Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség fakadhat erőfölé...

Falkavezérség fakadhat erőfölényből?

Figyelt kérdés

Vagyis ha egy kutya tudja, hogy erősebb vagy nála,akkor tisztelni fog-e. Ha határozott és fair módon bánsz vele, de ha elveti a sulykot, akkor kaphat 1 pofont. (mindjárt jönnek a szentek, hogy csak pozitív megerősítés stb)

Ez egyik kutyánál sem válik be, max a pipogya alárendelt meghunyászkodó természetű ebeknél.

Sajnos a kutyám egy akaratos, hisztis és szemtelen állat, de engem mint vezérét tisztel, más sétáltatni sem tudja.

Ez most azért van mert mindig én voltam aki büntette/vagy dicsérte? A páromat körberöhögi, ő persze csak sajnálgatja, hogy "ó de szomorúan néz biztos éhes/játszana"



2013. jan. 2. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai fenyítésnél, pofonnál ezerszer hatásosabb büntetések is vannak. De egy jó időben adott tasli bizony csodákra képes, ez igaz és a kutya sincs cukorból.

Egyébként nem hiszem, hogy van olyan módszer vagy iskola, ahol azt mondanák, hogy csak pozitív megerősítéssel lehet nevelni egy kutyát. A tanításnál valóban az a legjobb, de a nevelés egészen már dolog, szerintem valamit nagyon félreérthettél itt.

Az, hogy te erősebb vagy nála nem számít. Csak az a fontos, hogy dominánsabb is legyél és olyan döntéseket hozz mindig, amik a "falkát" biztonságban egybetartják.

2013. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem számít ha erősebb vagy, vagy gyengébb. Erre jó példa az ha valakinek kistestű kutyája van, a gazda 100 % hogy fizikailag erősebb a kutyánal,de mégis a kutya a falkavezér, nem kell messzi menni, kimész az utcára hány pici "gyenge" kutyát látni aki húzza maga után a gazdit.

Illetve nagytestűt aki csak úgy lesi a gazdája minden parancsát, pedig jóval erősebb a kutya.

Neveléstől függ , attól hogy viszonyulsz a kutyához, ha következetes vagy, állítasz fel szabályokat és el is várod,hogy a kutya betartsa illetve ha nem bünteted rászólással akár, - most ebbe a pofon kérdésbe nem mennék bele - de nyugodt vagy, minden helyzetet uralsz akkor vagy te a vezér és nincs köze az erőhöz.

2013. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Fakadhat, csak az nem igazi 'falkavezérség', inkább megfélemlítés. Nagyon jól meg lehet az ilyet különböztetni a viselkedéseddel kivívott falkavezérségtől. Az előbbinél a kutya hívásra behúzott farokkal szinte odalopakodik a gazdához, az utóbbinál pedig boldogan rohan, hogy hívja őt a gazdi.
2013. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
illetve ha nem, (kimaradt a vessző :D)
2013. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem én h tanítani pozitív megerősítéssel nevelni néha sajna tettlegesen is, csak sokan pátyolgatják agyba főbe a kutyát, aki hajlamos túlértékelni a szerepét.

Hozzám csak akkor jön lopakodva behúzott farokkal, ha rosszat csinál és le akarod szidni... és ezt tudja is magáról :D

Normál esetben, rohan és úgy csóvál, majd' elrepül

2013. jan. 2. 16:09
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A falkavezérnek, mint a nevében is benne van, elsősorban vezérnek kell lennie, nem erősnek, vagy gyorsnak. Inkább az aktivitás, az akaratosság számít; nem véletlen, hogy méreten aluli csivavák is könnyen kordában tartanak hatalmas kaukázusikat is, egyszerűen azért, mert a képességeik alkalmasabbá teszik őket a vezéri szerepre, hiába férnek bele a kau szájába egészben.
2013. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 ratata ***** válasza:
100%
igen erőfölényből fakad de nem fizikai hanem jellembeli erőt ismeri el a kutya a határozottság ,a nyugalom a türelem sokkal tekintélyesebbé tesz mint az izmok
2013. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Az erőfölény nem elég semmire. Jellemzően az így kezelt (vert) kutyák támadják meg a gazdájukat. Jó példa pl. a kis öleb, aki uralni tud nagyméretű kutyákat is.


Okosabbnak kell lenned mint a kutyád, agyban kell legyőznöd és így kell elérned a tiszteletet, ami nem egyenlő a félelemmel, vagyis hogy behúzott farokkal megy oda hozzád mikor rosszat csinált, mert tudja, hogy kapni fog (a példából is kitűnik, hogy tudja a kutya hogy rosszat csinált, mégis meg csinálta, hiába fél tőled).

2013. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Oké, világos (: szóval, ha a kutyád rosszat tesz és odamész hozzá, vagy magadhoz hívod és meg akarod szidni, NEM VERNI.

Akkor boldogan farokcsóválva várja :D...

szép! Ha van erre recept akkor felírnám. Az a helyzet, hogy nem hinném, h egy alapjában véve jó kutya sem téved el néha.

Az enyém még csak fél éves am.

2013. jan. 2. 18:41
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a kutyád rosszat tesz, magadhoz hívod, majd megbünteted. Tudod, hogy ez mit jelent a kutya számára? Csináltam valamit (amiről nem tudja, hogy rossz, mert nem magyaráztad el neki elég világosan), odahívod, majd megbünteted, amiért odament hozzád. A kutyák gondolkodása lineáris, így a legutolsó cselekedettel kötik össze a büntetést, legyen az fizikai vagy pszichikai. Tehát a kutyád szemében te egy következetlen (néha megdícséred, ha odamegy, néha megbünteted) személy vagy, aki alkalmatlan vezetőnek. Fél évesen még csak ellavírozol vele, de ha így folytatod, számíts komolyabb problémákra is. Én a helyedben felkeresnék egy kutyasulit, mivel ahogy látom, nem kimondottan értesz a kutyákhoz.
2013. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!