Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap este /szilveszter este...

Tegnap este /szilveszter este a kutyám megijedt és eltűnt? (Több lent)

Figyelt kérdés

Kezdem az elejénél ha nem gond.

Tegnap nővérem szilveszteri partit tartott a házba.(Nem hívott meg sok embert csak 5 oszt. társát)

Szó szerint kihasznált mert én takarítottam egyedül a házba míg ő semmit se csinált és azt ígérte kaphatunk palacsintát mert ugye én csináltam nekik a kaját.Mikor megjöttek akkor engem és a 2 tesómat beküldött hogy nem kaphatunk majd kaját és hogy majd bent tv-zünk és őket hagyjuk bulizni.Így is volt de előtte mondtam neki mert én nem értem rá hogy csukja be a kutyát mert fél a durrógásoktól. El is indult ...Hát nem csukta be és én ezt nem tudtam.Abban a tudatban voltam hogy becsukta a kutyát.Anya megjött 7 kor(este) a munkából és látta hogy a kutya nincs kint és ő is azt hitte hogy be van csukva a kutya.Anya se akarta zavarni őket azért mi 4-en bent tévéztünk.Anya mondta hogy megint kellene adni a kuyának sevenált(nyugtatót hogy ne legyen görcse mert epilepsziás egy korábbi mérgezésből)Este negyed 11 kor megyünk ki a kenneléhez hogy adjuk még neki egy kis szevelánt hogy ne görcsöljön be.. de nem volt ott.Akkor el is indultunk megkeresni de nem találtuk.Éjfél után 5 perce értünk haza.

....

Másnap reggel anya és a nővérem elindultak kutyát keresni.Nem találták. Elindult anya apával kuyát keresni ők aztán az egész erdőt bejárták(mert erdő szélén lakunk)de semmi.Délben elküldi anya nővéremet kutyát keresni biciklivel hogy keresse meg.Mentek vele a haverjai is.Találkoztak egy bácsival nővérem megadta neki a zámát hogyha látja akkor hívja fel.Rá fél órára hívja az úr hogy halotta a hírekben hogy Balástyán találtak egy kutyát olyat ami ilett a mi kutyán leírására.Nővérem felhívta apát és elmondta neki.Apa felhívta a rádiót és elkérte a számot.Felhívta és elmentek anyával a kutyáért vagy legalább is megnézni hogy ő e és ő is volt.

De megsérült.Teljesen a baj fölső combjától át a neviszervén a farkáing van egy nagy vágás.Valami durván elvágta .Vérzik(zett).Holnap visszük az állatorvoshoz reggel.Az lenne a kérdésem hogy mi lehet az ami látszódik ami kilóg mert olyan mintha a belei lógnának ki csak benne van egy zacskóba.Az a bele lehet?Ugye nem kell végleg elaltatni?


2013. jan. 1. 22:57
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
81%
Szegény kutya.. Ennyire felelőtlen nem lehet.. Nézd meg hogy mi lehet. Mégis, hogy van? 1 zacskó van a kutya hasára kötve?
2013. jan. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

És ezzel miért várnak holnap reggelig???

Állatklinika, vagy ügyelet vagy felcsörgetni az állatorvost???

Gratulálni tudok csak...

2013. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
A bele tuti nem,akkor már nem élne. Már el kellet volna vinni dokihoz,nem pedig reggelig húzni a dolgot.
2013. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Sándorfalván lakunk és itt és a környező városokban nincs rendelés.
2013. jan. 1. 23:12
 5/51 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nincs, hogy nincs rendelés. Ügyelet biztos van valahol.
2013. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy 24 órája nem evett.Csak ma birt megenni egy virslit azt is nehezen.Én is annyira sajnálom a kutyánkat mert tegnap mikor elszököt belegondoltam mit is érezhetett:durogtatnak a fülébe azt se tudja merre megy csak előre a végtelenbe minuszokban éhesen kóborólt 12 óra hosszánát.Ja nem is irtam de 10 km terre innen találták meg
2013. jan. 1. 23:16
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
Haladjatok az állatorvoshoz, most azonnal! Az a kis zacskó szerű izé jó esetben csak a hasfala, vagy egy bélfodor, rossz esetben meg valamilyen belső szerv. Ha fontosabb szerv, akkor mivel a hasüregen kívül van, valószínűleg megsérült, örülhettek ha rendbe lehet hozni. Sajnos annak is fennáll a veszélye, hogy nem éli túl. De az mindenképp sokat lendítene a dolgon, ha most látná egy orvos, mert ha nem lesz kezelve, holnap reggelig, simán belehal. Úgyhogy vagy szépen végig nézed ahogy a kutyád fájdalomtól küszködő, súlyos sérüléstől sokkos teste felmondja a szolgálatot, és a kutyák kínok közt pusztul el, vagy fogod magad, és elviszed állatorvoshoz. Még ha az orvosi kezelés ellenére is meghal. Nem lesz jobb érzés tudni, hogy mindent megtettetek érte?
2013. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Valahol tuti van ügyelet . Azonnal oda kell vinni, így sem biztos, hogy túléli.
2013. jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kellett volna ennie, ha holnap még él és eljuttok vele az orvosig. Ilyen sérülést altatás nélkül nem tudnak ellátni. Ahhoz meg üres gyomor kell.
2013. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Most épp alszik és nem lóg ki annyira csak egy 2 centi métert.
2013. jan. 1. 23:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!