Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor-kuvasz keverék...

Perpatvar kérdése:

Berni pásztor-kuvasz keverék kiskutyáink születtek és az orruk nem fekete, hanem rózsaszín, fekete pöttyökkel. Van rá esély, hogy ahogy nőnek, idővel egyre jobban pigmentálódik? (megnéztem hóorról képeket, de ezek nem így néznek ki)

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 21:58
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%
na és mi lett a kutyusokkal kedves tenyésztő? Chip, oltások, féreghajtó, szerető gazda meg van nekik? Vagy fogalmad sincs?
2013. máj. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
0%
Jót mosolygok, ezen a chip mánián! A chiptől már egészséges a kutya? Vagy mit befolyásol? Hogy kié a kutya! De ezt a vásárlás után a gazdának úgy is újra regisztrálni kell. Ez egy új őrület, a szűrés, és törzskönyv, mániásoknak! Ha tudnák, hogy a törzskönyv ma Magyarországon semmire nem biztosíték, nem így favorizálnák! nem akarom a tudatlanokat felvilágosítani,milyen kamu is lehet. Szerződés? Mondja már el, aki úgy kedveli, hogyan lehetne érvényesíteni? Azt a több százezres, vagy milliós bírósági költséget melyik tenyésztő tudná vállalni, ha a rossz gazdát beperelné? Szűrés? Mire? /felsorolást kérnék!/ A legtöbb genetikai betegségre nem igazán lehet szűrni, vagy ha lehetne is, olyan költség amit embernél is milliókban mérnek! Az amire pedig jelenleg elérhető módon "szűrnek" az csak, főleg a vevők kábítása! Ha úgy menne hazánkban is a tenyésztés, mint nyugatabbra, Nem nagyon lenne menhelyre szükség, és az állatvédők sem gyűjthetnék a sok hiszékeny embertől a pénzt!
2013. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád, hogy a törzskönyves kutyáknál már eddig is divat volt a chip, akkor nem beszélnél ekkora majomságokat. A törvény szabja meg, hogy csak chippel adhatod tovább a született kiskutyát. A, hogy nálunk a törvény mindenkinek smafu, az már más tészta. Hihetetlen nagy badarságokat hordtál össze. Akik igen is foglalkoznak a kutyáikkal, azok megcsináltatják a szűréseket. Nem mellesleg nem minden papír kamu. De addig míg az emberek így gondolkodnak, mint te addig is elég kevés a menhelyek száma az országban.
2013. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
46%
Neked, a legcsekélyebb fogalmad sincs, mik vannak a kutyázásban! Nem nagyon ismerheted a magyar viszonyokat! Sajnos, a tízen egynéhány év alatt volt már némi rálátásom. Na persze, nem is értetted mit írtam! A chippet azért jegyeztem meg, mert minden butácska, ezt is úgy írja le, mintha valami köze lenne a kutya minőségéhez! Szűrés? ...meg van szűrve a kutyám, mondja,pl-ul egy "tenyésztő" DP-ről, de az "C"-s, és tenyészt vele, mert szűrt! De arra nem írtál, hogy mire lehet szűrni, aminek valami értelme van!
2013. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Vissza olvastam mit is írtam, hogy mire kellett volna válaszolnod! Nem azt írtam, hogy mióta, meg,hogy kötelező-e, csak azt, hogy az tök mindegy, hogy van - e chip, vagy nincs, nem ez dönt a kutya minőségében, mert az csak egy jelölés!
2013. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Ja, és nem divat a chipp, hanem így lehetett jelölni, mióta a tetoválást megszüntették! Én már 9! éve chippel adom el a kutyáim!!!!!!
2013. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyébként nem bántásból írtak neked az előző válaszolók, csupán próbálták elérni hogy több almot már ne akarj lehozni.
2017. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!