Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy van egy a...

Most akkor hogy van egy a chip kérdés? Minden kutyának kötelező jan.1-től? És hogyan ellenőrzik?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 10:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%
10851362136szer leírtuk. Nem kap a kutya addig oltást amíg nincsen benne chip. Nem fognak házhoz menni és kutyát átnézni stb. Az állatorvos fogja jelenteni hogy ha nincs chip a kutyában. A bünti 15-45ezer között lesz ha jól tudom plusz a chipelés plusz az oltás :)
2013. jan. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
54%
Már 4 hónapja kötelező a chip minden kutyába, csak most jár le a türelmi idő. Ha orvoshoz viszed és nincs benne chip, az orvosnak kötelessége jelenteni ezt. Chip nélkül az oltásokat sem kaphatja meg. A bírság 15000-40000-ig terjed, de el is kobozhatják a kutyát. Illetve fognak kimenni ellenőrizni is sok helyre. Szóval nem érdemes kijátszani ezt a törvényt.
2013. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%

Diesel23

Fognak menni, nagyon helyesen. Hozzánk, vidékre legalább is jönnek majd. Jóban vagyunk a dokinkkal, ő mondta, hogy lesznek szúrópróbaszerű ellenőrzések nálunk is.

2013. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
31%
Nem hiszem hogy ki fog menni bárki is mivel nem vagy köteles beengedni.. Rendőrök meg nem fognak ezzel foglalkozni valószínű, de majd meglátjuk ha lesz háznál is ellenőrzés annál jobb :)
2013. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom mit hadakoznak emberek a chip ellen?

Nincs 3.500 Ft, hogy berakasd és regisztráltasd (ennyi minden állatorvosnál, aki többet kér érte, az törvénybe ütköző).

Ha ennyi pénz nincs egy chipre, akkor minek a kutya?

2013. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
65%
Jó oké feltételezzük hogy kijönnek házhoz ellenőrizni. Kik fognak kijönni? Akik kötelezhetnek arra hogy beengedd őket a kertbe?
2013. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
87%

A chipet leolvasni két másodperc. A nyugisabb, kevésbé területvédő kutyáknál kerítésen kívül is könnyen megoldható. És sokan úgy is be fogják engedni az embereket.

Egyébként állatvédő szervezetek, önkéntesek mennek valószínűleg körbe majd.

2013. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
61%
És már az is bőven elég, ha csak 10-20 így kiszabott bírság lesz, aminek elterjed a híre, máris komolyabban fogják venni az emberek ezt a törvényt.
2013. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
35%
Értem tehát az aki rakatott chipet az majd beengedi őket aki meg nem az meg úgy se fogja.. Ergo fölösleges időpazarlás kijárkálni házhoz. Az állatorvosos megoldás a legjobb..
2013. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy nehogy félre értsetek nem vagyok ellene a chipezésnek sőt. Mind a 3kutyámba van és jó dolognak tartom, de ha meglátom hogy valaki benyúlkál a kerítésen és tapizza a kutyámat minimum eltöröm a kezét.. és a chipleolvasót meg véletlen leejtem.
2013. jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!