szoktattam rá és bevált! naponta elég sokszor kiviszed arra a helyre ahova te gondolod h piszkítson és idővel a kutya rájön h oda kell elvégezni a dolgát. ha ,,baleset,, van soha ne dörgöld bele az orrát stb...mert hallottam ilyen marhaságot. ugyanis pl a pisiben ammónia is van ami belélegzése nem inge egészséges... ne is kiabálj vele inkább csak határozott hangon mond h ,,mit csináltál!,, bár..nem muszáj mert ,,balesetek,, azért 1,2ször előfordulhat
2013. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
#2 módszere működik. De azt se felejtsd el, hogy a kutya önálló akarattal rendelkező élőlény. A kutyám viszonylag hamar megértette mit kívánok tőle, szépen oda is végezte a dolgát, kivéve ha valami vélt vagy valós sérelemért kívánt elégtételt venni. Olyankor a kocsi a bal első ajtaja előtt és környékén volt telepotyogtatva, tekintet nélkül az esetleg várható retorziókra... "Gazda ott száll be, biztos észreveszi, csak hogy érezze a törődést" - volt a pofájára írva. Szerencsére nem túl gyakran voltak ilyen játszmáink a falkavezéri pozicióért.
2013. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nehéz lesz, de meg kell csinálni. Amint nem lesznek fagyok, nekilátok. Az segít, ha kap egy kb. 1x1m-es területet körbehatárolva és homokkal beszórva? Eddig a fűbe végezte dolgát. A fűben fogja ezután is? Vagy csak a füvet határoljam körbe? Vagy ne határoljak semmit? :)
2013. jan. 3. 19:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelentem minden balesetet összeszedtem, és a helyüket egy pumpás wc illatosítóval befújkodtam (ez a megoldás nagyon megtetszett, egyikőtök írta). Pár darabot egy helyre pakoltam. Remélem sikerül. Jó tanácsok még jöhetnek! :)
2013. jan. 4. 14:59
 7/8 stone8083 válasza:
46%
Mit sikerült mostanra elérni, mi vált be, most mi vagyunk hasonló helyzetben, kíváncsi lennék... Köszi előre is, remélem még aktív vagy....
2015. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem voltam kitartó, és más körülmények is ellenünk dolgoztak, így semmi változás. Összeszedem mindig. Azóta mondjuk érettebb lett, és vannak "kedvenc helyei". :)
2015. ápr. 26. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!