Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni 1 kutyát, de...

Szeretnék venni 1 kutyát, de segítség lenne ha mondanátok fajtákat. Lejjebb leírom a feltételeket . Tudtok?

Figyelt kérdés

Házőrzőt szeretnék ,olyat ami a gazdákon kívül nem enged be senkit.(Elég rosszak a szomszédok)

A gazdáinak engedelmeskedik,tanítható.

Szép.Szukát vagy kant??Vagy megérné a menhely??


2013. jan. 2. 06:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menhelyi kutya is tokeletes. Amilyen kutyat Te szeretnel azt rengeteg tanitassal, foglalkozassal lehet elerni. Egyebkent a nemetjuhasz jo fajta de hangsulyozom rengeteg ido foglalkozas a titka a jo es szofogado hazorzonek.
2013. jan. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Igen, a német juhász, a kuvasz, a komondor, tekintélyt parancsoló házőrzők. Persze tanítani is kell őket.

A puli, bár elsősorban terelő-kutyának lett teremtve, de nincs az az ember, aki úgy tudjon beosonni valahova, hogy a puli nem veszi észre, és nem jelez. Nagyon jó jelzőkutya.

2013. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

2-e3s vagyok!

Igen, a helyedben én is először a menhelyeket nézném végig.

2013. jan. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

A szép tök relatív.. Van akinek az afgán agár valakinek a pitbul valakinek meg a németjuhász tetszik.. Ennél kicsit pontosabban fogalmazd meg a külsejét :D

Minden kutya tanítható, csak valamelyik könnyebben valamelyik nehezebben, valamelyiknek erősebb vezető kell. Valakinek egy gyengébb kezű is megteszi..


Ha házőrző kell akkor mindenképpen valamilyen őr kutya szerűséget választanék. Viszont ezekhez erősebb vezető és keményebb kontroll kell.


Az a baj egyébként hogy fajta alapján nem igazán lehet magas területvédő ösztönű kutyát választani. Nekünk van a környékünkön egy kan KÁJ aki vidáman eljátszadozik kerítésen keresztül az én kan amerikai buldogommal :D..


Terület őrzésre egyébként manapság már kutya annyira nem jó, hiszen megmérgezik, lelővik akármi.. Úgyhogy a kutya leginkább jelzésre szolgál manapság. Amire meg elég sok kutya megfelel.

2013. jan. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

igen én nekem is német juhászom van nagyon játékos, könnyen tanul, jól véd,hiszen rendőr kutyaként is használják.De amit a többiek mondanak, igen csak sok gondozás kell neki.

hiszen azt az 1-et nem szereti ha sok időre magára hagyják.

de még javaslom neked a rottweilert, Argentin dogot,Kuvaszt,komondort,kaukázusit,

2013. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Menhelyek dugig vannak német juhászokkal (is) például. Megérné ott körbe nézned.
2013. jan. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Szerintem először mindenképpen menhely.
2013. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Rotweiler egyáltalán nem érné meg?? Mert nekem tetszenek.
2013. jan. 2. 11:46
 9/28 anonim ***** válasza:
tök mindegy. te még nem igazán értesz a kutyákhoz, tehát ,valószínűleg egy erős,domináns kutyával ,nem is tudnál mit kezdeni. de ,ha már elkezded,inkább ments meg egyet a menhelyről. ne legyen túl nagy, lehetőleg szuka-ivartalanítva. és gondold végig az anyagi részét. kutyasuli nélkül,kicsi az esélyed a képezhetőségre,és nagyon nagy a félrenevelésre:) gazdáinak??? akkor ne nagyon keress egygazdás kutyát! sajnos a jó házőrzők legtöbbje egygazdás:)
2013. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Csak szólok mielőtt ilyen válaszok jönnének volt már elég sok kutyám ,tudom h mi az a hiearchia és nem csak ezt még sok mást .A kérdést csak azért írtam ki ,hogy mások véleményét is kikérjem,ne csak az én véleményem érvényesüljön.
2013. jan. 2. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!