Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű, nagyobb bundájú...

Közepes testű, nagyobb bundájú nyugodtabb kutyafaták?

Figyelt kérdés

Ikerházban lakunk, a főbérlőnek kisebb testű kutyái vannak, egy tacsi, egy csivava egy palota pincsi és egy jack russel terrier. A tacsi kan, el van zárva, szóval rá nincs veszély, de amúgy nagyon nyugodt, barárságos kutyus, a macskámat sem bántja, sőt, egy ólban szoktak aludni. A csivava és a pincsi szukák, ők tényleg nem veszélyesek, a csivavának csak a szája nagy. Egyedül a jack russeltől félek, ő kan, és sokszor nekimegy a többi kutyának.

Egy szukát szeretnék, aki kiskora óta velük van, akkor talán nem bántják majd.

Egy közepes testű, tehát nem westit vagy yorkit hanem nagyobbat, de nem is huskyt vagy németjucit, egy közepes testű nagy bundájú nyugodt fajtát keresek.

Van ötlet vagy tapasztalat?:)

Köszönöm!



2013. jan. 2. 14:38
1 2
 1/17 anonim válasza:
33%
hát én a pulit ajánlom . nekem van egy 5 éves szukám , nagyon szelíd szereti a gyerekeket és a 3 hónapos havanesemmel is nagyon jóba van
2013. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
golnden retriever?!
2013. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a skót juhászra tökéletesen ráillik a leírás, nekem is olyan van, nagyon jó fajta, nyugodtak, más kutyákkal, emberekkel barátságosak, könnyen kezelhetőek.

Vagy ott van például a csau-csau, bár ők más kutyákkal annyira nem barátságosak, esetleg szamojéd, de ő csak akkor, ha sok időt tudsz rászánni a mozgatására.

2013. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Édesanyám tőlünk 70km-re lakik, nála van egy goldenem és egy skótjuhászom. Hihetetlenül csodálatos fajták, de őket nem hozhatom, mert anyám annyira megszerette őket, hogy nem engedné. Itt vagyok apunál, és sokat vagyok egyedül, és szeretnék egy kutyát, akivel mindennap együtt megyek az étterembe a napi ebédadagomért, mindenhová elkísér, mellettem alszik (mert én szeretem, ha a kutya ott fekszik a lábamnál, takarítani meg nem vagyok lusta) szóval egy ilyen igazi jóbarátot egy kutya személyében, mert a kutyákban még sosem csalódtam.

Találtam egy fajtát, az ausztrál juhászkutyát, jobban utána olvasok majd, nem nagy és gyönyörű, intelligens és őt el tudnám képzelni.

A szamojéd nagyon nagyon gyönyörű (igaz nekem minden kutya az..) de annyira nem ismerem, mit kell tudni róla? milyen a természete, a viselkedése?

Köszönöm:)

2013. jan. 2. 15:03
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is a pulit javaslom. :)
2013. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az ausztrál juhászkutya mint nevében is benne van juhászkutya tehát nagy a mozgásigénye. Intenzív fizikai és szellemi lefárasztás kell neki nem csak sima séta.. Ez napi minimum 2 de inkább 3 óra.

A szamojéd pedig szánhúzó fajta, még nagyobb mozgásigényű. És kicsit makacsabb is. Ha biztosítani tudod nekik a megfelelő mozgást( én ajánlanék legalább hobby szinten valamilyen kutyás sportot és kutyasulit) akkor nyugodtan vállalhatod bármelyiket, nagyon értelmes kutyák.:)

2013. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én a pulit talán azért nem javaslom mert nagyon jó jelzőkutya de nem tudom mennyire tolerálják az ikerházban ezt a szituációt...
2013. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem azok után a fajták után amik nekik vannak, már nem oszt nem szoroz még egy puli. :)
2013. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát idősebbek vannak a másik oldalon, a kiskutyák bent alszanak, a bácsi pedig, aki alapból egész nap és éjszaka alszik, mindenre felébred. Szóval egy jelzőkutya nem hiszem, hogy annyira előnyös lenne. Még ha bent is lenne éjszaka.. Viszont, a régi ikerházban egy fiatal nővel és 4 pulival éltem együtt, és annyira szerettem őket. Habár reggel mindig felugattak, de mikor leültem a kislány már ott volt az ölemben..:)

A mozgás megoldható, jönne velem boltba, sétálni, kutyás barátokkal együtt mennénk futni, sportolni, és ha lesz itt a környéken kutyasuli, akkor mennénk oda is. Nagyon szeretem a kutyás-gazdis közös programokat:)

2013. jan. 2. 15:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Én leginkább az ausztrál juhászkutyát ajánlom szerintem ő lenne a legideálisabb neked.:)
2013. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!