Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű, nagyobb bundájú...

Közepes testű, nagyobb bundájú nyugodtabb kutyafaták?

Figyelt kérdés

Ikerházban lakunk, a főbérlőnek kisebb testű kutyái vannak, egy tacsi, egy csivava egy palota pincsi és egy jack russel terrier. A tacsi kan, el van zárva, szóval rá nincs veszély, de amúgy nagyon nyugodt, barárságos kutyus, a macskámat sem bántja, sőt, egy ólban szoktak aludni. A csivava és a pincsi szukák, ők tényleg nem veszélyesek, a csivavának csak a szája nagy. Egyedül a jack russeltől félek, ő kan, és sokszor nekimegy a többi kutyának.

Egy szukát szeretnék, aki kiskora óta velük van, akkor talán nem bántják majd.

Egy közepes testű, tehát nem westit vagy yorkit hanem nagyobbat, de nem is huskyt vagy németjucit, egy közepes testű nagy bundájú nyugodt fajtát keresek.

Van ötlet vagy tapasztalat?:)

Köszönöm!



2013. jan. 2. 14:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jó választás az aussie, de arra készülj fel, hogy egy ilyen kutya ára 250 ezer és afölött. Nyugodtnak őket nem mondanám, nagyon aktívak és igen fejlett humorérzékkel rendelkeznek. A szamojéd sokkal makacsabb, de nem kifejezetten nehezen kezelhető. Ha kutyasulival komolyabb terveid vannak, akkor én inkább az ausztrál juhászt ajánlom.
2013. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, mindenkit felpontoztam, de azt hiszem, az ausztrálnál maradok. Ahogy elnéztem, annyira megfogott, hogy lejátszódott a fejemben, ahogy ott szaladgál az oldalamon.

A kutyasulival, igen komoly tervem van. Illetve, amikor és ahol lesz, itt egy olyan 10km-es körzetben oda viszem, és minden kutyás programra mennénk. A kiállíást már nem vállalom, mert nem is tudom. Nincs bajom velük, csak valahogy annyira nem az én világom, hogy annyi ember előtt körbefussak a kutyummal. Viszont van a város másik oldalán, kb 5km-re tőlünk a régi piactér, ahol igazán nagyokat futkoshatnánk, régen a kutyasuli is ott volt. Más maga oda eljutni is séta.

És legalább én sem zárkóznák úgy be. kutyás ismerőseim lennének, mindennap kimozdulnánk. Egyszóval csodálatos dolog, ha az ember életében ott van egy kutya:)

Köszönöm mindenkinek!:)

2013. jan. 2. 15:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Sok boldog évet kívánok Nektek!:))
2013. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a rövid szőrű kutya is jó lenne akkor ajánlanám az amstaffot.Ragaszkodó típus.Más kutyákkal már kiskorában szoktatni kell.Nekem is ilyen kutyám van.Sok tanítással és neveléssel a legjobb kutyává válhat.
2013. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Mindenféleképp nagyobb bundájút szeretnék, két okból:

egy az, hogy olyan jó érzés megölelgetni egy kis szőrgolyót, a másik pedig nekem egy külön élmény fésülgetni és ápolni a bundáját, én azt nagyon szeretem:)

De nem teszek különbséget így bunda miatt, tehát, mint említettem, én minden kutyát, a legnagyobbtól a legkisebbikig, a fajtatisztától a keverékig minden kutyát imádok, és majd megszakad a szívem, mikor látom a sok cikket a kidobott, megkínzott gazdátlan kutyusokról, és megfogadtam, ha egyszer annyi pénzem lesz, csinálok egy menhelyet és befogadom őket. Nekem kiskorom óta jelen vannak a kutyák az életemben, német juhászokkal nőttem fel. Akkoriban ők voltak a barátaim, mikor mentem haza az oviból vagy a suliból, már vártak a kapunál, és olyan csodálatos volt. Ha valamire felszentelném az életemet, kérdések nélkül a kutyák lennének azok!:) Szavakba nem tudom önteni, hogy mennyi örömöt tudnak adni, hogy mennyire lehet őket szeretni és hogy mennyire széppé tudják varázsolni az ember életét.

Míg az ember akkor szeret, ha adsz neki, a kutya akkor is szeret, ha a te szereteteden kívül mást nem tudsz neki adni.:)

2013. jan. 2. 15:58
 16/17 anonim ***** válasza:
Az aussie tényleg nem rossz választás, bár elég ritka és ezért drága. Szerintem inkább válasst egy menhelyi kutyust, azért mert az aussie ára 200 ezer körül kezdődik.
2013. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A goldent menhelyről hoztam a skót jucit pedig befogadtam, mert kidobták szegényt. És ebben a fajtában is megfogott minden, a jelleme, a viselkedése, amiket olvastam róla, ugyanúgy mint az előző két fajtában, viszont szeretnék törzskönyveset, hogy biztos legyek abban, hogy megvannak azok a tulajdonságai, amik az övéi. A pénz az most annyira nem számít, mert apuval megbeszéltünk valamit évekkel ezelőtt. Szóval jól viselkedtem meg minden és azt kérek amit akarok, és ki szeretném használni. Így a nyári Barcelonai nyaralás helyett őt kérem. Nagyon szerettem volna elmenni oda, de egy évet tudok még várni vele, de egy kutyus nekem sokkal többet jelent bármilyen nyaralásnál. És ha majd megyünk, akkor jön ő is:)
2013. jan. 2. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!